Zavrieť

Porady

Je uprava kopie uradnej listiny trestna?

Zdravim. Chcem sa spýtať, na prípad, že ak mám kopiu napr nejakého potvrdenia kde je uradna pečiatka a upravím ho, je alebo nieje to trestne?
Uprava dokumentu ktorý sa vydáva ako originál trestné je to viem a chápem, ale zaujíma ma či je to trestné aj v rámci kopie ktoru nejde známa použiť na uradne učely ale iba na ukážku pre otca aby mala pokoj ohladom ukončenia školy. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Ak to má byť za účelom uvedenia niekoho do omylu s cieľom získania nejakej výhody (pre seba alebo pre inú osobu), tak to je trestné.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    misoft, Mariana B., avalik, arizona, ivka70, Dav
    6
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jozef H. gak nieje to pre ziadnu vyhdou ani pre ziadnu financny ptospech. Ide o to ze znama len potrubuje mat prefotene ze ukoncila skolu aby ju doma nezabil otec :-) Aj takeyo veci trapia ludi :-) Tak som jek povedal ze sa radsej spytam niekoho. Teda papier ostane doma v obyvacke :-)
    Chobot Len si daj pozor, kamarátka môže ukázať papier otcovi, ale ak jej nebude veriť, tak mu môže napadnúť, že si to overí v škole.

    Skúste radšej s pravdou von, možno bude chvíľu peklo, ale otca to prejde.

    A raz sa asi aj tak dozvie pravdu.
    misoft A potom len bude peklo....
      zbaliť

    VANUSKA je offline (nepripojený) VANUSKA

    Som VANUSKA
    aj takéto prípadné BU-BU-BU môže zakladať trestno-právnu resp. občiansko-právnu zodpovednosť....." Bohouši klamat se nesmííí " ....ale oplatí sa...Niekedy !!!!

    Je uprava kopie uradnej listiny trestna?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.