Zavrieť

Porady

Izolacia strechy na zahradnom domceku

Zdravim,
na dvore dokoncujeme stavbu zahradneho domceka (cca 8x3,5m) s klasickou sedlovou strechou.
- ako krytina bol pouzity plech
- polovica domceka je obmurovana, teda uzavreta. Strop je podbity zospodu OSB doskami (cize medzi plechom a OSB nic nie je).
Problem je, ze cez horuce dni sa plechova strecha velmi rozhoruci a v domceku (ak su dvere zatvorene) je velmi teplo.
Otazka znie, ci by pomohlo/malo zmysel dat medzi plech a OSB 5cm izolaciu – polystyren alebo nobasil (5,5cm je presne medzi OSB a latovanim.
Vopred vdaka za odpovede.

DOPLNENIE: ...asi som sa zle vyjadril. Polovica podorysu je obmurovana - mala by to byt mala "dielna", ci miesto na naradie. Druha polovica je ako keby zastresena terasa. Problem je teda teploza v uzavretej casti, kde riesim otazku izolacie.
Naposledy upravil gaspi : 07.08.13 at 07:21 Dôvod: upresnenie situacie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    RZ Projekt je offline (nepripojený) RZ Projekt

    Statik, projektant RZ Projekt
    Ak je polovica domceku otvorena (nechapem naco tam su potom dvere) ako pises, tak nevidim zmysel tam davat tepelnu izolaciu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gaspi ...asi som sa zle vyjadril. Polovica podorysu je obmurovana - mala by to byt mala "dielna", ci miesto na naradie. Druha polovica je ako keby zastresena terasa.
    RZ Projekt Ak som spravne porozumel, tak nad stropom z OSB dosiek mas volny priestor tzv. povalu. Ak das nad OSb dosku tepelnu izolaciu a povalovy priestor odvetras, tak to pomoze (napr. prevetravacie otvory ci okna v stitovych stenach, aby sa teply vzduch nahromadeny v povale odvetraval. Ale zasa necakaj nic svetove a hlavne 5 cm izolacia je dost malo.
    gaspi Tak OSB doska je podbita na krokvach zospodu. Nakoniec som sa pomylil, medzi OSB a latovanim je velkost 10cm (sirka krovky). 5cm je len v miestach, kde su krokvy ulozene na pomurnici.
    O tych vetracich otvoroch v stitoch som tiez uvazoval.
      zbaliť

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Vec sa má tak, že izolácia len oddiali moment, kedy sa vonkajšia a vnútorná teplota vyrovnajú. Detto v zime - keď vnútri nekúriš, môžeš mať zateplené akokoľvek, ale po nejakom čase vnútro vychladne na rovnakú teplotu ako je vonku (nebavme sa o solárnych ziskoch a podobne).

    Ak tam plánuješ v týchto horúčavách bývať častejšie, tak sa to izolovanie oplatí, ale ber do úvahy že musíš v noci keď je chladnejšie vyvetrať. To teplo sa tam proste dostane
    gaspi Pravda, ja len suhlasim. Preto sa ani neviem rozhodnut, ci to ma zmysel. Skor sa priklanam, ze radsej tie vetracie otvory ako izolaciu.

    Izolacia strechy na zahradnom domceku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.