Zavrieť

Porady

POzicala som kamaratovi peniaze

, mam od neho aj zmluvu po pozicke, kde su napisane vsetky nalezitosti, cislo uctu, kde mi mal vratit peniaze do mesiaca, urok z omeskania ... 0,5 percenta denne do zaplatenia za kazdy den omeskania... dodnes, uz tri mesiace, sa neustale vyhovara, ze mu niekto nevyplatil peniaze, aj ked viem, ze chodi po krcmach a barocha este hra na automatoch... neviem, ako mam od neho dostat peniaze... mozete mi poradit, ako mam podat na sud zalobu, nejaky vzor tej zaloby, ci ho mam vyzvat este listom, alebo staci, ze mam asi sto sms, ktorymi som ho vyzvala a spatne od neho, ako mi v nich sluboval vratenie a stale si daval dalsie a dalsie terminy?

chcem dodat, ze zmluva nie je podpisana pred notarom.... ale nim samozrejme ano...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    V tomto prípade odporúčam kontaktovať firmu, ktorá sa zaoberá inkasom pohľadávok a oznámiť im skutkový stav, oni ho "upozornia". V prípade, že nedôjde k úhrade riešiť žalobu + exekúciu.

    smutnamatka je offline (nepripojený) smutnamatka

    smutnamatka
    preco by som mala platit nejakej inkasnej spolocnosti za to, ze ho vyzvu, ked to viem aj ja urobit....?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Braňo Pozri príspevok
    V tomto prípade odporúčam kontaktovať firmu, ktorá sa zaoberá inkasom pohľadávok a oznámiť im skutkový stav, oni ho "upozornia". V prípade, že nedôjde k úhrade riešiť žalobu + exekúciu.
    smutnamatka Pozri príspevok
    preco by som mala platit nejakej inkasnej spolocnosti za to, ze ho vyzvu, ked to viem aj ja urobit....?
    ...nevieš ...

    P.S.:
    ...nože hoď aspoň približnú sumu ...
    Tie inkasné firmy sa so smiešnymi ciframi nezaoberajú ....ich zaujímajú aspoň 5 - miestne čísla , ale 1-ka vpredu nebýva ...

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    smutnamatka Pozri príspevok
    preco by som mala platit nejakej inkasnej spolocnosti za to, ze ho vyzvu, ked to viem aj ja urobit....?
    nuž preto aby si dostala peniaze späť, ty si ho už vyzvala a vyzývaš a on stále chodí po herniach, môžeš ísť aj na súd, od takéhoto človeka výzvami asi veľa nezmôžeš, hlavne ak nemá majetok.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Inkasnej firme neplatíš za to, že ho upozornia. Inkasná firma má určitú províziu keď vymôže celý dlh.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    smutnamatka Pozri príspevok
    preco by som mala platit nejakej inkasnej spolocnosti za to, ze ho vyzvu, ked to viem aj ja urobit....?
    No preto, lebo...

    ... keď mu to napíšeš ty, tak sa len zasmeje...a keď mu napíšu nejakí vymáhači,tak už to bude brať vážne...

    tak preto...

    POzicala som kamaratovi peniaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.