Zavrieť

Porady

Môžu pracovníčky mestského úradu informovať o zmene trvalého pobytu exmanžela?

Dobrý deň.

Po rozvode (manželovi som nechal byt, aby som mala pokoj) som zmenila trvalý pobyt. Dnes mi exmanžel, ktorý sa mi pri rozvode vyhrážal, že si ma nájde aj po rozvode a že uvidím.....a v manželstve ma bil oznámil, že pri platení dane za byt zistil, že som zmenila trvalý pobyt a dokonca vedel moju presnú adresu. Chcem sa spýtať, či môžu pracovníčky úradu poskytovať tieto informácie. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Nazeranie do matriky a robenie výpisov je prípustné pre manžela, rodičov, deti, vnukov, súrodencov a ich detí (+ zákonný zástupca, poručník, opatrovník atď).
    Po rozvode bývalý manžel nemá toto právo.
    Zákon o matrikách je v tomto prípade špecifickým predpisom voči zákonu o ochrane osobných údajov, ktorý všeobecne určuje povinnosť mlčanlivosti o spracúvaných osobných údajoch.
    PS - vychádzam z toho, že v mieste bývalého pobytu neplatíte daň z nehnuteľnosti, poplatok za odpad a podobne a že zdrojom informácie o Vašom novom bydlisku bola matrika. Pokiaľ by zdrojom boli Vaše údaje zo správy daní a poplatkov, išlo by popri porušení povinnosti mlčanlivosti o porušenie daňového tajomstva ("informácia o daňovom subjekte, ktorá sa získa pri správe daní").
    Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 07.05.14 at 11:16

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V registri obyvateľov si môžeš zistiť pobyt hocikoho
    http://www.minv.sk/?register-obyvatelov-sr
    Ing. Ľubomír Janoška 07.05.14 04:16 priradil do Porady

    Môžu pracovníčky mestského úradu informovať o zmene trvalého pobytu exmanžela?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.