Zavrieť

Porady

Dobropis v JU?

Prosim vas, poradte mi.
Mam fakturu, v ktorej mi vyfakturoval dodavatel polozku ktoru som nekupil. Tak vystavil novu fakturu s tou polozkou ale minusovou hodnotou. Prosim Vas, robim v MRP, JU, neplatitel DPH.
Maam zauctovat aj prvu fakturu s polozkou ktora tam nepatri a potom tu druhu fakturu s minusom v MRP?
dakujem za rady.
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Do knihy došlých faktúr treba dohrať aj faktúru aj dobropis. Pri úhrade
už treba len rozdiel zaplatiť dodávateľovi (výška faktúry ponížená o dobropis)
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

cize tu druhu fakturu nahodit s minusovym znamienkom do knihy doslych faktur.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

fizzy Pozri príspevok
cize tu druhu fakturu nahodit s minusovym znamienkom do knihy doslych faktur.
Áno - tak ako si uviedol.
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Mám podobný prípad. Jedná sa o fak. z Orange. Prišla faktúra na 1700,- sk a v nasledujúcom období prišla fak. na sumu 1000,- sk ale 700,-sk je na tej faktúre dobropisovaných a k úhrade je 300,-sk ako to zaúčtovať v JU? Dám do záväzkov len tých 300,-sk a tak isto aj do nákladov?
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Prosím... Je to tam jedoducho odrátané a aj zaplatené je len tých 300,-
Jedná sa o neplatcu DPH, mám si všímať len tých 300,- sk a len tie dať do nákadov?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
rommy Pozri príspevok
Mám podobný prípad. Jedná sa o fak. z Orange. Prišla faktúra na 1700,- sk a v nasledujúcom období prišla fak. na sumu 1000,- sk ale 700,-sk je na tej faktúre dobropisovaných a k úhrade je 300,-sk ako to zaúčtovať v JU? Dám do záväzkov len tých 300,-sk a tak isto aj do nákladov?
A prvá fa na 1700 bola zaplatená?
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Bola zaplatená v plnej výške až v nasledujúcej to jednoducho vymínusovali...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
rommy Pozri príspevok
Mám podobný prípad. Jedná sa o fak. z Orange. Prišla faktúra na 1700,- sk a v nasledujúcom období prišla fak. na sumu 1000,- sk ale 700,-sk je na tej faktúre dobropisovaných a k úhrade je 300,-sk ako to zaúčtovať v JU? Dám do záväzkov len tých 300,-sk a tak isto aj do nákladov?
1) prvá fa na 1700 a jej úhrada ovplyv.základ dane , PR
2) druhá fa i keď ponížená o predchádzajúcu úhradu , zaeviduj fa do knihy závazkov v sume 1000.- ale zároveň zaeviduj aj dobropis v sume mínus 700.-.
3) uhraď len 300.- ,úhrada bude vstupovať do základu dane , PR
4) priraď dobropis 700 k faktúre , so zápisom výdavok neovplyv.základ dane.
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

A neva že žiadny dobropis nemám? Na fak. je len položka - 700,-sk
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

dobrý večer - ja mám takýto problém. firma, ktorej faktúrujem upratovacie služby mi zaplatila za jednu faktúru dvakrát. dohodli sme sa tak, že ďalšiu nám už nezaplatia, ale že priradíme tú druhú platbu k nasledovnej faktúre. tá nasledovná faktúra však mala nižšiu sumu, preto som im vystavila dobropis na -1500sk.. ako mám zaúčtovať ten dobropis v JÚ? ja som zapísala do knihy vyšlých fa aj obe faktúry, aj dobropis. na výkaze o majetku a záväzkoch mi ale v kolónke pohľadávky ukazuje -1500sk.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

prosííím, ak niekto vie poradiť, poraďte. uvádzam aj konkrétny príklad mojej situácie:
moja vyšlá fa č. 20 - 10846,-
moja vyšlá fa č. 21 - 9296,-

daná firma zaplatila 3.7. 10846,-(VS:20) a 1.8. ešte raz 10846,-(VS:20)

takže dvakrát zaplatená fa č. 20.

my sme im vystavili dobropis -1.549,-

fa č. 21 som priradila k platbe z 1.8. lenže teraz mi tam vyhadzuje nezaplatenú pohľadávku 1549,-
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
sprav zápočet na preplatok fa č 21 + 1549
a dobropis -1549.
Výsledný efekt = 0.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

budete si myslieť, že som blbá, ale ja to účto robím len známemu a teda sa na ňom učím. ako urobím zápočet na preplatok? ďakujem.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

*agatha* Pozri príspevok
prosííím, ak niekto vie poradiť, poraďte. uvádzam aj konkrétny príklad mojej situácie:
moja vyšlá fa č. 20 - 10846,-
moja vyšlá fa č. 21 - 9296,-

daná firma zaplatila 3.7. 10846,-(VS:20) a 1.8. ešte raz 10846,-(VS:20)

takže dvakrát zaplatená fa č. 20.

my sme im vystavili dobropis -1.549,-

fa č. 21 som priradila k platbe z 1.8. lenže teraz mi tam vyhadzuje nezaplatenú pohľadávku 1549,-
Dobropis sa nemal vystavovať.
Mala sa vysporiadať zápočtom mýlna platba a fa č. 21.
Zbytok sa mal vrátiť.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ale keď ste vystavili vy dobropis pre vás je to závazok,či nie?Ak zapíšeš dobropis do závazkov,úhradou dobropisu vrátiš peniaze,ktoré vám omylom zaplatili.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

veď práve. tiež teraz rozmýšľam, že toto nebola tá správna cesta. no takto mi to bolo poradené. a vtedy som nad tým nejak dlhšie nerozmýšľala.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

rommy Pozri príspevok
A neva že žiadny dobropis nemám? Na fak. je len položka - 700,-sk

Mala by si mať možnosť zaúčtovať položky na faktúre, tak skús
1000,- ----služby
-700,- ----služby-dobropis
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

lenže ja som vystavila dobropis tak, že som ja vystavila kvázi faktúru danej firme, ale s mínusovou platbou (-1549sk). preto som túto kvázi fa = dobropis, zapísala do knihy pohľadávok s mínusom. lenže ako teraz k tomu priradiť výdavok -1549sk z banky? to je choréé.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

dobre, kašlem na to. urobila som to tak, že som ten dobropis dala plusom (1549sk) do knihy záväzkov. k tomu som priradila výdavok z banky (-1549sk). a teraz urobím zápočet na preplatok na fa č. 21. môže byť? ale ako to mám urobiť?
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

*agatha* Pozri príspevok
lenže ja som vystavila dobropis tak, že som ja vystavila kvázi faktúru danej firme, ale s mínusovou platbou (-1549sk). preto som túto kvázi fa = dobropis, zapísala do knihy pohľadávok s mínusom. lenže ako teraz k tomu priradiť výdavok -1549sk z banky? to je choréé.
Tak už teraz len keď zaúčtuješ vratku 1549,- z účtu ako príjem na účet mínusom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať