Zavrieť

Porady

lekaren

Vie mi niekto poradit, je v PU zdan. vynos a naklad suma 20.-Sk v lekarnach za recepty? A na ktore ucty sa to ma uctovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    Pokiaľ viem, tak tých 20,- Sk od zákazníka si dáš do výnosov a potom 15,- Sk by Ti mala fakturovať poisťovňa (väčšinou sa faktúry vzájomne započítavajú) a túto sumu si zase dáš do nákladov. Takže čistý výnos bude vlastne tých 5,- Sk čo zostávajú lekárni.

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    Pozerala som ešte v Poradcovi a tam je napísané, že lekáreň si zaúčtuje nasledovne:

    a) 5 Sk príjem lekárne MD 211 / D 602
    b) 15 Sk príjem zdravotnej poisťovne MD 211 / D 379
    c) úhrada poplatku zdravotnej poisťovni MD 379 / D 221

    Ale viem, že v tej lekárni, čo sme účtovali sme to dávali tak ako som písala predtým. Konečný výsledok je totiž rovnaký.

    IFKA je offline (nepripojený) IFKA

    IFKA
    Môj názor je, že je metodicky správne zaúčtovať do výnosov iba tých tvojich 5,- Sk a 15,- dať na záväzok, lebo toto zohľadňuje skutočnosť. Pretože ty si prijímateľ tých 15,- Sk za zdravotnú poisťovňu od pacienta, nejde o tvoju tržbu.
    Skreslila by si si výnosy. Pekný deň

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    Ale zdr. poistovna nam zasle fakturu na tych 15.-Sk, neplatime ich v hotovosti, ale zapoctom ako to uctovat? 379/321? nie je to cudne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.