Zavrieť

Porady

Ako môžem ukončiť dohodu o vykonanej práci u objednávateľa??

Prosím Vás chcel by som sa spýtať akým spôsobom môžem ukončiť dohodu o vykonanej práci u objednávateľa, keď mám v zmluve : " * Výpoveď musí byť doručená druhej zmluvnej strane a platnosť zmluvy skončí uplynutím výpovednej lehoty, ktorá je sedem (7) dní a začína plynúť od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola výpoveď doručená."
Musí objednávateľ rešpektovať moju výpoveď ? Ako mám postupovať, keď nebude rešpektovať moju výpoveď a kôli výpovedi mi nebude chcieť vyplatiť faktúru, ktorú som vystavil a podpísal? Ďakujem za radu.
Naposledy upravil cepo38 : 14.05.16 at 09:39
14 komentárov     zbaliť
veronikasad Máš uzatvorenú dohodu o vykonaní práce v zmysle Zákonníka práce ?
jslancik potom by nepísal o objednávateľovi a faktúre, či?
veronikasad práve preto sa pýtam
cepo38 podľa paragrafu 536 a nasl. obchodného zákonníka
cepo38 ZMLUVA O VÝKONE PRÁC uzatvorená podľa § 536 a nasl. Obchodného zákonníka
veronikasad Ak písomnú výpoveď doručíš do konca mája, výpovedná doba skončí 7. júna. Daj si potvrdiť prevzatie na kopii výpovede.
veronikasad Oprav názov témy na Výpoveď zmluvy o výkone prác.
cepo38 Ako myslíš potvrdenie kópii výpovede...ja som to napísal podla vzoru co som našiel na nete ...: UKONČENIE DOHODY O VÝKONE PRÁC....medzi dodávateľ a zhotoviteľ(adresy)...uzatvárajú túto dohodu o rozviazaní dohody o vykonaní práce...Pracovná zmluva o výkone prác 2016 na základe dohody o vykonaní práce zo dňa xy menovaného zhotoviteľa konči dňom 31.5.2016...a na záver môj podpis a podpis objednávateľa...dúfam že to tak môže byť
veronikasad Nemôže, dátumy podľa zmluvy ti nesedia. Zmluva skončí až 7.6.A nejde o pracovnú zmluvu, ale Zmluvu o výkone prác. Ten vzor nie je dobrý, vzťahuje sa Dohodu o vykonaní práce uzatvorenú v zmysle ZP.
cepo38 tak namiesto 31.5. tam mám dať 7.6. ? A poslať to do konca mája??a ako mám prosím ťa napísať to ukončenie??Tak aby to bolo správne??
cepo38 Môže to byť takto?? " Pracovná zmluva o výkone prác 2016 na základe dohody o vykone prác zo dňa 01.02.2016 menovaného zhotoviteľa končí dňa:31.05.2016 resp. podľa dohody o vykonaní prác 2016 siedmym dňom nasledujúceho mesiaca t.j. 07.06.2016 "
veronikasad Prilož tú časť zmluvy kde máš výpoveď (zamaž osobné údaje), nemáš pracovnú zmluvu, ak očakávaš že odberatel nebude súhlasiť, treba výpoveď presne formulovať
cepo38 Takže mám čisto napisať, že končím dátumom 7.6. bez osobných údajov??Dať len výpoved o dohody o výkone práce??
cepo38 Moc tomu nerozumiem al vôbec netuším ako to mám napísať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ako môžem ukončiť dohodu o vykonanej práci u objednávateľa??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.