Zavrieť

Porady

Úver SVB - účtovanie v JÚ

Dobrý deň,
prosím o radu účtovania úveru:

Mám bankový účet FOÚ, na ktorý mi pribudlo 50.000 € ako poskytnutý úver, ďalej z účtu hneď odbudlo tých 50.000 € ako úhrada faktúry (zateplenie) a ďalej tam mám splátku úveru 563 € a splátku úroku 737 €. Ako mám brať tieto účtovné prípady?

Môj predpoklad:
50.000,- tvorba FOÚ (PNZD)
-50.000,- úhrada záväzku - došlej faktúry za zateplenie
-563,- úhrada záväzku - úver
-737,- výdaj z FOÚ (VNZD)

Poskytnutý úver 50.000,- zaevidujem ako záväzok a splátka úveru bude tento záväzok ponižovať mesačne.

A tu je problém:
Okrem bankového účtu FOÚ mám výpis s iným číslom účtu, kde je vlastné poskytnutý úver a mínus splátka úveru. Každý mesiac mám takýto výpis z účtu. Čo s ním? Ako ho dať do JÚ? Vie mi niekto poradiť?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Shaza, je to ešte aktuálne? Našla si riešenie? V čom účtuješ?
    Naposledy upravil peton : 19.11.11 at 11:53

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    Je to aktulne, riešenie som našla až u dodávateľa softwaru, ktorý SVB používa. Je to EasySVB.

    Takmerstarec je offline (nepripojený) Takmerstarec

    Takmerstarec
    Zaujima to aj mna, nas predseda tvrdi, ze Easy SVB nepozna viacere ucty. Pracuje udajne iba s jednym.

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    To nie je pravda, ja pre toto SVB mám zaevidované 4 bankové účty - 2 x normálny, 1 x termínovaný účet a 1 x som si zaevidovala ten úverový, hoci mi z neho nechodia zatiaľ výpisy, ale vlastníci chcú vedieť, koľko úveru už splatili, tak si to tak značím a predpokladám, že výpis z úveru dostatnú minimálne raz za rok a sadne mi to. Vlastníci platia na 2 rôzne účty - v TB a v UniCredit, môžu si vybrať.

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    A ešte mám aj také SVB, ktoré majú 2 účty. Celý predpis platia na jeden a druhý účet používajú ako FOÚ, kde im každý mesiac ide suma zaplatená na FOÚ podľa úhrad vlastníkov. Takto majú oddelené služby od FOÚ a sú spokojní.

    Takmerstarec je offline (nepripojený) Takmerstarec

    Takmerstarec
    shaza Pozri príspevok
    A ešte mám aj také SVB, ktoré majú 2 účty. Celý predpis platia na jeden a druhý účet používajú ako FOÚ, kde im každý mesiac ide suma zaplatená na FOÚ podľa úhrad vlastníkov. Takto majú oddelené služby od FOÚ a sú spokojní.
    Vdaka za informaciu. Neviete daju sa tieto moznosti vytvorenia viacerych uctov vyskusat aj v Demo verzii Easy SVB ?

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    Mám nainštalovanú aj demo verziu, tak som to vyskúšala. Áno, dajú sa vytvoriť dva účty v demo verzii.

    shaza je offline (nepripojený) shaza

    shaza
    Popis vytvorenia účtov je v pomocníku - časť Účtovníctvo - peňažný denník - bankové účty.

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Prepáč Shaza, že reagujem až teraz. Som rád, že je teda všetko v najlepšom poriadku.

    Úver SVB - účtovanie v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.