Zavrieť

Porady

Pekáreň

V roku 2007 sme s manželom odkúpili pekáreň v ktorej som ako živnostník ja,manžel bol môj zamestnanec.Na pekáreň je však ťarcha,bolo tam záložné právo.Manžel si však po 2,5 rokoch našiel priateľku a z pekárne odišiel.Skončilo to rozvodom,pri ktorom ma obral o všetko.Jediné čo mi zostalo boli dlhy na pekáreň a drina.Požiadal súd o BSM,kde žiadal aby som ho vyplatila z pekárne,strojov ktoré som do firmy kúpila a stále platím leasingy.On sa urobil chudáčikom nezamestnaným a neplatil vôbec nič,ani splátky na pekáreň.Sudkiňa ho upozornila na skutočnosť,že pekáreň nakoľko sa využívala na podnikanie a živnosť mám ja,nie je predmetom BSM.Stiahol svoj návrh,ale mne pokoj nedá,stále sa mi vyhráža,posiela na mňa kontroly a dožaduje sa sumy,ktorú si sám určil.Medzitým sa mi vlámal do pekárni a zobral mi stroje a mnoho ďalších vecí,ktoré boli majetkom firmy.Na vlastníckom liste figuruje aj jeho meno,ale nakoľko zmluva o odkúpení bola napísaná úplne zle,neobsahuje možnosť neplatenia a rozvodu manželstva neviem ako to v skutočnosti je.Sudkiňa sa vyjadrila tak,že na katastry urobili chybu,kataster ho však bez jeho súhlasu nevymaže z listu vlastníctva.Mám už druhého právnika,stojí ma to obrovské peniaze a pravdy sa neviem dopracovať.Čakala som,že sa na súde niečo vyrieši,ale bohužiaľ nie som o nič múdrejšia.Ako to vlastne je? Má naozaj právo na všetko?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    úplne nezrozumiteľné... čo je pekáreň? nehnuteľnosť, obchodný podiel? kupovali ste ju spolu počas trvania manželstva? vložila si do podnikania peniaze patriace do BSM? Aká zmluva o odkúpení neobsahuje možnosť neplatenia - čo je to???

    dobre že si si našla advokáta, z tvojho príspevku nie je jasné nič, ani čo chceš vlastne vedieť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    mattto Pozri príspevok
    úplne nezrozumiteľné... čo je pekáreň? nehnuteľnosť, obchodný podiel? kupovali ste ju spolu počas trvania manželstva? vložila si do podnikania peniaze patriace do BSM? Aká zmluva o odkúpení neobsahuje možnosť neplatenia - čo je to???

    dobre že si si našla advokáta, z tvojho príspevku nie je jasné nič, ani čo chceš vlastne vedieť
    ...zahmliéva, neodpovedá, zadáva nové témy, nereaguj, kašli na to, oddychuj. Keby bola pravda len polovica z toho, čo tu píše, tak nemá o čom písať....
    Suhlasim, ne da sa porozumiet v globale tvojmu prispevku a posudit aka je realna situacia. Uz len podla tohot co si napisala "Medzitým sa mi vlámal do pekárni a zobral mi stroje a mnoho ďalších vecí,ktoré boli majetkom firmy" - pokial by to bolo tak ako pises tak trestne oznamenie minimalne za vlamanie, kradez alebo pripadne neopravnene uzivanie atd.

    bodonka je offline (nepripojený) bodonka

    bodonka
    Pekáreň je budova a pečie sa tu chlebík a všetko ostatné.Pracovala som tu 5 rokov,ked majiteľ povedal,že končí a ked chcem môžem si pekáreň od neho kúpiť.Samozrejme som od banky peniaze nedostala,bolo to 4,5 mil.korún.Sám mi potom navrhol,že pekáreň môžem splácať po 40 000sk mesačne.Spísala sa kúpno predajná zmluva s tým,že na budovu a pozemok bolo záložné právo do splatenia celej čiastky.Budova bola zapísaná v katastry na meno moje a môjho bývalého manžela,s tým,že to záložné právo je tam zahrnuté.V zmluve sa však nespomína fakt,ked sa budova splácať nebude,aké dôsledky to bude mať.Jednoducho právnik na to asi nemyslel a všetci sme to podpísali.Pekáreň fungovala,po čase sa kúpili nové stroje,urobila sa malá rekonštrukcia.Po 2,5 rokoch fungovania pekárne ma manžel opustil,rozviedli sme sa.V decembry 2010 sa mi vlámal do pekárne a všetko hnuteľné zobral.Samozrejme som volala policajtov,on sa aj priznal,že to bol on,ale nakoľko BSM nebolo riešené presvedčil ich,že si zobral len to,čo mu patrí,preukázal sa listom vlastníctva a oni mi povedali,že žiaľ,je to tak,oni s tým neurobia nič,lebo majetok nemáme vysporiadaný.V októbry 2011 podal návrh na vysporiadanie majetku,konkrétne pekárne a zariadenia.To ako sa sudkiňa vyjadrila som už napísala,napriek tomu sa dožaduje aby som ho vyplatila,vyhráža sa mi a ja fakt neviem či je v práve,lebo nakoniec na súde stiahol svoj návrh a teraz ho chce znovu podať.Odpoviem na všetky otázky,neviem čo je podstatné napísať aby mi niekto z Vás pomohol.Nie som blázon,som len zúfalá

    bodonka je offline (nepripojený) bodonka

    bodonka
    Nereagovala som len z jediného dôvodu,som v práci,príspevok som napísala počas prestávky na kávu,možno preto bol aký bol,chcela som všetko a naraz napísať.Prečo si myslíš,že keby bola polovica pravda,nemám čo písať? Pravda je oveľa,oveľa smutnejšia,nakoľko mi nik nepomôže.Bola som na polícii,ukázala som im všetky dopisy a sms v ktorích sa mi vyhráža,chcela som podať trestné stíhanie za stroje,ktoré mi ukradol a povedali mi...Teraz? Po roku? A to,že ma telesne nenapadol,nemám modriny,netečie krv im chýba k tomu aby niečo spravili.Žiaľ,je to tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.