Zavrieť

Porady

zodpovednosť za majetok školy

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať, kto je v škole, ktorá patrí pod VÚC hmotne zodpovedný za vybavenie školy a internátu. Na nemenovanej strednej škole, musia zamestnanci školy, učitelia, vrátnici, upratovačky podpisovať papiere, kde je súpis majetku. Znamená to asi toľko, že učiteľ je hmotne zodpovedný za kompletné vybavenie triedy / stoly, stoličky, tabula / upratovačky za vybavenie internátu / postele a iní nábytok na izbách, vybavenie kuchyniek, spŕch a pod. / . Vyžadujú od nich, aby si urobili inventúru a podpísali súpis majetku, za ktorý hmotne zodpovedajú.
Myslela som si, že za majetok je zodpovedný hospodár školy, alebo zamestnanec / v tomto prípade aj účtovníčka v jednom /, ktorá ma na starosti aj sklady a vedie aj evidenciu majetku.
Zdá sa mi divné, aby upratovačka, alebo vrátnik bol zodpovedný na majetok školy. Budem rada, ak mi poradíte, ako postupovať, či papiere podpísať alebo nie.
S vďakou a so srdečným pozdravm .
.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    urcite mate internu smernicu k majetku - tam je to uvedene

    ale neviem si predstavit ako by mohla byt uctovnicka zodpovedna za vsetok majetok skoly - to ma chodit a odomykat a zamykat kazdu triedu pred vyucovanim? kontrolovat majetok podla supisu miestnosti? ved ucitel si skontroluje triedu pri otvoreni a zatvoreni, upratovacka spolocne priestory, vratnik zase tie priestory, ktore chodi kontrolovat - ak sa zisti poskodenie alebo, ze dany majetok nie je na svojom mieste, tak sa postupuje podla postupov uvedenych v smernici.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MajaJ u nás totižto účtovníčka plní aj úlohu skladníčky. A upratovačka potom zodpovedá za vyše 80 miestností
    avalik aka je tvoja pozicia v tomto pripade? citala si vasu smernicu o hospodareni s majetkom (alebo podobny nazov)?
    MajaJ vrátnička. k takému niečomu sa u nás človek na nižšej pozícii ani nedostane, lebo keď sa na niečo také spýta, tak je to samé, to sú tam samé blbosti a bla bla bla. A na verejnom mieste nie je.
    avalik hmm, no ked su tam blbosti tak necitaj ... nemusia byt na verejnom mieste - ale na sekretariate riaditela alebo u uctovnicky urcite budu
    MajaJ no práve že , ja som chcela, aby mi ukázala dokument, kde je písané že za čo má byť zodpovedná vrátnička a upratovačka. Vedela som, že je nejaký predpis, podľa ktorého by sa to malo riadiť. To že sú tam blbosti bolo povedané z druhej strany. A k dokumentu som sa nedopracovala. A keď ste písala, že či má odomykať každú triedu. Tak 1 upratovačka môže byť potom zodpovedná za vybavenie 80 izieb a 20 sociálnych zariadení a kuchyniek ? Alebo vrátnička za tabuľu na ktorej je uvedený názov školy ?
    Alebo ďalšia upratovačka za prístroj, o ktorom ani netuší, čo to je a ani sa nenachádza v rajóne, ktorý ma na starosti ? Mne sa to akosi nezdá.
    Skúsim ešte popozerať po nete či niečo nájdem, ale neviem.
      zbaliť

    zodpovednosť za majetok školy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.