Zavrieť

Porady

Mozem odmietnut poistovnu, ktoru mi da zahranicny zamestnavatel?

Ahojte, mam taky problem, vyskytla sa mi praca v zahranici, ale mam zdravotne problemi, som diabetik a inzulin a rozne pomocky mi tu predpisuju lekari a ZP to musi schvalovat, ale vyskytla sa mi dobra pracovna ponuka v zahranici. Viem ze je protizakonne mat dve ZP ale stalo ma mnoho casu a nervou, kym sa mi podarilo vsetko povybavovat a teraz o to nechcem prist. Uy som aj rozmyslal ze by som mal obydve, ale neviem ci na to poistovna nepride a to by bolo asi moc platenia keby mi to vsetko zauctovali :/ Popripade, mozem odmietnut poistovnu, ktoru mi da zahranicny zamestnavatel??
Naposledy upravil Richard : 03.05.13 at 22:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    ZP na to pride, hlavne,ak si chory a potrebjes pravidelne lieky.
    ZP by si mal mat v state v ktorom pracujes a platis odvody.Ale mozes si vybavite europsky zdr.preukaz, s ktorym budes chodit k lekarovi na SK tak ako doteraz, len karticku budes mat trochu inu.
    kristian10 no hej, ale dost dlho mi trvalo kym sa mi podarilo vybavit inzulinovu pumpu a o tu asi pravdepodobne automaticky pridem, ked si zrusim tu zdravotku, teda aspon ak si myslim dobre

    Mozem odmietnut poistovnu, ktoru mi da zahranicny zamestnavatel?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.