Zavrieť

Porady

Musím byť zaregistrovaná na ÚP kvôli odvodom ,ak som PN v ochrannej lehote po skončení PP?

30.4.2016 končím PP dohodou.V rámci ochrannej lehoty od 1.5.budem PN.Stačí mi prihlásiť sa na ÚP po skončení PN,alebo musím ešte počas trvania PN kvôli odvodom do zdravotnej poisťovne a kvôli starobnému poisteniu? Ďakujem za odpoveď
veronikasad Pocas poberania nemocenskeho ani evidencie na UP nebudes dochodkovo poisteny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak budeš od 1.5. DPN - tak ťa na UPSVaR ani nezaregistrujú. zbytočne tam chodiť.
    lepšie je spraviť - ako veronika napísala. (samozrejme, je to na tvojom rozhodnutí)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Najskor sa zaeviduj na UP a potom v ochrannej lehote 7 kal.dni zacni PN.. Usetris si cas vybvovanim v zdr.poistovni
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Trebejov60 Veronika, prosím ťa,ak sa zaevidujem na UP a potom v ochrannej lehote pôjdem na PN, dostanem nemocenské od Sociálnej poisťovne?
    Katy a R nemocenské vypláca vždy SP (nikto iný)
    veronikasad Ak ti vznikol narok na davku v nezamestnanosti (mas v poslednych troch rokoch 730 kal.dni poistenia v nezam.)A vznikne ti narok na nemocenske, SP ti pocas poberania nemocenskeho zastavi vyplatu davky v nezam. Vyplatu obnovi az po ukonceni pn, cim sa ti v podstate predlzi doba poberania prijmu. Original pn treba odovzdat do soc.poistovne a kopiu na urad prace
    Trebejov60 Ďakujem Veronika, ešte jednu otázku.Ktoré odvody platí za mňa ÚPa platí ich aj v čase mojej PN?
    veronikasad Len zdravotne poistenie, nie UP, ale stat
    Trebejov60 Veronika, ďakujem pekne za všetky odpovede.Prajem pekný deň
      zbaliť

    Musím byť zaregistrovaná na ÚP kvôli odvodom ,ak som PN v ochrannej lehote po skončení PP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.