Zavrieť

Porady

Musi podat spolocnik sro DPPFO?

Ahojte, som spolocnikom a konatelom v s.r.o. Zacali sme 11/2004. Pokial vygeneruje s.r.o. za rok 2004 zisk, ktory zdani ako PO, musim este ja zdanit prislusnu cast zisku, ktora mi prislucha ako spolocnikovi este aj ako FO? Alebo uz danove priznanie podavat nemusim? Ako je to, ak sro vygeneruje stratu?

Dakujem za pomoc!

Maro2
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    Nerozumiem moc tej tvojej otazke. Pokial ma s.r.o. zisk tak tento sa uctuje prostrednictvom uctov na hospodar. vysledok v schvalovacom konani. Po prebehnuti valneho zhromazdenia, musi toto zhromazdenie urcit, ako sa nalozi zo ziskom. A az potom sa konatelom moze vyplatit zisk. Kedze toto prebehne az v r. 2005 bude sa to zdanovat az v r. 2005.
    Zisk spolocnosti sa nemusi rozdelit konatelom, moze zostat nerozdeleny a potom z neho mozes oductovat stratu. Stratu hradis aj z rezervneho fondu, ktory spolocnost vytvara zo zisku.
    Odporucila by som ti nejake skolenie o dani z prijmov PO, momentalne bezia v kazdom meste, myslim si, ze sa oplati investovat, aspon ziskas trosku prehlad.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Hanka
    Po prebehnuti valneho zhromazdenia, musi toto zhromazdenie urcit, ako sa nalozi zo ziskom. A az potom sa konatelom moze vyplatit zisk. Kedze toto prebehne az v r. 2005 bude sa to zdanovat az v r. 2005.
    par.3 odst. c) zákona 595/2003:Predmetom dane nie je podiel na zisku vyplácaný po zdanení obchodnou spoločnosťou.

    maro2 je offline (nepripojený) maro2

    maro2
    viktoria
    par.3 odst. c) zákona 595/2003:Predmetom dane nie je podiel na zisku vyplácaný po zdanení obchodnou spoločnosťou.
    To teda znamena, ze pokial som aj zamestnany staci, aby (pokial nemam iny prijem ako podiel na zisku sro a mzdu v zamestnani) mi moj zamestnavatel vykonal vyuctovanie dane?

    Dakujem! Marek

    maro2 je offline (nepripojený) maro2

    maro2
    ingi
    Presne tak, kľudne môžeš požiadať o "ročné zúčtovanie".
    Dakujem za tuto potesujucu informaciu :-)))
    Marek

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    výška vyplatených podielov na zisku sa ani nikde neuvádzajú okrem zápisnice z valného zhromaždenia

    Musi podat spolocnik sro DPPFO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.