Zavrieť

Porady

pravoplatnosť predbežneho opatrenia na zmenu zverenia dieťaťa a vyživneho

CHcel by som sa spýtať že od kedy je predbežné opatrenie právoplatne ,teda chcem vedieť od kedy musí matka prispievať na výživu maloleteho lebo predb.opatrenie mi prišlo 12.septembra tak či to plati až od oktobra alebo teda od kedy musi matka posielať vyživne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je právoplatné a vykonateľné dňom doručenia. Zároveň má status exekučného titulu.
    Písomne ju vyzvi, aby "matka" si splnila povinnosť, vyplývajúcu z PO (po starom - teraz sa to tuším volá neodkladné opatrenie), pokiaľ nebude reagovať a nebude platiť - smer exekútor. Rozhodnutie súdu totiž je už aj exekučným titulom, takže sa môže začať aj exekúcia na povinnú.

    P.S. Ak som napísal niečo zle - opravia ma.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Predbežné opatrenie v ostatných prípadoch je vykonateľné dňom doručenia účastníkovi konania, uznesenie o predbežnom opatrení v prípadoch týkajúcich sa maloletých detí je však vykonateľné dňom jeho nariadenia. Možno ho doručiť už i spolu s vyznačenou doložkou vykonateľnosti.

    http://www.bencik.sk/internetova-pra...a-pojednavania

    pravoplatnosť predbežneho opatrenia na zmenu zverenia dieťaťa a vyživneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.