Zavrieť

Porady

nárok na daňový bonus

Dobrý deň. Syn zamestnanca chodí na vysokú školu - 2. ročník, júl, august a september pracoval, teraz mi zamestnanec oznámil, že synovi neuznali jednu skúšku a k 19.9 prestal byť študentom ... na daňový bonus za júl a august nárok má, ale nie som si istá či aj za september. Predpokladám, že áno, lebo k 1.9 ešte mal štatút študenta. Prosím o odobrenie, alebo vyvrátenie :-). ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnanec ti musi priniest potvrdenie o studiu na novy akademicky rok a potvrdenie o ukonceni studia s konkretnym datumom.
    Podla toho, ci bol este 1.9. studentom alebo nie, vyplatis alebo nevyplatis DB za september.
    Len ustne oznamenie nestaci.
    Ak ti potvrdenia neprinesie, september uz nevyplatis.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petacuckova Doniesol, v potvrdení je priebeh štúdia a že študentom prestal byť 198.9. Takže ešte za september má nárok. ďakujem za odpoveď.
    ivka70 Doniesol potvrdenie, ze je studentom v akademickom roku 2020/21?
    petacuckova nie, doniesol potvrdenie v ktorom je priebeh štúdia .
    Kedy sa zapísal do 1.ročníka, trvanie od - do 1. ročník, 2. ročník,. ďalší riadok je, že štúdium zanechal a posledná veta je, že študentom prestal byť 19,.9.2020
    ivka70 Podla mna nemohol skoncit 2. rocnik az 19.9., kedze akademicky rok, v ktorom ho studoval, skoncil 31.8.
    Overila by som si na UPSVaR, dokedy vyplatili pridavky na dieta, ci aj za september.
    petacuckova Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, skúsim to zistiť
    Mila123 bude mať nárok na DB, v zákone sa nespomína akademický rok, mýlim sa? máme jedno potvrdenie z čr, kde má dievčina napísané, že sa stáva denným študentom 19 07 2020 (prvý ročník VŠ) , na UPSVaR ju vyradili z evidencie nezamestnaných, priznali PnD pre rodičov, i keď "akademický rok" začína 01 09 2020.....mňa by zaujímalo ako by to bolo s DB napríklad od protinožcov, im začína AR zvyčajne v marci.......
    ivka70 Podla mna to mali priznat az od 1.9., lebo den zapisu nie je dnom zaciatku 1. rocnika - neslo o maturantku v tom roku?
    Byvaju zapisy na konci septembra, ale student je od 1.9. a rovnako zapisy uz v juli a student je zasa az od 1.9.
    Zjavne na to nemaju jednotny postup.
    V tomto pripade ma ale UPSVaR info priam od skoly, takze ak to UPSVaR potvrdi, je to bez problemov.
    ivka70 Ja nepotrebujem rozsudit, zodpovednost ma UPSVaR co si potrebujes dokazat?
    Mila123 prepáčte, že tu píšem.....že tu chodím, nečakala som takú reakciu, prepáčte ešte raz , zmazala som príspevok, ospravedlňujem sa za to že som
      zbaliť

    nárok na daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.