Zavrieť

Porady

Pozical som kamaratovi peniaze bez zmluvy je moznost ich dostat naspat

Pred 3 rokmi ked som mal 17 som pozical kamaratovi peniaze 800 eur(kamaratov vek - 17). Stale mi tieto peniaze navratil. Niesom s nim teraz ani v kontakte. Bohuzial som mu pozical tieto peniaze bez zmluvy. Po par mesiacoch ked mi uz mal peniaze vratit sa mi zacal vyhybat a tak som isiel za jeho mamou. Pred mamou sa priznal ze mi dlzi peniaze. V tom mesiaci mu ale zomrel otec a jeho mama mi povedala ze mi tie peniaze nemoze vratit lebo su teraz na mizine. O mesiac som potom musel odcestovat na 2 roky a peniaze som naspat nedostal. Je mozne dostat tieto peniaze naspat aj ked sme vtedy neboli plnoleti, bez zmluvy a uz uplynulo tolko casu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dobre by bolo zabezpečiť si písomne uznanie dlhu. Ak totiž kamarát nemá teraz peniaze a vyzval by si ho na zaplatenie, do troch rokov by si to musel začať vymáhať súdne, inak by sa to premlčalo. Ak ti však písomne uzná dlh, premlčacia doba je až desaťročná.
    Skús mu zaslať list alebo mail a spýtať sa ho, kedy ti to môže splatiť. Trvaj na písomnej odpovedi.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Ak poznáš adresu, pošli mu doporučene výzvu na uhradenie dlžnej sumy, kde uvedieš, že máš na to svedkov. Zároveň tam uveď dátum posledného vymáhania dlhu cca pred dvomi rokmi, keď si bol u nich. Počkaj si na odpoveď a podľa toho sa zariadiš.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Je to možné.
    Bude však záležať od Teba, ako ich budeš vymáhať.
    Sú rôzne spôsoby.
    1.Presviedčaním, neustálym dožadovaním sa vrátenia dlžnej čiastky.
    2. Súdnou cestou
    3. Pomocou ľudí, ktorí sa zaoberajú vymáhaním dlhov.
    4....

    Ale podľa toho čo si uviedol. asi Ti zostane len drahé ponaučenie do budúcnosti.
    Po otcovi bude dediť, ak teda bolo čo.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Pre pokoj svojej duse sa rozluc so svojimi peniazmi, povazuj ich za stratene. Kamaratovi odpust, ze Ta (mozno aj nechtiac) obtiahol a sebe odpust, ze si nebol obozretnejsi

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak nemas dokaz, ani svedka, asi tazko vymozes tie peniaze na sude, lebo nemas ako dokazat, ze si mu ich pozical.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Prečo ťažko? Len si musí dať pozor, aby neskončil v base.
    peternovak1 Boli pri tom este dvaja ludia, ked som mu ich pozical. Jeho mama aj vie kto tito ludia su a aj ze pri tom boli.
    Richard To je dôležitý fakt, ktorý uveď do otázky.
      zbaliť
    Ja mam podobný problem. Idem posielať list ale bojím sa ze ho schválne neprevezme ked uvidí na zadnej strane obálky moje meno :-(

    Pozical som kamaratovi peniaze bez zmluvy je moznost ich dostat naspat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.