Zavrieť

Porady

Odhľučnenie bytu

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Bývam v paneláku a tiež mám "šťastie" na susedov. Myslím v tom zmysle, že nonstop počúvam diskotéku, z bytu nadomnou, či oproti. Nehovorím o tom ako dunia panely.
V byte je neskutočný hľuk, s nimi neni dohody, tak rozmýšlam nad odhlučnením máte niekto s tým skúsenosti?

PS: A môžete prihodiť aj radu čo s takýmito susedmi?
Usporiadat
tonito tonito

tonito je offline (nepripojený) tonito

aaaaaa Pozri príspevok
Ja mam zase iny problem: slusna rodina s manzelkou mame dieta, t.c. 13mes., nerobi ziaden hluk, ktory by presahoval unosnu mieru a hlavne o 21 uz spinka...pod nami vsak byva sused, kt. vadi vsetko, bol by asi najradsej, keby nad nim nebyval nikto, a pritom normalne chodime, kazdemu sa stane, ze mu raz za cas nieco padne na zem...Neviem, co s nim mam robit, bojim sa, lebo manzelka je s malou na materskej a ja som v praci aby im neublizil.Tiez sa obavam, ci mi neposkodi majetok /auto/, lebo napr. vcera nam znicil zvoncek a neviem ci mi neberie postu zo schranky. Co mam robit?
Ja mam tiez maleho syna ktory ma 5 rokov nerozprava je autista.Vedla nas sa nastahovali susedia a ty nam zacali robit peklo.Vadi im ked sa vecer sprchujeme.Syn ma aj epilepsiu a ked ma vecer zachvat tak ho musim umyt.Nasi susedia to jednoducho nezvladaju.Suseda ma dokonca aj napadla.Myslel som ze mi jednu streli.Mal som chut poslat ju do p...Zacali nam rano o vyzvanat na zvocnek vo vchode.Ked som ho vypol zacali trieskat na stenu.Chlapcovi sa zhorsili zachvaty .To som uz nevydrzal a udal som ich na policii.Oni mna udali na stavebnom urade.Dokonca pisali list mojmu zamestnancovi aby ma prepustil,pretoze mu rozkradam firmu.Co je totalna hlupost.Pre nas pokoj som predal byt ktory doteraz splacam a kupil som stary dom, ktory rekonstrujeme.Zacinam od nuly.Niektory ludia su neskutocne svine a plati na nich asi len jedno.....Dokonca po pol roku kedy uz niesom majitelom bytu ma byvali sused chodi obtazovat do zamestnania.Je to normalne?
Naposledy upravil tonito : 16.12.08 at 22:19
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

tonito Pozri príspevok
Ja mam tiez maleho syna ktory ma 5 rokov nerozprava je autista.Vedla nas sa nastahovali susedia a ty nam zacali robit peklo.Vadi im ked sa vecer sprchujeme.Syn ma aj epilepsiu a ked ma vecer zachvat tak ho musim umyt.Nasi susedia to jednoducho nezvladaju.Suseda ma dokonca aj napadla.Myslel som ze mi jednu streli.Mal som chut poslat ju do p...Zacali nam rano o vyzvanat na zvocnek vo vchode.Ked som ho vypol zacali trieskat na stenu.Chlapcovi sa zhorsili zachvaty .To som uz nevydrzal a udal som ich na policii.Oni mna udali na stavebnom urade.Dokonca pisali list mojmu zamestnancovi aby ma prepustil,pretoze mu rozkradam firmu.Co je totalna hlupost.Pre nas pokoj som predal byt ktory doteraz splacam a kupil som stary dom, ktory rekonstrujeme.Zacinam od nuly.
To bolo asi najlepšie, čo ste mohli urobiť. Plne to schvaľujem.

tonito Pozri príspevok
Niektory ludia su neskutocne svine a plati na nich asi len jedno.....Dokonca po pol roku kedy uz niesom majitelom bytu ma byvali sused chodi obtazovat do zamestnania.Je to normalne?
Nie je to normálne. A pod akou zámienkou chodí za tebou?
0 0
tonito tonito

tonito je offline (nepripojený) tonito

Na stavebnom urade sme spisal zapisnicu a navrhol som ze na svoje naklady zrealizujem a uhradim zvukovu izolaciu z jeho strany.On s tym suhlasil no zena mu to pravdepodobne zamietla a tak sa stazuje dalej.Dokonca bol za mnou pytat 50000,- pretoze ak by bola izolacia z jeho strany prisiel by o cca 8cm z jednej strany izby.Ja uz s nim nekomunikujem a najal som si pravnika, ktory ma plnu moc v tejto veci konat.Chodi teraz ten sused za mnou a vyhraza sa ze to este neskoncilo, ze som vsetky posudky sfalsoval a pod hluposti.Pojdem ho asi udat na policiu za obtazovanie.Ja mam horsie starosti a stale sa musim k tomu vracat.....
0 0
Kstefan Kstefan

Kstefan je offline (nepripojený) Kstefan

Ochrana proti hluku
Žijeme v hlučnom svete a stále viac sme vystavení negatívnym vplyvom hluku. Hlučný sused nám dokáže poriadne znepríjemniť chvíle oddychu vo vlastnom byte a bráni nám pri relaxácii, hluk na pracovisku znižuje našu schopnosť sústrediť sa, vyrušuje nás pri práci a má tak priamy vplyv na naše pracovné výsledky a produktivitu práce. Vysoká hladina hluku alebo dlhodobý pobyt v hlučnom prostredí vedie často až k trvalému poškodeniu sluchu alebo môže spôsobiť iné závažné zdravotné problémy (výskyt psychických porúch, poruchy spánku, stres, kardiovaskulárne ochorenia a pod.). Velmi dobre absorpčné vlastnosti vláknitých materiálov umožnujú ochranu nie len pre rušivým hlukom zo susedných miestností ale tiež pred hlukom prichádzajúcim z vonkajšieho prostredia. P. Galovič má úplnu pravdu! je to zaručené 1cm izolačného materiálu má vlasnosti 15cm tehly a tých druhov mäkkej izolácie je viac.
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

Kstefan Pozri príspevok
je to zaručené 1cm izolačného materiálu má vlasnosti 15cm tehly a tých druhov mäkkej izolácie je viac.
tak nato by som sa pozrel. rozmyslam nad niecim takym, zvukovo odizolovat stenu od susedov, v tehlovej bytovke. Susedia su slusni, tichi, zrejme sami si uvedomuju ze architekti tych starych tehlovych bytoviek to nejako nezvladli - je medzi nami 15cm tehlova stena, ale podla toho co vsetko pocut mi to pripada ako tenka sadrokartonova stena.

hlavne teda vecer ked je vsade ticho, pri zaspavani pocujem odvedla kazde zakaslanie, chrapanie, bezne hovorene slovo ... no a kedze su to spalne tak je to osemetna zalezitost, clovek si nemoze byt isty co vsetko oni pocuju
no ale je to o nervy aby sa clovek nemohol vo vlastnej spalni vecer ani normalne zasmiat, alebo len normalne porozpravat ... lebo by tym rusil susedov.
z uvedenej citacie mi vyplyva ze staci ze dam 2cm izolaciu a budem mat akokeby 45cm tehlovu stenu (povodnych 15cm + 2x 15cm).
tak to by som bral Ja milerad obetujem aj 5cm z izby.
0 0
ihreal ihreal

ihreal je offline (nepripojený) ihreal

Ja mám tiež problémy s "inteligentnými" a slušnými susedmi / rodičia so synom, všetci traja dospelí a VŠ! / nado mnou. Ide o ich duniace a ťažkopádne kroky, šramoty, buchoty, šuchoty - počas dňa by sa to dalo ako tak "prežiť" zväčša sú v práci, ale horšie na tom je to, že tejto rodinke úžasných stačia asi 4 až 5 hodín spánku, dokonca nezaľahnú ani k TV a "úradujú najmä nohami" takmer permanentne. Čiže nepozriem si v kľude ani Tv noviny, ani film, ak sa mi podarí náhodou zaspať okolo 23 hod, ich kroky ma zobudia, chodia niekedy do 3 hod rannej a od 5 - 6 hod zas ! Cez víkendy pred 7 hod, dup dup....Nepomohlo mojich pár listov, ani cca 12 návštev prevažne v noci, privolaná hliadka polície. Oni argumentujú, že sú vo vlastnom byte, lietať nevedia a dokonca že to nejde od nich! Zrekapitulujem: po dobrom to nejde, oficiálne tiež nie, takže mi zrejme zostávajú len tieto možnosti : po zlom /neviem si to predstaviť, uvítam tipy a dôkladne zvážim/, odhlučnenie / ?/, odsťahovanie sa / byt som nákladne a komplexne zrekonštruovala a som na dobrom mieste/ právnik?! ....Rada by som vedela, ak je tu niekto s odhlučneným bytom, aké mal náklady, či to vôbec splnilo účel, alebo ako sa vysporiadal s podobným problémom. Ďakujem za všetky rady a informácie.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Potom sa niekto sťažuje,že si iný kúpi slúchadlá - modré...
A zasa sme pri tom,ako aj s fajčením:čo na Slovensku nezakáže alebo neprikáže zákon,to sa veselo porušuje,akoby to sposobovalo blažený pocit.Jednoducho sú ľudia,ktorým robí dobre,že úmyselne strpčujú susedom život.A príde doba,keď čoraz viac ľudí pochopí devínsku novú ves.....
Ak možem poradiť,tak polystyrén nie,skor sklenú alebo kamennú vatu a na to by bolo vhodné niečo pórovité,čo zachytáva zvuk,lenže vhodnejšie je to do miestnosti,z ktorej hluk prichádza a nie do ktorej sa nemá dostať.
Viď nahrávacie štúdiá,jazykové učebne a pod.
0 0
MajkyRY MajkyRY

MajkyRY je offline (nepripojený) MajkyRY

Ak mozem poradit:modry sadrokarton na profily,profil aj natlkacie hmozdiny odizolovat od nosnej steny
izolacnou paskou,a medzi to mineralnu vlnu dost hrubo natlacit.Lenze hluk sa prenasa po celej konstrukcii bytu takze tymto sposobom by trebalo izolovat aj strop,atd...
0 0
Fiatt22 Fiatt22

Fiatt22 je offline (nepripojený) Fiatt22

Dobry den,ja patrim medzi tych susedou, co vam otravuju zivot (teda nie tak celkom),mam rad hudbu na plne gule,ale tolerujem ostatnych,a ja by som chcel poradit ako by som mohol odhlucnit izbu kde mam aparaturu,byvam v dome,ale kvoli rodicom to nepustam ani na stvrtinu,inak susedouv tolerujem a niekedy oni mna :-) za kazdu radu dakujem vopred :-)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Fiatt22 Pozri príspevok
Dobry den,ja patrim medzi tych susedou, co vam otravuju zivot (teda nie tak celkom),mam rad hudbu na plne gule,ale tolerujem ostatnych,a ja by som chcel poradit ako by som mohol odhlucnit izbu kde mam aparaturu,byvam v dome,ale kvoli rodicom to nepustam ani na stvrtinu,inak susedouv tolerujem a niekedy oni mna :-) za kazdu radu dakujem vopred :-)
otapetuj si týmto celý byt http://www.dreamstime.com/packaging-eggs-image8431696
0 0
Fiatt22 Fiatt22

Fiatt22 je offline (nepripojený) Fiatt22

srska Pozri príspevok
je to sice lacne az moc :-) ale neviem ci by sa mi to pacilo na stene,katrony na vejcia :-D pocul som ze je dobry aj molytan s takym vrubkovanim ako te kartony,len kde by sa to dalo zohnat?
0 0
kutilko kutilko

kutilko je offline (nepripojený) kutilko

Dnes je v panelákoch vela zvukových vodičov(pláv.podlahy,sadrokarton....)pričom sme povyhadzovali koberce,závesy,skrine... a všetko čo dobre tlmilo hluk.Takže žneme čo sme zasiali.Máme na výber ostat pri "klasike" alebo si zvyknut na tie tvrdé materiály okolo nás.To len tak trocha na úvahu.
0 0
scopulus scopulus

scopulus je offline (nepripojený) scopulus

Dobrý deň prajem,

Bývame v novostavbe, napriek tomu od susedov všetko počuť. Nie sú na vine oni, ale steny aj keď je to nová budova. Ja by som potreboval vedieť vaše skúsenosti s odhľučnením, do čoho sa oplatí investovať? Nobasil PP ? Wolf systém ?
Ďakujem
0 0
guliana guliana

guliana je offline (nepripojený) guliana

Jedna z Bratislavy
Pokial viem, tak kombinacia sadrokarton + mineralna vlna je zatial najlepsia zvukova izolacia, co sa pouziva cele to ma mat 12,5 cm hrubku. Ta vlna pohlti siroke spektrum zvukov a sadrokarton nizke zvuky (dunenie). ale treba odizolovat aj spoje s ostatnymi castami konstrukcie (podlaha, druha stena, strop), aby nevznikli zvukove mosty
0 0
guliana guliana

guliana je offline (nepripojený) guliana

Jedna z Bratislavy
SAdrokarton a mineralna vlna to zmiernia, ale uplne to neodstranis, to by si musela cely byt obalit
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať