Zavrieť

Porady

Kolektívna zmluva pre male firmy

ahojte, sme firma s 20-timi zamestnancami a chceme vytvorit kolektivnu zmluvu, ale nikde v zakone som nenasla podrobnosti(len pri firmach s poctom zamestnancov nad 50). Ma niekto z vas skusenosti aj s malou firmou? Aku ma mat formu, ci ju treba niekde ulozit ako pri velkych firmach, pripadne by som bola vdacna za odporucanie na nejaky zakon, alebo navod ( kolektivne vyjednavanie a zakonnik prace som uz preluskala).
Vdaka
stolky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Posielam Ti tip na knihu v internetovom kníhkupectve martinus.sk:
    - Vzorová kolektívna zmluva (Marta Vladárová)
    Martinus.sk ju ponúka za 187 Sk (zľava 5%) a nájdeš ju na adrese http://www.martinus.sk/?uItem=6740&z=tip .

    . V zmysle zákona č. 83/1990 Zb. o združovaní občanov v znení neskorších predpisov je zamestnávateľ povinný uznať organizácie zamestnancov, t. j. odborové organizácie, ako aj povinnosť v zmysle zákona o kolektívnom vyjednávaní s nimi vyjednávať

    · V Zákonníku práce, v zákone č.311/2001 Z. z. v znení neskorších predpisov, sú ustanovené hmotnoprávne podmienky pre zamestnancov i zamestnávateľov a je tu vymedzený priestor pre vyjednávanie o pracovno-právnych nárokoch zamestnancov.

    · V zákone č. 2/1991 Zb. o kolektívnom vyjednávaní v znení neskorších predpisov ,sú ustanovené procesnoprávne podmienky kolektívneho vyjednávania ako aj príslušné lehoty.
    Naposledy upravil accad : 21.11.06 at 08:39

    Kolektívna zmluva pre male firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.