Zavrieť

Porady

Čo všetko musím splňať aby súd prisúdil dcéru do mojej osobnej starostlivosti???

Pracujem ako opatrovateľka v Rakúsku na dvojtýždňové turnusy. Som vydatá 9 rokov a mám jednu dcérku. Chcem sa s manželom rozviesť a získať moju dcéru do osobnej starostlivosti. Aj ona to tak chce. Moj problém spočíva v tom, že ak sa chcem starať o dcéru musím prerušiť prácu v At, to znamená, že dočasne budem nezamestnaná.Prácu si budem určite hľadať .Mám priateľa s ktorým sa máme radi a plánujeme spoločnú budúcnosť aj s mojou dcérkou. On je zamestnaný, má v osobnom vlastníctve byt v ktorom by sme pre moju dcérku vedeli vytvoriť zázemie aj v prípade, že by som bola nejaký čas nezamestnaná.
Manžel mi povedal ak sa rozvediem, že mi dcéru nedá a bude o ňu bojovať.Manžel má menšiu stavebnú firmu,kde pracuje od rána do večera. Domáce práce neovláda a tak keď som ja v Rakúsku moja dcéra je v škole a potom pri mojich rodičoch kde ju večer vyzdvihne a odvedie domov. Chcela by som vedieť, či splňam predpoklady, alebo čo všetko musím urobiť aby súd dcéru pri rozvode prisúdil mne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Čo všetko musím splňať aby súd prisúdil dcéru do mojej osobnej starostlivosti???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.