Zavrieť

Porady

Tak kto ma teda plati obec ci skolstvo ?

Mam vela otazok ale tato ma zaujima obzvlast pretoze mi nie je stale jasna. Pracujem v obci v Materskej skole kde ma zamestava obec nie je mi stale jasne ci ma plati skolstvo alebo iba obec. Stale mame na ociach ze neni penazi a neni nas za co platit. TAK KTO MA TEDA PLATI OBEC ALEBO MINISTERSTVO ? Platy idu hore? Nam nie, OBEC na to nema. Tak potom my asi so skolstvom nemame nic. Niekedy si uz pripadam fakt ako blbec. poradte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Áno, ako napísala tictac, obec platí prevádzku i mzdy školským zariadeniam vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti z podielových daní. Ministerstvo školstva poskytuje finančné prostriedky obciam pre materské školy len pre deti, ktoré majú rok pred povinnou školskou dochádzkou. Ide o tzv. príspevok na výchovu a vzdelávanie pre MŠ.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    tictac7 Pozri príspevok
    to GabiZ - to s tým Ministerstvom je fakt pravda? To som nevedela... A ten transfer je mimo transferu na ZŠ? Lebo u nás v rozpočte som žiadny takýto príjem nenašla...
    Tu je o tomto príspevku viac.
    http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=3120
    Peniaze idú z Ministerstva školstva na príslušný KŠÚ a ten ich zasiela priamo zriaďovateľovi, teda obci.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    materské školy patria pod originálne kompetencie obce. Zriaďovateľom MŠ je obec. Platí Ťa obec...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    GabiZ Pozri príspevok
    Áno, ako napísala tictac, obec platí prevádzku i mzdy školským zariadeniam vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti z podielových daní. Ministerstvo školstva poskytuje finančné prostriedky obciam pre materské školy len pre deti, ktoré majú rok pred povinnou školskou dochádzkou. Ide o tzv. príspevok na výchovu a vzdelávanie pre MŠ.
    to GabiZ - to s tým Ministerstvom je fakt pravda? To som nevedela... A ten transfer je mimo transferu na ZŠ? Lebo u nás v rozpočte som žiadny takýto príjem nenašla...

    csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

    Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac csillag3112
    Tak to ma teda nepotesilo. Urcite vdaka za odpovede.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    csillag3112 Pozri príspevok
    Tak to ma teda nepotesilo. Urcite vdaka za odpovede.
    Samosprávy prevzali mnoho kompetencí zo štátu, ale bohužiaľ už financie nie. Tak to bolo aj so školstvom. Všetko si musia hradiť z podielových daní a ako vieme všetci, pri malých obciach je to veľmi náročné (zabezpečiť všetko, čo s prevádzkou obce ako takej súvisí). Preto je školstvo aj v tomto prípade niekde na chvoste.

    Tak kto ma teda plati obec ci skolstvo ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.