Zavrieť

Porady

Ako usetrit pri stavebnom sporeni (uvere)

Ahojte, tak som dnes cely den studoval a vyslo mi to tak, ze si chcem zalozit stavebne sporenie v cielovej sume 50tis EUR - s tym, ze chcem za 2 roky a par mesiacov zacat cerpat stavebny uver @ 2.9%.

Plan je nasledovny:
- nabehnem niekedy v decembri do PSS (prvej stavebnej sporitelne) a poviem, ze chcem sporenie s cielovou sumou 50tis EUR
- na sporenie hned prevediem 25tis EUR - co pokryje 50% cielovej sumy
- dalsie dva roky budem pridavat len tolko kolko bude treba aby som splnil podmienky (nejake to %) sporenia + podmienky na statnu premiu
- za priblizne 31? mesiacov dosiahnem dostatocne vysoke hodnotiace cislo na to, aby mi bol poskytnuty uver v hodnote <25tis EUR do zvysku mojej cielovej sumy

No a teraz k tomu usetreniu. Za uzavretie zmluvy si bude PSS chciet odo mna zinkasovat 500 eur (1%) rovno pri podpise. To sa mi zda extremne vela!

Rad by som sa teda spytal, ci tu niekto nemate skusenosti s nejakymi akciami, ktore by tento poplatok znizili, resp. ci sa da s nejakym sprostredkovatelom dohodnut na nizsom poplatku - alebo rovno priamo v pobocke. Predsalen je to nehorazny poplatok za tych 15 minut roboty co so mnou ten bankovy clovek bude mat - lebo za vedenie uctu si banka bude aj tak strhavat potom 18 eur rocne na dalsom poplatku.

Ak ste nahodou nieco take riesili alebo poznate niekoho kto take nieco riesil - budem vdacny za kazdy tip. Predpokladam, ze ti ludia co su sprostredkovatelmi takychto sporeni dostavaju za podpis zmluvy dost velku cast toho poplatku co ja zaplatim - mozno by sa vedeli podelit. Proste za kazdy napad budem povdacny!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    kupony Pozri príspevok
    Ahojte, tak som dnes cely den studoval a vyslo mi to tak, ze si chcem zalozit stavebne sporenie v cielovej sume 50tis EUR - s tym, ze chcem za 2 roky a par mesiacov zacat cerpat stavebny uver @ 2.9%.

    Plan je nasledovny:
    - nabehnem niekedy v decembri do PSS (prvej stavebnej sporitelne) a poviem, ze chcem sporenie s cielovou sumou 50tis EUR
    - na sporenie hned prevediem 25tis EUR - co pokryje 50% cielovej sumy
    - dalsie dva roky budem pridavat len tolko kolko bude treba aby som splnil podmienky (nejake to %) sporenia + podmienky na statnu premiu
    - za priblizne 31? mesiacov dosiahnem dostatocne vysoke hodnotiace cislo na to, aby mi bol poskytnuty uver v hodnote <25tis EUR do zvysku mojej cielovej sumy

    No a teraz k tomu usetreniu. Za uzavretie zmluvy si bude PSS chciet odo mna zinkasovat 500 eur (1%) rovno pri podpise. To sa mi zda extremne vela!

    Rad by som sa teda spytal, ci tu niekto nemate skusenosti s nejakymi akciami, ktore by tento poplatok znizili, resp. ci sa da s nejakym sprostredkovatelom dohodnut na nizsom poplatku - alebo rovno priamo v pobocke. Predsalen je to nehorazny poplatok za tych 15 minut roboty co so mnou ten bankovy clovek bude mat - lebo za vedenie uctu si banka bude aj tak strhavat potom 18 eur rocne na dalsom poplatku.

    Ak ste nahodou nieco take riesili alebo poznate niekoho kto take nieco riesil - budem vdacny za kazdy tip. Predpokladam, ze ti ludia co su sprostredkovatelmi takychto sporeni dostavaju za podpis zmluvy dost velku cast toho poplatku co ja zaplatim - mozno by sa vedeli podelit. Proste za kazdy napad budem povdacny!
    Použi na uzatvorenie zmluvy zľavu dňa:

    http://www.zlavadna.sk/Bratislava/Zlava_3419_pss-sporenie

    J
    e to síce na cieľovú sumu 10.000 EUR, ale keď to uzatvoríš na viacerých rodinných príslušníkov na následne zmluvu pospájaš, tak niečo ušetríš.

    Alebo si to najprv uzatvor na 10.000 EUR a potom navýš. Za navýšenie ale zaplatíš 400 EUR, ale ušetríš tým 81 EUR.
    kupony Pozri príspevok
    Ahojte, tak som dnes cely den studoval a vyslo mi to tak, ze si chcem zalozit stavebne sporenie v cielovej sume 50tis EUR - s tym, ze chcem za 2 roky a par mesiacov zacat cerpat stavebny uver @ 2.9%.

    Plan je nasledovny:
    - nabehnem niekedy v decembri do PSS (prvej stavebnej sporitelne) a poviem, ze chcem sporenie s cielovou sumou 50tis EUR
    - na sporenie hned prevediem 25tis EUR - co pokryje 50% cielovej sumy
    - dalsie dva roky budem pridavat len tolko kolko bude treba aby som splnil podmienky (nejake to %) sporenia + podmienky na statnu premiu
    - za priblizne 31? mesiacov dosiahnem dostatocne vysoke hodnotiace cislo na to, aby mi bol poskytnuty uver v hodnote <25tis EUR do zvysku mojej cielovej sumy

    No a teraz k tomu usetreniu. Za uzavretie zmluvy si bude PSS chciet odo mna zinkasovat 500 eur (1%) rovno pri podpise. To sa mi zda extremne vela!

    Rad by som sa teda spytal, ci tu niekto nemate skusenosti s nejakymi akciami, ktore by tento poplatok znizili, resp. ci sa da s nejakym sprostredkovatelom dohodnut na nizsom poplatku - alebo rovno priamo v pobocke. Predsalen je to nehorazny poplatok za tych 15 minut roboty co so mnou ten bankovy clovek bude mat - lebo za vedenie uctu si banka bude aj tak strhavat potom 18 eur rocne na dalsom poplatku.

    Ak ste nahodou nieco take riesili alebo poznate niekoho kto take nieco riesil - budem vdacny za kazdy tip. Predpokladam, ze ti ludia co su sprostredkovatelmi takychto sporeni dostavaju za podpis zmluvy dost velku cast toho poplatku co ja zaplatim - mozno by sa vedeli podelit. Proste za kazdy napad budem povdacny!

    Pozdravujem,

    CSOB investicny rodinny balik SS

    uzatvorenie zmluvy o SS 15Eur osoba-50% zlava
    vedenie uctu 12Eur
    vypoved po 2 rokoch zdarma (skratena doba viazanosti)
    zhodnotenie vkladou za 2roky 8,49%
    moznost zapojit 8 prislusnikov rodiny
    pociatocny vklad min 700Eur
    bonus podla vysky CS

    michal
    pokial ste z BA mozme sa stretnut a pomozem Vam s tym.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Micheallin2003 Pozri príspevok
    Pozdravujem,

    CSOB investicny rodinny balik SS

    uzatvorenie zmluvy o SS 15Eur osoba-50% zlava
    vedenie uctu 12Eur
    vypoved po 2 rokoch zdarma (skratena doba viazanosti)
    zhodnotenie vkladou za 2roky 8,49%
    moznost zapojit 8 prislusnikov rodiny
    pociatocny vklad min 700Eur
    bonus podla vysky CS

    michal
    pokial ste z BA mozme sa stretnut a pomozem Vam s tym.
    ....ale to najdôležitejšie tu nie je spomenuté .....

    ÚROKY pri úvere ....????

    .....s tým nepomôžeš veru ....oj nie ....Ty teda nie ....

    .....a sú teda statočné....cca 2 krát vyššie ako v PSS .... 5,70 - 6,40 % a to je už iná káva pri koncoročnej rekapitulácii účtu ...kýchať na ten poplatok za uzatvorenie zmluvy v PSS , to je len akože na kávu oproti ČSOB...

    kupony je offline (nepripojený) kupony

    kupony
    Ahojte - a dakujem za rady.

    CSOB - aj ked maju super cenu za uzavretie zmluvy - mne ide skor o ten nasledovny uver po urcitom case a tam si uz pekne uctuju 1%. Kedze moj uver bude v rozmedzi tych 25tis eur - to je 250 eur poplatok extra + teda poplatky za to sporenie ktore su 40 eur.

    Pan co spomina CSOB investicny balik - mozte mi napisat presne kolko by cela ta sranda stala len pre mna a pre moj pripad (rodinu nemam som single)? Vsetko info je v original prvom poste. Ide tu o najlepsi urok na uver, co najkratsi cas dosiahnutia hodnotiaceho cisla na dosiahnutie uveru a co najmensie poplatky.

    Co sa tyka toho kuponu na zlave dna - super akcia a mozno to bude najschodnejsia cesta - aj ked pospajat 5 zmluv bude stat 5x 18 eur za kupony, potom oni hned nauctuju 5x18 eur za poplatky za vedenie v 1. rok, a potom asi 5x 6.6 eur poplatok za spojenie 5tich zmluv. Cize dokopy konecnych 213 eur za 50tis zmluvu. Aj ked je to stale dost - je to asi najlepsia momentalna ponuka na to co ja chcem.

    Link na wustenrot je sice super - ale z mojho pohladu su najdrahsi - prave preto sa pytam na konkretne skusenosti a ponuky a kludne ak su tu aj nejaki ludia z branze a podpisuju zmluvy - ak mi viete ponuknut nejaku zlavu - rad s Vami zmluvu podpisem. Som v BA.

    Takze zatial to asi vyhravaju tie kupony...
    kupony Pozri príspevok
    Ahojte - a dakujem za rady.

    CSOB - aj ked maju super cenu za uzavretie zmluvy - mne ide skor o ten nasledovny uver po urcitom case a tam si uz pekne uctuju 1%. Kedze moj uver bude v rozmedzi tych 25tis eur - to je 250 eur poplatok extra + teda poplatky za to sporenie ktore su 40 eur.

    Pan co spomina CSOB investicny balik - mozte mi napisat presne kolko by cela ta sranda stala len pre mna a pre moj pripad (rodinu nemam som single)? Vsetko info je v original prvom poste. Ide tu o najlepsi urok na uver, co najkratsi cas dosiahnutia hodnotiaceho cisla na dosiahnutie uveru a co najmensie poplatky.

    Co sa tyka toho kuponu na zlave dna - super akcia a mozno to bude najschodnejsia cesta - aj ked pospajat 5 zmluv bude stat 5x 18 eur za kupony, potom oni hned nauctuju 5x18 eur za poplatky za vedenie v 1. rok, a potom asi 5x 6.6 eur poplatok za spojenie 5tich zmluv. Cize dokopy konecnych 213 eur za 50tis zmluvu. Aj ked je to stale dost - je to asi najlepsia momentalna ponuka na to co ja chcem.

    Link na wustenrot je sice super - ale z mojho pohladu su najdrahsi - prave preto sa pytam na konkretne skusenosti a ponuky a kludne ak su tu aj nejaki ludia z branze a podpisuju zmluvy - ak mi viete ponuknut nejaku zlavu - rad s Vami zmluvu podpisem. Som v BA.

    Takze zatial to asi vyhravaju tie kupony...


    CSOB orientacna modulacia:
    zalozenie 40Eur CS 50tis (poc. vklad 25tis)

    vedenie uctu 16Eur/r za roky spolu obdobie sporenie+obdobie stav.uveru
    nutne vklady 56Eur/m na ST premiu po dobu sporenia tj. 2r
    zhodnotenie (1%-dan)p.a.

    po 2 rokoch stavebny uver 23 600tis 2,9% p.a. (2 rucitelia alebo nehnutelnost) splatka 378Eur/m po dobu 5,7roka , preplatenie (2482Eur)

    mam celu modelaciu aj zo STpremiamy a zhodnoteniami - strenutie alebo mail
    michal

    kupony je offline (nepripojený) kupony

    kupony
    Micheallin2003 Pozri príspevok
    CSOB orientacna modulacia:
    zalozenie 40Eur CS 50tis (poc. vklad 25tis)

    vedenie uctu 16Eur/r za roky spolu obdobie sporenie+obdobie stav.uveru
    nutne vklady 56Eur/m na ST premiu po dobu sporenia tj. 2r
    zhodnotenie (1%-dan)p.a.

    po 2 rokoch stavebny uver 23 600tis 2,9% p.a. (2 rucitelia alebo nehnutelnost) splatka 378Eur/m po dobu 5,7roka , preplatenie (2482Eur)

    mam celu modelaciu aj zo STpremiamy a zhodnoteniami - strenutie alebo mail
    michal
    Michal - neviem kde ten mail dat - tak ho supnem tu: kupony zavinac yahoo bodka com. Stale ale co som pozeral cennik csob, za vybavenie toho 23600 uroku zaplatim potom 1% co je 236 eur k tomu pripocitam tych 40 za to zaciatocne sporenie a hned je to viac nez co zaplatim teraz s tymi kuponmi v PSS a tam potom nebudem potrebovat ani rucitelov ani nehnutelnost. Ale budem rad ked sa ozves.

    Ako usetrit pri stavebnom sporeni (uvere)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.