Zavrieť

Porady

RZZP 2006 - typ B - preddavky čo by mal a čo zaplatil

Ahojte,
bola som nedavno na zdravotnej poistovni z dôvodu chybného vyplnenia ročného zúčtovanie ZP 2006 SZČO.
Vrátili mi menší preplatok ako vyšlo mne.
A to tým: r. 26 tlačiva B je suma úhrn zaplatených preddavkov na poistné. Z účtovníctva som si vytiahla sumu, ktorá tomu zodpovedá. Táto suma je zlá, pretože sa do riadku uvádza výška poistného ktorú by mala SZČO zaplatiť (napr. 6x 2423 a 6x 966 dla danových priznaní)a zaplatil, lenže poistné sa platí o mesiac pozadu. takže ja som mala uhradené v roku 2006 7x2423 a 5x966. Rozdiel je nejakých 2tisíc. čo sa snimi stane? kam idú?
možno tomu nerozumiem, a vlastne preto sa aj pýtam.
dík za stručno-jasné vysvetlenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Do riadku 26 sa uvádzajú preddavky skutočne zaplatené a to do dňa podania RZZP. To čo bolo "vytiahnuté" z účtovníctva je údaj patriaci do riadku 28. Podľa mňa tam rozdiel nie je, pretože tých 7x2423 zaplatených v roku 2006 je vlastne 6x2423 preddavkov roku 2006. Ten siedmy /uhradený v januári 2006/ patrí do roku 2005 nie do roku 2006. Ty "zúčtovávaš" preddavky roku 2006.

    Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

    snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac Ivánuška
    dakujem moc... staci tak malo..

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Prosím Vás, ako zaúčtujete v Peň. denníku vrátenie preplatku z RZZZ-SZČO?
    Ďakujem

    RZZP 2006 - typ B - preddavky čo by mal a čo zaplatil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.