Zavrieť

Porady

Odhľučnenie bytu

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Bývam v paneláku a tiež mám "šťastie" na susedov. Myslím v tom zmysle, že nonstop počúvam diskotéku, z bytu nadomnou, či oproti. Nehovorím o tom ako dunia panely.
V byte je neskutočný hľuk, s nimi neni dohody, tak rozmýšlam nad odhlučnením máte niekto s tým skúsenosti?

PS: A môžete prihodiť aj radu čo s takýmito susedmi?
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
dara
Bývam v paneláku a tiež mám "šťastie" na susedov. Myslím v tom zmysle, že nonstop počúvam diskotéku, z bytu nadomnou, či oproti. Nehovorím o tom ako dunia panely.
V byte je neskutočný hľuk, s nimi neni dohody, tak rozmýšlam nad odhlučnením máte niekto s tým skúsenosti?

PS: A môžete prihodiť aj radu čo s takýmito susedmi?
Sesternica akurát pred nedávnom dávala na steny polystyrén 5-ťku (robota jak blázon) a na to potom stierku, trochu to pomohlo.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

A mala také isté problémy? Trocha... Sway u nás sa nedá v kľude sedieť, radšej ideš do zimy sa von prechádzať ako to počúvať.....

Robila im to neaká firma?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
dara
A mala také isté problémy? Trocha... Sway u nás sa nedá v kľude sedieť, radšej ideš do zimy sa von prechádzať ako to počúvať.....

Robila im to neaká firma?
No, mala veľký problém - nahluchlého suseda - dôchodcu, čo kukal telku aj do 4 ráno - nedalo sa tom existovať. Robil jej to kamoš, ale myslím, že určite sa dá zohnať firma. Ale určite je to lačnejšie ak to zvládnete sami..., My sme to urobili tiež, ale z dôvodu iného - prerobila som garáž na kanceláriu a kôli teplu, už som nechcela narúšať fasádu zvonku, tak sme znútra lepili polystyrén a naň sme lepili také "obkladové " štvorce tiež z polystyrénu cca 5 mm - majú vzorku a je to umývateľné, Vyšlo nás to cca 12 000 5x10 metrov miestnosť dokola. Robila som to sama s mužom za 1 deň to bolo hotovo - ale neviem či by sa ti to páčilo aj v byte. Mne sa to páči.
0 0
kaktusy kaktusy

kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

Ja som mala a aj mám, ale podstatne menšie, tie isté problémy. Nič ti nepomôže, ak sa s nimi nedohodneš, pretože niektorí susedia aj napriek upozorneniam a hlavne prosbám, reagujú naschvál opačne - začnú robiť napriek. Aj ten polystyrén ti pomôže iba trocha, pretože hluk sa šíri po stenách všade dookola po obvode. Ja som si aj stropy znižovala, ale to vôbec nepomohlo. A ešte chcem podotknúť, že ten polystyrén môže mať aj negatívny dopad, pretože ti môžu začať plesnivieť steny, nebudú "dýchať".
Takže ostáva jedine sa dohodnúť a ešte lepšie riešenie je, že sa skamarátite.
Veľa šťastia.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No kaktusy to si ma teda veľmi nepotešila, kamarátiť sa s "blbcami" nemienim.

Ak má ešte niekto skúsenosť napíšte prosím...
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Musím vás sklamať, ale polystyrén nie je zvuková izolácia. Zvuková izolácia musí byť mäkký vláknitý materiál typu "kamenná vlna", najlepšie nobasil (to je ale neprípustná reklama ...), ale sú aj iní výrobcovia.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

P. Galovič, takže keď sa použije nobasil výsledok je zaručený?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Výsledok nie je zaručený ak sa so zvukovou izoláciou nepočíta v projekte,podľa mňa v paneláku hluk vždy budeš počuť,dodatočné izolácie už nie sú tak účinné.Nobasil sa nepoužíva ako zvuková ochrana na steny takže to by som neskúšal,je to v prvom rade tepelná izolácia a používa sa na podlahy ako kroková zvuková izolácia lebo je mäkký a tým neprenáša zvuk.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Takže podľa odpovedí, neexistuje nič čo by som použila pri odhľučnení tak aby mi rovno za hlavou nedunel panel od tej diskotéky nadomnou? Nič ?
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

BEPO neviem do akej miery si odborník sa problematiku akustiky, ale tentoraz sa mýliš. Nobasil je vláknitý materiál, ktorý má výborné akusitcké vlastnosti, teda nielen dobrý index krokovej nepriezvučnosti ale aj vzduchovej nepriezvučnosti, čiže nielen podlahy, ale sa v pohode hodí ako zvuková izoácia fasád, ale aj do interiéru (napr. sadrokartónové priečky ...). Ale aby som nevyzeral ako obchodný zástupca Izomatu, tak výborné izolácie sú aj ORSIL, ISOVER, ROCKWOOL a mnohé ďalšie.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dara
Takže podľa odpovedí, neexistuje nič čo by som použila pri odhľučnení tak aby mi rovno za hlavou nedunel panel od tej diskotéky nadomnou? Nič ?
Z celého spektra zvuku nízke frekvencie - basy - prenikajú cez pevné materiály najľahšie. Preto pri jeho diskotéke počuješ hlavne basy, výšky ľahko zastaví panel alebo podlahová krytina.

Zvuková izolácia u Teba preto nebude účinná, pretože vždy sa nájde kus steny alebo nekrytý panel, cez ktorý k Tebe prenikne chvenie. To by si musel sused zvukovo odizolovať byt podobne ako je to v prípade zvukového štúdia.

Aby si Ty nič nepočula u seba, by si musela úplne celú izbu odizolovať - všetky steny, strop, vrátane podlahy. A taká úprava by Ti zmenšila byt aj o 10 cm v každom rozmere a bola by dosť nákladná.

Polystyrén skutočne nie je zvukový izolant, je určený na tepelnú izoláciu. Ak chceš predsa len niečo urobiť, možes skúsiť dať kazetový obkald na strop a pod neho minerálnu vlnu.

Predtým si prever, či ten hluk sa k Tebe nešíri aj prostredníctvom spoločnej šachty. Potom by pomohlo zamurovanie vývodu tej šachty u Teba. Susedka mala podobný problém s horným susedom. Cez otvor digestora počula aj kedy si otvoril pivo (to sú tie panelákové garsónky ). Tak si nechala zamurovať tento otvor a vraví, že sa to zlepšilo.
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

dara
Takže podľa odpovedí, neexistuje nič čo by som použila pri odhľučnení tak aby mi rovno za hlavou nedunel panel od tej diskotéky nadomnou? Nič ?
No nerád, ale musím ťa sklamať. Aj keby si si na strop dala nejakú tú zvukovú izoláciu, tak by sa ten hluk šíril cez stavebnú koštrukciu do priečok a obvodových múrov rovno k tebe do obývačky. Ale možno by to trochu pomohlo, ale neručím za nič. Ten hluk si svoju cestičku vždy nájde.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

r.galovic
BEPO neviem do akej miery si odborník sa problematiku akustiky, ale tentoraz sa mýliš.
V čom sa mýlim? Že sa s tým nedá skoro nič urobiť,len mierne zlepšiť?Že do paneláku by som neodporúčal dávať Nobasil na steny? A na fasády sa používa z trochu iného dôvodu,nie je to primárne zvuková izolácia.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ďakujem Ti chobot, máme murované jadro, aj šachta je zamurovaná takže tade to nemôže ísť. Ani digestor nemáme, ale komínový ak hovorím správne, ktorý ide von cez také malé okno je to odsávač. Chceli sme to na obyvačku, pretože tam je ten hluk najhorší, doslava tam stále niečo duní a tie basy počujeme nonstop stále, máme tam pri stene aj sedačku a vôbec v tej obývačke sa nedá existovať, bojím sa, že mi z toho šibne....

Najviac ma štve, že existujú takto kmaslí ľudia, ktorí tie byty odkúpili za pár korún od štátu, mladí ľudia musia makať aby splatili tie byty, všetko a prosto ešte musíte aj toto znášať, v byte si má človek oddýchnuť a s totálnou nechuťou tam chodím

Naozaj nejestvuje nič čo by zabránilo brneniu tých panelov?????
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Nie, proti tým hlbokým frekvenciám nič účinné nejestvuje. To je podobné ako keď pred týždňom o tri poschodia nižšie pod nami prerábali nebytové priestory a stále buchotali až do polnoci. Tak som tam išiel pozrieť, čo robia a oni ukladali podlahu. Gumeným kladivom upravovali položené kachličky, pričom mali pustené hlasno rádio a tiež niečo pílili. To rádio ani píla u nás neboli počuť, len ten monotónny zvuk gumeného kladiva, pričom oni si mysleli, že to je najtichší zvuk. Len sa to tak stračne šírilio v tých paneloch dokola.

Dá sa ešte urobiť to, že na neho zavoláš mestskú políciu, že ruší nočný kľud.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Už nik neporadí?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dara
Už nik neporadí?
Existujú ešte upchávky do uší a sú celkom lacné (pár za pár korún).
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No ďakujem chobot, tebe možno do smiechu je. Dopriala by som Ti takýchto susedov. Najlepšie je smiať sa z cudzieho nešťastia.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Chobot
Existujú ešte upchávky do uší a sú celkom lacné (pár za pár korún).


dara, veď už si dostala super rady, už len vybrať si
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

r.galovic
Ten hluk si svoju cestičku vždy nájde.........
A nie len hluk, ale aj cigaretovy smrad .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať