Zavrieť

Porady

Bodovanie

admin
Poznámka (toto píšem len napochytro, najblišie napíšem viac o všetkých novinkách).

Na Porade bol zavedný systém bodovania, ktorý má slúžiť k malému zadosťučineniu pre tých, ktorí aktívne pripievajú k Porade a pomáhajú nám všetkým Poraďákom aj neregistrovaným.

Pravidlá bodovania:

1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením +oceňujem.
2. Porada bod sa udeľuje len za "odborné" rady, neudeľuje sa ako súhlas, alebo len tak pre radosť .-)
3. Ak chcete môžete popri bode zanechať aj svoj komentár. Napr. "ďakujem tvoja odpoveď mi veľmi pomohla". Komentár si bude môcť prečítať prijímateľ v svojich nastaveniach (zobrazí sa mu popri udelenom bode, takže bude vidieť, že kto mu bod udelil).


Čo s Poradabodmi?
- Prvú vec, ktorú si možno všimnúť je zmena v zozname členov, kde si môžete zoradiť členov podľa získaných bodov a aj takto sa rýchlo dozviete kto je dobrým odborníkom a poradcom .-)
- Ďalej vypracujem samostatnú časť, kde bude priamy zoznam podľa bodovania. Bude to akási sieň slávy na Porade. Ak budete hľadať odborníka, určite budete na správnom mieste .-)
- Ak sa mi podarí zohnať sponzorov tak tí "najbohatší" budú zaradení do zlosovania o ceny (podmienky neskôr)
- Najlepší získajú výhody na Porade... väčšiu schránku na súkromné správy, možnosti zvýraznenia a úpravy vlastného mena alebo Porada-titulu, odznak v profile, možnosť uverejnenia reklamy na Porade atď (podmienky a pravidlá budú zverejnené)

Ako som už uviedol v podmienkach, tí ktorí získajú body, môžu si pozrieť od koho v svojich nastaveniach.
Budúcnosť: možno bude možné vidieť bodovanie podľa jednotlivých zameraní /Porád/.
Naposledy upravil Richard : 31.05.07 at 14:55
Usporiadat
Téma je uzavretá.
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Nospanomboskom, zas budem medzi poslednymi :-)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Richard
Poznámka (toto píšem len napochytro, najblišie napíšem viac o všetkých novinkách).
Na Porade bol zavedný systém bodovania, ktorý má slúžiť k malému zadosťučineniu pre tých, ktorí aktívne pripievajú k Porade a pomáhajú nám všetkým Poraďákom aj neregistrovaným.
Pravidlá bodovania:
1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením ikony v jeho profile (dolárik, na dlani - oranžová farba).
2. Porada bod sa udeľuje len za "odborné" rady, neudeľuje sa ako súhlas, alebo len tak pre radosť .-)
3. Ak chcete môžete popri bode zanechať aj svoj komentár. Napr. "ďakujem tvoja odpoveď mi veľmi pomohla". Komentár si bude môcť
prečítať prijímateľ v svojich nastaveniach (zobrazí sa mu popri udelenom bode, takže bude vidieť, že kto mu bod udelil).
Čo s Poradabodmi?
- Prvú vec, ktorú si možno všimnúť je zmena v zozname členov, kde si môžete zoradiť členov podľa získaných bodov a aj takto sa rýchlo dozviete kto je dobrým odborníkom a poradcom .-)
- Ďalej vypracujem samostatnú časť, kde bude priamy zoznam podľa bodovania. Bude to akási sieň slávy na Porade. Ak budete hľadať odborníka, určite budete na správnom mieste .-)
- Ak sa mi podarí zohnať sponzorov tak tí "najbohatší" budú zaradení do zlosovania o ceny (podmienky neskôr)
- Najlepší získajú výhody na Porade... väčšiu schránku na súkromné správy, možnosti zvýraznenia a úpravy vlastného mena alebo Porada-titulu, odznak v profile, možnosť uverejnenia reklamy na Porade atď (podmienky a pravidlá budú zverejnené)
Ako som už uviedol v podmienkach, tí ktorí získajú body, môžu si pozrieť od koho v svojich nastaveniach.
Budúcnosť: možno bude možné vidieť bodovanie podľa jednotlivých zameraní /Porád/.
Prezrela som si pridelené bodíky a fakt je to tak.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

hron
Nospanomboskom, zas budem medzi poslednymi :-)
alebo????:

Nech sa páči zmluva o združení:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=138488&postcount=17

Je tam aj plno iných informácií.
Ak som ti pomohla, prosím si "dolárik".
alebo????:
- Ak sa mi podarí zohnať sponzorov tak tí "najbohatší" budú zaradení do zlosovania o ceny (podmienky neskôr)
- Najlepší získajú výhody na Porade... väčšiu schránku na súkromné správy, možnosti zvýraznenia a úpravy vlastného mena alebo Porada-titulu, odznak v profile, možnosť uverejnenia reklamy na Porade atď (podmienky a pravidlá budú zverejnené)
alebo bez bodov (dolárov, Sk ????)
Zdá sa mi, že bodovanie tak trochu mení charakter Porady. Mrzí ma, že som dolárik použil.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

STRELEC
Zdá sa mi, že bodovanie tak trochu mení charakter Porady. Mrzí ma, že som dolárik použil.
Tuším dolárik sa dá aj odobrať .
A ja si nemyslím, že by bodovanie nejako významnejšie ovplyvnilo charakter Porady. Porada bola, je a podľa mňa aj zostane (dúfam) stránkou založenou na dobrovoľnej ochote pomôcť si navzájom. Väčšina tých, ktorí dávali rady nezištne (a často na úkor svojho voľna alebo iných aktivít) doteraz, budú radiť určite tak isto, aj bez dolárikov. Ja tie doláriky beriem ako odľahčenie, tak ako smajlíky, alebo tie "hodnosti" - junior, senior...
Richard perfektne doteraz zvládol menežovanie celej stránky nielen z odborného hľadiska. Myslím, že vie, čo robí a určite aj tieto novoty využije k skvalitneniu Porady. Ale do istej miery to závisí od prístupu nás všetkých...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Nezostanem v anonymite. Túto vetu:
Ak som ti pomohla, prosím si "dolárik". som napísala ja. Urobila som to z recesie. Dúfam, že to tak pochopili aj ostatní.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
To že sa dajú body aj odobrať je len test. Je to dosť riskantné niekomu niečo zobrať .-) Uvidíme či sa to nebude zneužívať.

Hoci som dlho Váhal s Poradabodmi, zaviedol som ich aj preto aby boli tí ktorí tu radia tak trochu zviditeľnení aj pre tých, ktorí nepoznajú pomery na Porade. Rovnako to má slúžiť aj pre ďalších odborníkov, ktorí to zoberú ako príležitosť zviditeľniť sa a aj "zahrať sa".
Vonku je mnoho dobrých odborníkov, ktorí zatiaľ nespoznali čaro Porady a snáď bodovanie bude pre niektorých výzva.

Viacerí nám spamujú Poradu svojou reklamou bez toho aby prispeli k budovaniu Porady. Každú chvíľu mažem nejakú reklamu na vedenie účtovníctva.
Chcem dať príležitosť prezentovať sa tým, ktorí skutočne prispievajú aktívne. Ako ich však rozlíšiť a neuraziť ostatných? Jednoducho - cez Porada body. Určí sa hranica od ktorej sa napr. budú môcť zaradiť medzi účtovníkov, daňových poradcov atď.

Na Slovensku je napr. veľa daňových poradcov. Dá sa zohnať ich zoznam. Ako však zistíte kto je skutočne odborník a kto nie? Porada je možným riešením. Je to otvorená platforma na ktorej má každý šancu.

Verím, že bodovanie prispeje k skvalitneniu obsahu Porady a priláka ďalších odborníkov. Viacerí sa tu dožadovali "odborných garantov". Ak bude mať niekto veľa veľa bodov, myslím že sa dajú jeho odpovede brať veľmi vážne...

Poradcom patrí veľká vďaka a vaše body .-)
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

STRELEC
Zdá sa mi, že bodovanie tak trochu mení charakter Porady. Mrzí ma, že som dolárik použil.
Citáty, ktoré som si vybral do predošlého príspevku boli samozrejme len ilustráciou. Okrem Richardovho boli proste humorom, srandou, uvoľnením. Keby som ich tak nebral, tak ich určite necitujem.
Zavedenie dolárikov som pochopil najprv ako priestor pre ocenenie prispievateľa. Ako bodovanie a la skautský oddiel. Nie odmena za konkrétny príspevok, hoci ten môže byť inšpiráciou. Tak som ich pár "udelil" (hrozné slovo! ) - Richardovi a tak. Domnieval som sa, že ide o formu morálneho ocenenia, nie obyčajné platenie (aj keď v tvrdej mene ). Keď vidím príspevok od ... NEJAKÝDOBRÝNICK ... , tak som naň zvedavý, lebo dopredu viem, že to bude niečo, čo je jednoducho dobré. Nerád by som ho urazil jednou korunou, dolárikom.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Porada bude vždy lavírovať medzi zábavou a profesionálnym použitím.

Keď som zriaďoval funkciu súhlasy, myslel som si, že podľa množstva súhlasov sa bude dať rozpoznať, kto a nakoľko dáva "hodnoverné" rady. Žiaľ nemôžem, pretože to skĺzlo aj do roviny zábavy a súhlasy sa prideľujú za kadečo, dokonca aj súhlasy s otázkami sa dajú nájsť. Stále však ostáva súhlas ako pomôcka pri rozlíšení konkrétneho príspevku.

Dúfam, že body sa budú používať serióznejšie .-)

Cieľom Porady je poskytnúť odborné informácie zábavnou formou. Alebo opačne? :-)
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Rozdiel medzi Poradou a inými podobnými (či už zaniknutými alebo ako-tak existujúcimi alebo naparujúcimi sa) stránkami je myslím každému jasný, skúsim to zhrnúť niekoľkými bodmi:
- Slušná prepracovanosť systému (členenie tém, vyhľadávanie)
- Spojenie "práce" a "zábavy", vytvárajúce príťažlivé fluidum
- A hlavne ľudia, ktorí napĺňajú obsah Porady - niekto odborne, niekto humorne a sú i takí, čo obojako.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jozef Mihál
Rozdiel medzi Poradou a inými podobnými (či už zaniknutými alebo ako-tak existujúcimi alebo naparujúcimi sa) stránkami je myslím každému jasný, skúsim to zhrnúť niekoľkými bodmi:
- Slušná prepracovanosť systému (členenie tém, vyhľadávanie)
- Spojenie "práce" a "zábavy", vytvárajúce príťažlivé fluidum
- A hlavne ľudia, ktorí napĺňajú obsah Porady - niekto odborne, niekto humorne a sú i takí, čo obojako.
Súhlasím s uvedeným, len doplním, že na Porade je jedna pekná vec, ľudkovia, ktorí prispievajú svojími radami, to robia dobrovoľne a radi. Nikto ich nenúti a tým je to krásne a čarovné.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Na Porada body sme sa na začiatku pozerali ako na novinku, ktorú treba okamžite využiť .-) A aj veľa z nás to tak urobilo. Bez nejakého hlbšieho zmyslu. Ale na všetko nové je potrebné si zvyknúť. Aj na Porada body. A to, že je možné uviesť pri bodovaní dôvod, je veľmi dobrý nápad. Pochopila som to pri troch bodoch, ktoré som dostala. Chcem len povedať ... nejde o body, ale ďakujem tým, ktorý slovne uviedli dôvod, prečo príspevok obodovali. Je to veľmi milé a motivujúce.

Na Porade zažívame kadečo a nie vždy je to o úplnom pochopení jeden druhého. Určite však tu nikto z nás nie je z dôvodu vedomého znevažovania druhého Poraďáka a spravidla to, čo povieme (napíšeme) nemyslíme v zlom, aj keď nie vždy to má adekvátnu odozvu na druhej strane. Dostávame sa niekedy do osobnej a nie veľmi príjemnej výmeny názorov, ktorá môže ovplyvniť aj ďalšie fungovanie na Porade. Veľa Poraďákov to zažilo a každý sa s tým vysporiadava po svojom. Bodovanie je však motiváciou, ktorá môže čiastočne riešiť aj tento problém, o čom určite Richard ani neuvažoval, keď novinku zavádzal .-)

Takže záverom: Ďakujem za slová, ktoré potešia.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ja súhlasím so zavedením PoradaBodov, tým, čo nie sú na Porade denno-denne a nepoznajú osadenstvo, systém bodovania pomôže rozlišiť "who is who".

Podobný systém ("karma") bol zavedený na www.blog.sme.sk asi pred polrokom, sú na to kontroverzné názory ale osobne som bol i tam ZA (hoci moja karma na SME strmo klesá nadol...súdruhovia prečo?) a som ZA i tu na Porade.

Navrhujem tieto vylepšenia:
1. Pri príspevku vypisovať, koľko PoradaBodov získal daný príspevok - keď sú tam súhlasy, mohli by tam byť i PoradaBody, buď len ich počet, alebo aj menovite kto ich udelil.

2. Zmeniť znak dolárik, ktorý je dnes pod nickom autora príspevku, na button s textom v zmysle "Udeľujem PoradaBodík", ktorý by bol napravo od "Súhlasím".
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Pocet bodov udelených v príspevku: áno (neskôr)
Zmena ikony dolárika: áno (čo najskôr) .... nemám rád označovanie PoradaBodov za doláriky .-)
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Len aby sa udeľovanie Poradabodov nezvrhlo podobne, ako to bolo so súhlasmi. Každý by mal hlavne vedieť, na čo ten Poradabod slúži a čo má vyjadrovať. Ak to má byť tlačítko, malo by mať inú farbu alebo tvar, aby sa to nemýlilo. Lebo často sa tu mýli tlačítko "súhlasím" a "odpovedať". Ak tam pribudne tretie podobné tak sa to bude pliesť ešte viac. Toľko môj názor.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Som rád, že sa bodovací "peniaz" odkláňa od Sk, dolár, euro a tak k bodíkom.
Otázočka na zváženie (neviem, ako je to aj technicky, programovo možné): nemal by bodovací systém obsahovať nulu? Príspevok bez prínosu. Možno pri každom poraďákovi by mohli byť číselká: plusové, mínusové body, "nulové" príspevky?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Dobre píšeš Jozef! Našťastie už môžeme omylom pridelený súhlas opraviť.
Súhlasím s tým, že tlačidlo musí mať iný formát ak bude pri "uprav" atď... .-)

Výhodou však je že ak by ste sa aj pomýlili, presmeruje Vás to na novú stránku, kde sa body prideľujú, takže sa to dá ešte "rozmyslieť" .-)
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
STRELEC
Som rád, že sa bodovací "peniaz" odkláňa od Sk, dolár, euro a tak k bodíkom.
Otázočka na zváženie (neviem, ako je to aj technicky, programovo možné): nemal by bodovací systém obsahovať nulu? Príspevok bez prínosu. Možno pri každom poraďákovi by mohli byť číselká: plusové, mínusové body, "nulové" príspevky?
S mínusovými bodmi opatrne .-) .... Tie tak najskôr zruším .-)
Tak isto som nesúhlasil s opozitom k súhlasím - nesúhlasím (kvôli pozitívnej atmosfére).
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Richard
Dúfam, že body sa budú používať serióznejšie .-)
A možno by prospelo, keby bolo pridelenie bodu akceptované len vtedy, ak je uvedený aj dôvod
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Tak mi napdalo že pre PoradaBody platí

"Komu sa nelení, tomu sa zelení"


0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

A leniví by nemohli dostávať nejaké iné body ? Žlté alebo červené - nech je tu pestrejšie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať