Zavrieť

Porady

Dovolenka v Taliansku

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac

Anketa: Najvhodnejšie letovisko v Talian. pre rodičov s dvomi deťmi predškolského veku je

Počet hlasujúcich
39. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Bibione

    13 33.33%
  • Lido di Jesolo

    10 25.64%
  • Rosolina Mare

    0 0%
  • Lignano

    8 20.51%
  • San Benedetto del Tronto

    1 2.56%
  • Gargano - Vieste

    2 5.13%
  • Gargano - San Menaio

    0 0%
  • Pietra Ligure

    0 0%
  • Iné letovisko

    3 7.69%
  • S malými deťmi by som do Talianska nešiel (-a)

    2 5.13%
Ahojte, aj naše druhé dieťa sa minulé leto dostalo cez magickú hranicu 2 rokov, kedy už treba platiť aspoň letenku a tak som si zrátal, že ak by sme išli na leteckú dovolenku, tak by sme dali 52.000,- iba za letenky. A tak začíname poškuľovať po Taliansku, v ktorom sme ešte nikdy neboli.

Chcel by som sa spýtať na skúsenosti s dovolenkou v Taliansku s malými deťmi.

Čo hľadám ? Nejaké tichšie miesto (žiadne diskotéky ani nočné bary v okolí), piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora na čvachtanie detí (more zvírené od piesku mi veľmi neprekáža), pri apartmáne alebo rezidencii bazén aj pre deti a v okolí niečo na vybláznenie sa mojich dvoch hyperaktívnych dievčat (4 a 4,5 roka). Cestovať budeme autom.

Poradíte niekto niečo na základe osobnej skúsenosti ? A aj odporučíte spôsob zakúpenia dovolenky ? (Naša cestovka ? - ktorá ? alebo priamo cez internet od talianskej agentúry ?)

Ďakujem Vám.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Myslím, že Tvoje požiadavky spľňa letovisko Rimini a odporúčam aj Comacchio.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Braňo
Myslím, že Tvoje požiadavky spľňa letovisko Rimini a odporúčam aj Comacchio.
Joooj, Rimini som zabudol dať do ankety
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Žeby poraďáci celý rok iba radili iným a na dovolenku nechodili ?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ja som bola s deťmi 2x v Rimini (je to síce dávnejšie:p ), ale keby som sa mala teraz rozhodnúť, tak opäť by som zvolila Rimini.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
... skúsim ešte raz posunúť
0 0
j_ana j_ana

j_ana je offline (nepripojený) j_ana

Ahoj, dovolenku v Taliansku sa nám vždy vydarila, chodíme s dvoma dcérami, vždy autom / a vždy na 3 týždne do apartmánu/. Kritéria nášho výberu rovnaké ako u Teba, avšak nemáme radi hotely a množstvo turistov a preto obchádzame sever Talianska, ktorí sa nedá porovnať s juhom. Cestovka kontakt: www.fiptour.sk zástupca priamo talinskeho www.polycastrum.it ponúkajú len to čo sa páči talianom, plytké pláže, kľud, ... v 2005 sme boli v Kalábrii a super, počasie sa nepokazí aj keď celý sever prší / Afrika je blízko/, tento rok ideme na Sardíniu a tiež na juh, odporúčam
1 0
gjulia gjulia

gjulia je offline (nepripojený) gjulia

Pravidelne chodíme na dovolenku do Talianska. Zatiaľ len na sever, pretože máme malé deti a nechceme dlho cestovať. Chodíme do talianskych kempov kde sme ubytovaní v maxikaravane 8x3 metrov, kde máme k dispozícii kuchynku, sprchu, WC, teplú vodu. Do kempov chodíme preto, aby sa mohli deti dosýtosti vyblázniť. Je tam niekoľko bazénov, detských ihrísk a celodenné animácie pre deti a dospelých. Chodíme buď s našou cestovkou www.bbturist.sk, ale minulý rok sme boli aj priamo cez Talianov. Na stránke www.camping.it je zoznam všetkých kempov v Taliansku, kde si môžeš prenajať buď chatku, karavan, alebo aj hotel. Ale z osobnej skúsenosti odporúčam aspoň 3 až 4 hviezdičkový kemp.
Júlia
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

ja som za Bibione, boli sme tam v apartmáne a bolo to blízko a fajn.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Tak aj ja napíšem svoju skúsenosť. Boli sme na severe Talianska v Lido di Jesolo a bolo super. Kľud žiadne diskotéky, bazén v kempe, ihriská, posilňovňa, všetko bezplatne. Je pravda, že je tomu už pekných pár rôčkov. Boli sme aj na Gargane, len tam je to trošku hlučnejšie, diskotéky plno mladých ľudí.... Mne osobne sa viac páčilo v Lido. Blízko je Verona, Benátky, aquapark.... Chalani boli asi v tom veku čo tvoje baby a boli sme spokojní. Celý deň sa vyhrali v piesku, prípadne v bazéne, na ihrisku, kemp bol oplotený s vrátnicou. More bolo dákych 200m. Myslím, že to bola zatiaľ naša najlepšia dovolenka. ( oproti Chorvátsku, Grécku, Ibiza ). Aj keď musím povedať, že všade sme našli niečo pekné, a každé letovisko má svoje pre a proti.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
super, ďakujem Vám za posterhy - a dopredu aj ďalším dovolenkárom, ktorí sa chcú podeliť s postrehmi z dovolenky - treba aj dovolenkovať, nie len pracovať


Poraďáci sú už dosť veľká komunita na to, aby si poradili nielen v tom, ako lepšie pracovať, ale aj v tom, ako lepšie oddychovať
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den prajem všetkýýýýmmmmmm
Ja odporúčam jednoznačne LIDO DI JESOLO v Taliansku ja tam chodím už dobrých 6.rokov a vždy som bola s týmto miestom veľmi spokojná a dovolenka bola super!!!
Aj tento rok idem zasa do Talianska.
Odporúčam cestovnú kanceláriu DANTUR,ktorá je z Bardejova chodím s nimi vždy a sú fakt super super
0 0
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Naša rodina strávila dovolenku v Lido di Jesolo. Išli sme s autom cez Rakúsko v noci.Ubytovanie sme mali v hotely s polpenziou-úplne stačí. Máme 4 ročného chlapca, ktorý tiež sa vedel vyblázniť. Pláž, ubytovanie, strava proste všetko super!!! Išli sme na last minut.
0 0
GabikaP GabikaP

GabikaP je offline (nepripojený) GabikaP

Caorle :-), hlavne časť so širokou plážou (druhá časť má úžšie pláž, je to rozdelene starym mestom)
0 0
deskos deskos

deskos je offline (nepripojený) deskos

Dobrý deň. Naša rodina chodí už siedmi rok na dovolenku len do Talianska. Cestujeme autom a bývame v apartmánoch. Chodíme do Bibione alebo do Lignana a musím povedať, že je tam super. Či už pekná piesková pláž s postupným klesaním do mora ako aj mestá sú super. My chodíme s cestovnou kanceláriou Juventour, u ktorej si objednáme ubytovanie. Pracujú v nej veľmi milí ľudia, ktorí Vám najdu ubytovanie podľa želania. Cena za ubytovanie je výhodná, takže si berieme stále dva týždne pobytu. Napr. tohto roku nás ubytovanie na dva týždne pre dvoch /apartmán pre 6osôb - ideme tri rodiny s bazénom pre deti aj dospelých 200m od mora/ stojí 15110sk + cca 5000sk doprava / z východného Slovenska/ aj s poplatkami za dialnice. Takže dovolenka nás stojí dvoch dva týždne 25000 sk aj so stravou a vreckovým. To je si myslím primerané. S ubytovaní sme boli zatial stále spokojní a od pláže sme boli max. 200m. V Taliansku je dovolenka, na ktorej si fakt oddýchneš.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
GabikaP
Caorle :-), hlavne časť so širokou plážou (druhá časť má úžšie pláž, je to rozdelene starym mestom)
Tam sa chystáme ísť - s cestoukou LUDOR - do časti Altanea (rezidencia Tamerici).
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Z toho, čo som bol v Taliansku, tak jednoznačne Lignano. Tu sú výhody:
1., blízko zo SR
2., krásne prostredie : palmy, kvety.....
3., čistá veľká pláž, pozvolný vstup do mora, sprchy
4., aquapark
5., cirkus - staroveké bojové umenia
6., veľký zábavný park - kolotoče, horská dráha, vodné atrakcie, .......
Odporúčam časť Lignano - Pineda = tichšie prostredie
0 0
Ivetta Ivetta

Ivetta je offline (nepripojený) Ivetta

Ešte pridám k Lignanu - pre deti animácie na pláži a nádherná ZOO,ktorá sa naozaj oplatí vidieť.
Nebolo spomenuté ešte Grado,ale to je cenovo vyššie.
Inak všetky letoviská na severe majú dobre vybavené,či už plážový servis,obchody,parky,je tam čisto.
Niekoľkokrát sme sa ubytovávali aj priamo na mieste, v letoviskách je dosť agentúr, ktoré majú dobrý výber ubytovania.Nevyšlo to nejako lacnejšie ako u nás zakúpené, ale vybrali sme si podľa svojho gusta.Toto by som však neriskovala prvé 3 augustové týždne,pretože vtedy majú Taliani dovolenku a aj ceny sú tam najvyššie.
0 0
Janka7 Janka7

Janka7 je offline (nepripojený) Janka7

Ahoj,
mame podobne stare deti, a tiez aj tento rok uvazujeme nad Talianskom. Boli sme v Bibione, aj v Lignano, a bolo super. V Lignano je aj aquapark, a zabavny park, aj zoo, takze aj ked nebolo najteplejsie, bolo kam ist. Neodporucam september, je pre deti uz chladno do vody. Ale more je plytke, niekedy az privela, plaz v pohode, skoro v kazdej restike je nieco pre deti, hupacky, domceky... My sme boli v apartmanovom dome, cistucko, dobre vybavena kuchyna, super. Sever sice nie je taky pekny ako juh, ale cesta je vyborna, z Blavy v podtate len dialnica, skoro az do Bibione. Je len na vas, co potrebujete, a treba len hladat v katalogoch. Ja by som Taliansko pre rodiny s detmi vrelo odporucala.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Takže sme sa (aj vďaka Vám) rozhodli pre Caorle, časť Altanea, rezidencia Tamerici. Keď sa vrátime, tak napíšem dojmy.
0 0
rreni rreni

rreni je offline (nepripojený) rreni

Ahojte, aj my sme mali v pláne ísť do Lignana, no chceli by sme hotel s polpenziou, no naše cestovky neponúkajú nič také- buď apartmán alebo hotel s nehoráznou cenou. Nemáte niekto dobrý typ? Zatiaľ zostávame na Lido di Jesolo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať