Zavrieť

Porady

ukoncenie PP dohodou a od kedy sa mi rata vypovedna lehota

Ahojte mam vypovednu dobu u terajsieho zamestnavatela 3 mesiace uvedenu v zmluve .Najneskor od 1.2.2017 mam nastupit v novej firme ale mame ustnu dohodu ze pokial by som mohol skor tak mozem. Chcel by som uz nastupit od 1.1.2017 .Ziadost o ukoncenie pracovneho pomeru dohodou mozem podat pisomne az v pondelok 31.10.2016 teda posledny mozny den ak to chcem stihnut este v tomto mesiaci. Otazka je ze pokial v ziadosti uvediem ze chcem pracovny pomer ukoncit dohodou ale k 31.12.2016 a zamestnavatel sa mi trebars 3.11.2016 vyjadri ze nesuhlasi a trva na vypovednej dobe 3 mesiace tak sa mi tie 3 mesiaca zacnu ratat od 1.11.2016 alebo nedajboze az od 1.12.2016....????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zacala by sa ratat az od prveho dna nasledujuceho mesiaca po doruceni vypovede, takze a od decembra.
    Ty vsak mozes obe veci spojit.
    Das dohodu o skonceni PP k 31.12.2016 a pripises k nej, ze ak zamestnavatel a dohodou nesuhlasi, nech ju povazuje za riadnu vypoved, kedy vypovedna doba zacne plynut 1.11. a PP skonci 31.1.
    Dorucis ju zamestnavatelovi 31.10, cize dodrzis ZP. Ak bude suhlasit, ok, skoncis v decembri, ak nie, plati vypoved a skoncis v januari.
    Naposledy upravil ivka70 : 26.10.16 at 17:30
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuky969 Ivka prosim Ta myslim ze spravne by malo byt (citujem) "...nech ju povazuje za riadnu vypoved, kedy vypovedna doba zacne plynut 1.11. a PP skonci 31.12..." ... myslim ze kedze mam vypovednu dobu 3 mesiace tak skonci 31.1.2017 ....???...vsak ??
    ivka70 ano, opravim
    kuky969 vie mi niekto prosim Vas poradit ci vobec ma pravo zamestnavatel v zmluve uviest ze mam 3 mesacnu vypovednu lehotu ked podla zakonika prace by som mal mat len 2 mesacnu....??
    ivka70 ma pravo, a ty si podpisom zmluvy s takou suhlasil.
    Zakonnik prace od isteho casu urcuje len minimalnu vypovednu dobu. Dohodnut v zmluve si mozete teda dlhsiu, nemozete len kratsiu VD.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak nebude súhlas s Dohodou, musíš podať výpoved. Ak podáš výpoved tento mesiac, môžeš aj zajtra, VD začne plynúť 1.11. a PP po 3-mes. VD skončí 31.1..
    kuky969 je to myslene tak ze trebars zajtra dam vypoved a 31.10 dam ziadost o dohodu ??....ak schvalia ziadost o dohodu tak vypoved bude automaticky bezpredmetna a ak neschvalia tak od 1.11 mi bezi vypovedna lehota vramci vypovede ???
    Tweety Najprv Dohoda, ak nebude zam-ľ súhlasiť, podaj výpoved.

    ukoncenie PP dohodou a od kedy sa mi rata vypovedna lehota

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.