Zavrieť

Porady

DPH pri predčasne ukončenom leasingu

Poraďte mi, prosím, ako je to s DPH pri predčasne ukončenom leasingu zo strany nájomcu. Myslím, že uplatnenú celú DPH nie je potrebné vrátiť, ale pre istotu si to overujem. Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    iveta22 Pozri príspevok
    Poraďte mi, prosím, ako je to s DPH pri predčasne ukončenom leasingu zo strany nájomcu. Myslím, že uplatnenú celú DPH nie je potrebné vrátiť, ale pre istotu si to overujem. Ďakujem vopred.
    Je to tak.

    vanea je offline (nepripojený) vanea

    vanea
    Prosim vas, ak ma s.r.o. v majetku motorku na lizing a majiteľ firmy mal na nej smrtelnu nehodu , cim sa stala motorka nepouzitelna, vznikla skoda na majetku, bol predcasne ukonceny leasing, vysporiadali sa lizingovka s poisťovňou a havarovana motorka ostala v majetku firmy. A mňa zaujíma z pohľadu DPH, akú DPH a z coho a či vôbec treba vratiť štátu.
    Dakujem
    človiečik Vladimír Ozimý
    vanea Pozri príspevok
    Prosim vas, ak ma s.r.o. v majetku motorku na lizing a majiteľ firmy mal na nej smrtelnu nehodu , cim sa stala motorka nepouzitelna, vznikla skoda na majetku, bol predcasne ukonceny leasing, vysporiadali sa lizingovka s poisťovňou a havarovana motorka ostala v majetku firmy. A mňa zaujíma z pohľadu DPH, akú DPH a z coho a či vôbec treba vratiť štátu.
    Dakujem
    Smutná vec. No ale čo sa týka DPH nič nerobíte len zúčtujete škodu...(DPH odvádzame len v prípade škody z titulu krádeže tovaru). Čo sa týka finančného prenájmu je to služba...takže aj keby išlo o krádež neriešite vy ako nájomca dph na výstupe.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    Dobry den,

    mam takyto problem, dufam, ze mi vy skusenejsi pomozete.
    S.r.o. platca DPH, predcasne ukoncila leasing na osobny automobil (6 splatok pred koncom leas.-koncil by v roku 2010). Z leasingovej spolocnosti nam prisli faktury na ktorych je vycislene DPH - tieto fa:
    1. Osobny automobil - predajna cena najomcovi (zaklad + dph)
    2. poplatok za predcasny odpredaj (zaklad + dph)
    3.nahrada financneho vynosu (iba suma spolu)

    tu tiez nemam narok na odpocet DPH, vsak? kedze je to osobny automobil, alebo ako? pri fa č.2 - poplatok - mozem odpocitat dph?
    a este kam by ste zauctovali fa č.3 - nahradu fin. vynosu?

    dakujem vam velmi za rady.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    sara-ke Pozri príspevok
    Dobry den,

    mam takyto problem, dufam, ze mi vy skusenejsi pomozete.
    S.r.o. platca DPH, predcasne ukoncila leasing na osobny automobil (6 splatok pred koncom leas.-koncil by v roku 2010). Z leasingovej spolocnosti nam prisli faktury na ktorych je vycislene DPH - tieto fa:
    1. Osobny automobil - predajna cena najomcovi (zaklad + dph)
    2. poplatok za predcasny odpredaj (zaklad + dph)
    3.nahrada financneho vynosu (iba suma spolu)

    tu tiez nemam narok na odpocet DPH, vsak? kedze je to osobny automobil, alebo ako? pri fa č.2 - poplatok - mozem odpocitat dph?
    a este kam by ste zauctovali fa č.3 - nahradu fin. vynosu?

    dakujem vam velmi za rady.
    prosim, neporadite?

    DPH pri predčasne ukončenom leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.