Zavrieť

Porady

Odvody a konatelia

Prosím o radu - konateľ poberá pravidelný príjem za výkon funkcie - má platiť poistenie v nezamestnanosti? V brožúre od Ing. D.Dobšoviča /ktorú mi posiela Poradca s.r.o. - je v tabuľke uvedené, že nemusí platiť, ale tu som zistila, že musí platiť poist. v nezamestn.- tak kde je pravda??? vie to prosím niekto naisto, lebo to riešim so soc.poisťovňou a oni tiež váhajú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Dašena O. Pozri príspevok
    Prosím o radu - konateľ poberá pravidelný príjem za výkon funkcie - má platiť poistenie v nezamestnanosti? V brožúre od Ing. D.Dobšoviča /ktorú mi posiela Poradca s.r.o. - je v tabuľke uvedené, že nemusí platiť, ale tu som zistila, že musí platiť poist. v nezamestn.- tak kde je pravda??? vie to prosím niekto naisto, lebo to riešim so soc.poisťovňou a oni tiež váhajú.
    konatelia s.r.o. s pravidelným mesačným príjmom platia z odmeny NP, PvN, DP a RFS

    konatelia s.r.o. s nepravidelným príjmom platia z odmeny iba DP a RFS

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    ešte si prečítaj tento príspevok a kľudne aj celú tému

    http://www.porada.sk/1618076-post4.html

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    oriesok Pozri príspevok
    Ešte prosím ujasniť, ako sú platby do ZP, keď je konateľ bez odmeny, zároveň je spoločníkom s.r.o.( s majetk.podielom) a s prac.zml.Ďakujem.
    ZP platí iba z pracovnej zmluvy

    ak by nemal prac. zmluvu a nemal ani odmeny z titulu konateľa, bol by samoplátca zdravotného poistenia

    ak by mal vyplatené odmeny konateľa, ZP platí z výšky odmien

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    Takže rozhodne pri pravidelnom príjme platí aj poist. v nezam., takže brožúra od Ing.Dobšoviča je nanič!!! hlavne že si za to platím a nemôžem sa na to spoľahnúť

    oriesok je offline (nepripojený) oriesok

    žena-optimista oriesok
    Ešte prosím ujasniť, ako sú platby do ZP, keď je konateľ bez odmeny, zároveň je spoločníkom s.r.o.( s majetk.podielom) a s prac.zml.Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.