Zavrieť

Porady

Je dôvod, aby som svoju dcéru nezbavila svojprávnosti?

Moja dcéra má mentálne postihnutie, z dôvodu genetickej poruchy a jej stav je nemenný. Dovŕšila 18 rokov a rozmýšľam o zbavení ju svojprávnosti. Na všetkých úradoch na mňa pozerajú "v úžase", lebo vraj takéto veci takmer nikto nerieši. Dcéru by som chcela zbaviť svojprávnosti z dôvodu jej právnej a ekonomickej ochrany. Vie sa podpísať, tak to všetci riešia, že veď peniaze si prevezme, tak na čo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Moja dcéra má mentálne postihnutie, z dôvodu genetickej poruchy a jej stav je nemenný. Dovŕšila 18 rokov a rozmýšľam o zbavení ju svojprávnosti. Na všetkých úradoch na mňa pozerajú "v úžase", lebo vraj takéto veci takmer nikto nerieši. Dcéru by som chcela zbaviť svojprávnosti z dôvodu jej právnej a ekonomickej ochrany. Vie sa podpísať, tak to všetci riešia, že veď peniaze si prevezme, tak na čo?
    Pokiaľ je to pre jej dobro - postupuj, ako uznáš za vhodné a pre jej blaho - na reči sa zvysoka vy****.
    Už len kombinácia tohoto by jej mohla v budúcnosti spôsobiť mnohé ťažkosti - veď nájdu sa "podnikavci", ktorí na tom priam ryžujú. A eliminovanie tohto ju možno uchráni od zloby sveta.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Kvaka, Zita5, asedma, babi2, Paula, Stefan2005, Melnick, danushka
    8

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    PPDe- urcite by som to konzultovala s jej osetrujucim psychiatrom, ktory moze na takyto ukon dat odporucanie, pripadne to napisat do lekarskeho nalezu. Na urady by som sa vypr...ani by som o tom s nimi nekecala, len oznamila a robila len tak, aby som ochranila svoje dieta.

    tom_i je offline (nepripojený) tom_i

    tom_i
    Katy v dnešnej dobe všakovakých poctivých podnikavcov, nie je nič ľahšie ako zneužiť "čistú" dušu a zobrať úver, založiť firmu a podobne. Nemyslím si, že rodič ktorý s veľkou láskou vypiple a postará sa o čo najlepší vývoj svojho dieťaťa potrebuje za nejakého "hajzlíka" prežívať bezsenné noci a báť sa o dieťa ktoré ničomu čo sa deje nebude rozumieť. Proste svet sa zbláznil a poctivosť a slušnosť sa nenosí. Takže PPDe držím palce nech sa to podarí, dúfam že naše vždyochotné úrady vám budú nápomocné.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    no veď preto ma zaujímalo, že prečo u zadávateľky?? .... či necháva dcéru niekde samú v nejakom zariadení, alebo jej niekde sama chodí ....
    - na takéto "oblbnutie" stačí niekedy 30 sekúnd - jedna sa rozpráva s matkou, druhá "akože" s dcérou: "A vieš sa aj podpísať?" - prdne lajstro a zrodil sa biely kôň (v tomto prípade biela kobylka). Pokiaľ by zostalo po "starom" - je svojprávna a má 18 rokov. BUM. A ide sa "zarábať". Od tohto ju chce ochrániť (okrem iného).
    Katy a R ale bez OP by to asi nešlo ?... či?
    misoft By si sa divila, ako sa dá všetko obísť. A ruku na srdce - koľko úradova úradníkov kontroluje podrobne doklady?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    misoft Pozri príspevok
    - na takéto "oblbnutie" stačí niekedy 30 sekúnd - jedna sa rozpráva s matkou, druhá "akože" s dcérou: "A vieš sa aj podpísať?" - prdne lajstro a zrodil sa biely kôň (v tomto prípade biela kobylka). Pokiaľ by zostalo po "starom" - je svojprávna a má 18 rokov. BUM. A ide sa "zarábať". Od tohto ju chce ochrániť (okrem iného).
    A denne sa stretávame s podobnými prípadmi, takže by ani nebola prvá, ktorú by takto niekto zneužil.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ja ti držím palce, ak ju zbavíš svojprávnosti je to určite aj v jej prospech, nepozeraj sa na reči iných.....

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    PPDe Pozri príspevok
    Moja dcéra má mentálne postihnutie, z dôvodu genetickej poruchy a jej stav je nemenný. Dovŕšila 18 rokov a rozmýšľam o zbavení ju svojprávnosti. Na všetkých úradoch na mňa pozerajú "v úžase", lebo vraj takéto veci takmer nikto nerieši. Dcéru by som chcela zbaviť svojprávnosti z dôvodu jej právnej a ekonomickej ochrany. Vie sa podpísať, tak to všetci riešia, že veď peniaze si prevezme, tak na čo?
    podľa mňa to nie je nič nezvyčajné - už som sa s tým stretla ..
    .. mňa by zaujímalo, že čo konkrétne myslíš tým "z dôvodu právnej a ekonomickej ochrany"

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tom_i Pozri príspevok
    Katy v dnešnej dobe všakovakých poctivých podnikavcov, nie je nič ľahšie ako zneužiť "čistú" dušu a zobrať úver, založiť firmu a podobne. Nemyslím si, že rodič ktorý s veľkou láskou vypiple a postará sa o čo najlepší vývoj svojho dieťaťa potrebuje za nejakého "hajzlíka" prežívať bezsenné noci a báť sa o dieťa ktoré ničomu čo sa deje nebude rozumieť. Proste svet sa zbláznil a poctivosť a slušnosť sa nenosí. Takže PPDe držím palce nech sa to podarí, dúfam že naše vždyochotné úrady vám budú nápomocné.
    no veď preto ma zaujímalo, že prečo u zadávateľky?? .... či necháva dcéru niekde samú v nejakom zariadení, alebo jej niekde sama chodí ....

    Je dôvod, aby som svoju dcéru nezbavila svojprávnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.