Zavrieť

Porady

Exekúcia - povinnosť z-teľa zaslať fotokópie prac. zmluvy a výpl. pások

Ahojte,

exekútor nás ako z-teľa žiada o zaslanie fotokópie pracovnej zmluvy a výplatných pások z-ca za posledné 3 mesiace a oháňa sa touto vetou:
Ak v uvedenej lehote požadované dokumenty a informácie nezašlete, v súlade s §34 ods. 13 Exekučného poriadku navrhnem súdu, aby Vám uložil poriadkovú pokutu, ktorá môže byť uložená až do výšky 820,-€, pri opakovanom hrubom sťažení postupu konania až do výšky 1.640 €.

Konkrétny § a ods. znie: (13) Na účely poskytovania súčinnosti môže komora so záujmovým združením bánk uzavrieť dohodu o elektronickej komunikácii; dohoda uzavretá v súlade s § 213 ods. 3 je záväzná pre všetkých exekútorov.

Musím teda robiť fotokópie a posielať alebo je to len výmysel exekútora?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Má tam preklep v odseku. Ak si mal otvorený zákon musel si tam vidieť aj § 34 ods. 12.

    (12) Za nesplnenie povinností uvedených v odsekoch 1 až 11 môže súd na návrh exekútora uložiť poriadkovú pokutu.


    A z odsekov 1 až 11 pre teba sú podstatné tieto:

    § 34

    (4) Osoby, ktoré majú listiny a iné veci, ktoré môžu byť dôkazným prostriedkom pri vykonávaní exekúcie, sú povinné exekútorovi na jeho písomnú žiadosť tieto listiny a veci vydať alebo zapožičať.

    (11) Osoby uvedené v odsekoch 1 až 10 sú povinné poskytnúť exekútorovi súčinnosť bez zbytočného odkladu a bezodplatne; ustanovenia osobitných predpisov upravujúcich nároky na plnenie za poskytnutie súčinnosti sa nepoužijú.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Nikde nieje napisane ze ich mat musis (ked si ich stratil- omylom vyhodil) nemas co poslat. V odseku 4 je jasne pisane Osoby ktore MAJU listiny. Nieje tvojou povinnostou ich archivovat.

    !!!!!
    (Pardon - nepostrehol som ze je to zamestnavatel: takze co som napisal je "volovina" ale nechcem to zmazat nech vidim ze mam lepsie citat.
    Naposledy upravil dmc : 28.10.14 at 11:45
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka to akože zamestnávateľ nie je povinný archivovať výplatné pásky a pracovné zmluvy???? to kde si počul?
    Gabi03 no zrovna pracovné zmluvy je treba archivovať tuším 70 rokov, mzdové listiny ("vycuci" z vyplatnych pasok) 20 rokov...
    kn-alka ja to viem, len dmc asi nie
    dmc HUPS: nepostrehol som ze je to zamestnavatel . Moja chyba - pardoon. Myslel som ze ide o f.osobu(dlznika)
    Gabi03 ja som to pisala dmc... ty si len bola rychlejsia ako ja
    Mária27 dmc, ja som doteraz myslela, že si žena
      zbaliť

    Exekúcia - povinnosť z-teľa zaslať fotokópie prac. zmluvy a výpl. pások

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.