Zavrieť

Porady

Narok na odstupne po 8 rokoch trvania PP

Dobry den. Rada by som sa spytala, ako je to s odstupnym v pripade, ak mam odrobenych u zamestnavatela 5 rokov, nasledne nato som nastupila na mat.dolenku a potom na rodicovsku. Spolu s cerpanim MD a RD som u zamestnavatela uz 8 rokov evidovana. Prac.pomer stale trva. Aky mam narok na odstupne v pripade ukoncenia prac.pomeru? Dakujem
7 komentárov     zbaliť
ivka70 A ako a kedy skonci PP?
ALEX19851986 Len zvazujem moznosti, v pripade ze by sa PP skoncil dohodou.
ivka70 Aj tam je podstatné, či by išlo o dohodu z dôvodu zrušeného pracovného miesta alebo len o dohodu bez udania dôvodu.
Nemá zmysel teoretizovat, keď nevieš, či PP vôbec skončí a ako.
ALEX19851986 Ano jedna sa o rusenie mojej pozicie. Nieje este nic rozhodnute, len sa pripravujem na mozne scenare, preto sa informujem.
veronikasad Kto dava vypoved?
ALEX19851986 Neviem ake mam moznosti, ak by sa skoncil vypovedou zo strany zamestnavatela alebo dohodou
Tweety Doplnila som svoju odpoveď, pozri.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Žiadny,ak dáš výpoveď ty
    Zamestnávateľ ti dáva výpoveď?
    Naposledy upravil kopretinka : 06.02.21 at 09:37
    ALEX19851986 Nie nedava. Ak by mi dal, mala by som narok na odstupne po 5 ci 8 rokoch? Neviem ci sa doba MD a RD rata do odpracobanych rokov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ALEX19851986
    Dobry den. Rada by som sa spytala, ako je to s odstupnym v pripade, ak mam odrobenych u zamestnavatela 5 rokov, nasledne nato som nastupila na mat.dolenku a potom na rodicovsku. Spolu s cerpanim MD a RD som u zamestnavatela uz 8 rokov evidovana. Prac.pomer stale trva. Aky mam narok na odstupne v pripade ukoncenia prac.pomeru? Dakujem
    Ak sa niečo pýtame, nie je to debata. Mala si zadať otázku.
    K takto neúplne položenej otázke sa nedá jednoznačne odpovedať. Môžeš aj nemusíš mať nárok. Je potrebné vedieť akým spôsobom skončí PP. Lebo aj odpoveď je potom iná. Tak upresni ako skončí PP.
    Po tvojom doplnení, dám odpoveď:
    Ak by si dostala výpoveď z organiz. dôvodov, odstupné bude 2mesačné, ak sa dohodnete , teda skončí Dohodou z rovnakého dôvodu, teda .organiz. bude 3mes. Ak dohodou bez dôvodu alebo výpoveďou z tvojej strany, odstupné nebude žiadne. Teda spôsob skončenia PP si mala uviesť, nestačí len napísať, že PP skončí.
    Naposledy upravil Tweety : 06.02.21 at 13:43
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ALEX19851986 Hlboko sa ospravedlnujem, nie som pravidelnym navstevnikom tejto stranky a neviem aky je rozdiel v specifikacii debaty ci otazky. Mala som len 1 otazku, na ktoru hladam odpoved.
    ALEX19851986 Potrebujem len vediet, ci v pripade ak mi zamestnavatel ukonci PP, ci sa mi odstupne rata z odrobenych 5 rokov alebo z 8 rokov. Neviem ci doba MD a RD sa do vypoctu zaratava.
    kn-alka je jedno, či 5 alebo 8 rokov, stále je to odstupné 3 mesiace
    Tweety Jarka, nie 3mesačné.
    kn-alka pardon - 2mesacne
    ALEX19851986 A teda doba MD a RD sa rata ci nie?
    Katy a R citovala som ti zákon - píše sa tam o TRVANÍ prac pomeru - sama píšeš, že PP stále trvá...
    Tweety Ráta, veď som ti napísala, aké odstupné dostaneš, spadáš do obdobia do10r. , takže je jedno či 5 alebo 8 rokov
    ALEX19851986 Mna zneistili len tie 3 roky na MD a RD. Ale dakujem za pomoc????
    veronikasad MD a RD sa započítava do trvania pracovneho pomeru pre učely príp.nároku na odstupné.
    ALEX19851986 Dakujem pekne za konkretnu odpoved.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozri - že čo by sa ťa mohlo týkať (odst 1, resp mrkni aj 2 ?).. AK by náhodou?
    zze/2001-311/76/1

    Narok na odstupne po 8 rokoch trvania PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.