Zavrieť

Porady

Odvody - preplatena dovolenka, neplatene volno

Dobry den,

mam zamestnanca od 1.6. - 15.6. neplatene volno, 16.6. ukončenie pracovného pomeru. Mzda za 06 nie je ale vo výplate za mesiac 06 mu preplatim dovolenku.
Pocitam z tejto preplatenej dovolenky odvody?
Ja osobne si myslim že NIE.

Dakujem.
Usporiadat
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

A čo mal 16.6., neplatené voľno mal do 15.6.2011 a 16.6. si robil výstup, buď mu platíte mzdu, alebo čerpá dovolenku, každopádne prerušenie má do 15.06. a 16.6. už je povinnosť platiť odvody za jeden deň.
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

aha.
Cize ukoncenie by bolo lepsie na 15.6.
Potom by to bolo OK?
Jedna sa mi o to, ze nema prislusny mesiac odpracovany ziadny den, a len mu za ten posledny mesiac vyplatim preplatenu dovolenku.
Platia sa v tomto pripade odvody?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

adinka55 Pozri príspevok
Dobry den,

mam zamestnanca od 1.6. - 15.6. neplatene volno, 16.6. ukončenie pracovného pomeru. Mzda za 06 nie je ale vo výplate za mesiac 06 mu preplatim dovolenku.
Pocitam z tejto preplatenej dovolenky odvody?
Ja osobne si myslim že NIE.

Dakujem.
neplatené volno a preplácaná dovolenka mi nejako nedáva logiku. (počas NV sa musí v ZP prihlásiť ako samoplatitel).
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

mal narok na dovolenku par dni nevycerpanu - pri odchode zo zamestnania mu je preplacam (asi som sa zle vyjadrila)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

adinka55 Pozri príspevok
mal narok na dovolenku par dni nevycerpanu - pri odchode zo zamestnania mu je preplacam (asi som sa zle vyjadrila)
rozumiem ti, len prečo si mu ju nevykázala v čase nepl.volna. Veď na tieto dni bude musieť byť samoplatitelom v ZP.
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Ved prave ja by som chcela aby sa z tej preplatenej dovolenky neplatili odvody do SP (tusim par. 140). Ako na to?
Toto uz asi nezmenim ale do buducna ma co urobit, keby nahodou?

Dakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
... prečo zamestnanec žiadal o neplatené voľno, ak mal ešte nevyčerpanú dovolenku?
... alebo mu čerpanie neplateného voľna nariadil zamestnávateľ? ...
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

adinka55 Pozri príspevok
Ved prave ja by som chcela aby sa z tej preplatenej dovolenky neplatili odvody do SP (tusim par. 140). Ako na to?
Toto uz asi nezmenim ale do buducna ma co urobit, keby nahodou?

Dakujem
Dajme tomu ze mu dam absenciu namiesto nepl. volna
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
adinka55 Pozri príspevok
Dajme tomu ze mu dam absenciu namiesto nepl. volna
Na absenciu ho musíš písomne upozorniť a musíš mu dať možnosť sa k tomu vyjadriť.
Máš dôvod mu dať absenciu?
3 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Ak zamestnanec čerpá časť mesiaca neplatené voľno. V mesiaci odrobil len 3 dni. Hrubá mzda 100 eur. Z akej čiastky platím odvody do SP a ZP? Zo 100 eur však? Neplatené voľno musím nahlásiť ako prerušenie do SP a do ZP nie /nakoľko v mesiaci mal príjem, však? Môžem tak urobiť aj spätne? Mám totiž zamestnanca, ktorý prišiel do práce iba na 3 dni. Nevedeli sme, či je na Pn alebo čo sa s ním stalo. Teraz mi oznámil, že chce neplatené volno, cez absencie to riešiť nechceme. Poradí mi prosím nejaká dobrá dušička? Vopred krásne ďakujem.
Naposledy upravil suklova : 02.08.11 at 15:24
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

V SP dáš prerušenie na celé obdobie počas neplat. voľna.
Zdrav.poistenie sme riešili tu : http://www.porada.sk/t13357-p11-nepl...ml#post1806794
1 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
1. Keď chce zamestnanec neplatené voľno (nie je zákonný dôvod na platené voľno zo ZP) len na pól dňa (dve poobedia), môže ho mať, aj keď má ešte 4 dni dovolenky? (šetrí si ju na zimu, nechce ju vyčerpať po kúskoch).
2. Zrejme treba mať od neho písomnú žiadosť?
3. V prípade, keď pracuje v tie dni po 4 hodinách, neodhlasujem zo ZP ani SP a má nárok na SL, je tak?

Je to tak správne?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

witch Pozri príspevok
1. Keď chce zamestnanec neplatené voľno (nie je zákonný dôvod na platené voľno zo ZP) len na pól dňa (dve poobedia), môže ho mať, aj keď má ešte 4 dni dovolenky? (šetrí si ju na zimu, nechce ju vyčerpať po kúskoch).
2. Zrejme treba mať od neho písomnú žiadosť?
3. V prípade, keď pracuje v tie dni po 4 hodinách, neodhlasujem zo ZP ani SP a má nárok na SL, je tak?

Je to tak správne?
1. nie je to síce typické, ale ak zamestnanec požiada a zamestnávatel súhlasí, nevidím problém (sama som tak urobila v r.2007, ked som koncom roku chcela neplat. volno z dôvodu prihlásenia na dnp a pritom som mala viac dovolenky)

2. samozrejme to treba dokladovať pre obe strany (aj zamestnanca, nech má doklad, že nejde o absenciu). On požiada a zamestnávatel mu musí dať súhlas.

3. na nárok na str. lístky musí odpracovať viac ako 4hod, tj. ak len 4hod, tak nárok zo ZP nemá (ak to v int.predpisoch nemáte inak ošetrené,no to snád nie, lebo toby súvislelo s inými odvodmi)

odhláška do SP určite nie a do zp predpokladám tiež nie
1 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Ďakujem za odpoveď!
0 0
Drahuš Drahuš

Drahuš je offline (nepripojený) Drahuš

Žilinský kraj
Ja mám prípad, že pracovníčka skončila RD a preplácam jej 20 dní dovolenky. Odvody idú do ZP a do SP len na úrazové poistenie? Ďakujem
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Drahuš Pozri príspevok
Ja mám prípad, že pracovníčka skončila RD a preplácam jej 20 dní dovolenky. Odvody idú do ZP a do SP len na úrazové poistenie? Ďakujem
ak skončí pp posledným dnom Rd, tak je to tak.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak RD začala pred rokom 2011, tak ani úrazové poistenie. Iba ZP.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak RD začala pred rokom 2011, tak ani úrazové poistenie. Iba ZP.
môžem sa spýtať prečo? Túto situáciu sme riešili ešte v r.2009 a odvody boli aj do UP, ak sme nespravili chybu (myslela som, že ide o § 26, kde sa prerušenie UP nespomína).
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Lebo ide o príjem po skončení positenia a poistenie zaniklo pri nástupe na rodićovskú dovolenku pred rokom 2011.

Stanovisko SP :
K Vášmu nižšie uvedenému podaniu, uvádzame nasledovné.



Ustanovenie § 140 zákona č.461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov upravuje vylúčenie povinnosti platiť poistné na sociálne poistenie. Za obdobie, kedy má zamestnanec vylúčenú povinnosť platiť poistné na sociálne poistenie zamestnávateľ platí jedine poistné na úrazové poistenie. V období čerpania rodičovskej dovolenky zamestnancom dochádza k prerušeniu povinného poistenia. Za obdobie prerušenia povinného poistenia zamestnanca ani zamestnanec ani zamestnávateľ za tohto zamestnanca neplatia žiaden druh poistného na sociálne poistenie, teda ani poistné na úrazové poistenie.


Dopĺňam - ide iba o prípad, kedy nástup na rodičovskú dovolenku bol pred rokom 2011 a skončením RD končí pracovný pomer.
3 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

DAkujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať