Zavrieť

Porady

preplácanie výkonov u zubára poisťovňou

Celá rodina navštevujeme zubárku, ktorá nemá s poisťovňami zmluvu. Platíme na ruku za všetky výkony. Je možnosť po ošetrení ísť do našej zdravotnej poisťovne a dať si aspoň časť nákladov preplatiť? Nedoplatky na poistnom nemáme. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nemá to zmysel. Výkony zubára sú poisťovňou preplácané iba minimálne. Napr. mne robil zubár (tiež nemá s poisťovňou zmluvu) korunku, ktorá u neho stála nejakých 200 EUR a z poisťovne mi preplatili 22 EUR. Za bežnú plombu dostaneš možno nejakých 5 - 10 EUR a je s tým kopec papierovania. Každý úkon u nezmluvného zubára musí poisťovňa vopred schváliť, až potom si môžeš dať ukon spraviť a potom ti preplatia niečo. To je lepšie nájsť si zubára, čo má zmluvu s poisťovňou (tých je ako šafranu), ale aj tak budeš väčšiu časť úkonu platiť v hotovosti.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    viki2 hm, takže nič moc :-(, inak je to nefér tento systém, poisťovňa za mňa zhrabne prachy a náklady nemá žiadne......
    ...ešte tak pomimo, ak sa pridávajú normálne odpovede, z týchto vylepšení som nejako vedľa...
    Chobot Záleží od toho, či založíš debatu, alebo otázku. Ak debatu, tak je možné pridávať viac príspevkov. Pri otázke môže každý dať len jednu odpoveď a prípadne komentovať svoju alebo iné odpovede.
    Chobot A k tej poisťovni ešte - zubár nie je jedniné, čo sa z poistného na zdravotné poistenie uhrádza. Zdravotné poistenie je solidárne, takže nemôžeš robiť bilanciu medzi tým, čo si zaplatil na poistnom a čo si dostal u lekára. Ak by si potreboval finančne náročnú operáciu, čo by si povedal? Že na ňu nepôjdeš, lebo si poisťovni nezaplatila toľko na poistnom?
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ako je to s preplácaním výkonov u nezmluvných lekárov - nájdeš na stránke svojej ZP napr http://www.dovera.sk/poistenec/tema-...ezmluvny-lekar
    ... ale nemaj veľké oči
    viki2 niečo som si prečítala už pred tým, preplácajú vtedy, keď pacient čaká na termín u zazmluvneného lekára viac ako 2 mesiace a ide nezmluvnému, aj to musí pred výkonom požiadať poisťovňu.......mňa skôr zaujíma, keď bežne navštevujeme nezmluvného, či niečo preplatia, veď poistenie sa za nás odvádza,....
    Katy a R aj ja som chcela skúsiť ... ale bez úspechu.
    však skús - najskôr u svojho zubára, že či ti vyplní tú žiadosť vôbec ?

    preplácanie výkonov u zubára poisťovňou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.