Zavrieť

Porady

Platba platobnou kartu v JÚ

Zákazníci platia v predajni platobnou kartou za zakúpený tovar. Ako zaúčtovať z BV úhradu v JÚ , keď na účet mi príde suma ponížená o províziu?
Príklad : zákazník nakúpil za 9,38 EUR
na účet som prijala 9,23 EUR
provízia 0,15 EUR
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Celú tržbu účtuješ do peňažného denníka ako Predaj tovaru 7,69 + DPH 1,54, spolu 9,23 pokladničný príjem /z dennej uzávierky ERP/. V tom istom doklade zápis pokladničný výdaj 9,23 a cez Priebežné položky príjem 9,23. Keď Ti to nabehne na bežný bankový účet - spravidla nasledujúci deň, bankový príjem z pokladne 9,23 cez Priebežné položky výdaj 9,23 a bankový výdavok Réžia 0,15, ktorý zníži príjem.
    Slovne - nahodíš tržbu do ERP, zákazník platí kartou .... musíš ju vydať na BÚ. Po nabehnutí ju musíš zaúčtovať a vyrovnať priebežné položky. Príjem aj výdavok /aj P aj BÚ/ sú dva zápisy pod jedným číslom dokladu.

    monik111 je offline (nepripojený) monik111

    monik111
    Prosím o radu
    Nákup PHM,platené kartou. účtujem v JU je to na prelome mesiaca. Sme mesačnými platcami DPH Čítam tu príspevky už dva dni a nič....
    Ďakujem Monika
    Naposledy upravil monik111 : 23.03.11 at 09:27

    monik111 je offline (nepripojený) monik111

    monik111
    monik111 Pozri príspevok
    Prosím o radu
    Nákup PHM,platené kartou. účtujem v JU je to na prelome mesiaca. Sme mesačnými platcami DPH Čítam tu príspevky už dva dni a nič....
    Ďakujem Monika
    Prosím Vie mi niekto poradiť??

    Platba platobnou kartu v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.