Zavrieť

Porady

Pridanie partnera do existujucej s.r.o (specificky problem) ?

Zdravim Vas ludia,

mam taku specificku otazku. Situacia - vymyslel som startup (mobilnu aplikaciu) a zohnal som si programatora, ktory by teohto startupu siel. Nemam zriadenu s.r.o. On svoju s.r.o ma, pod ktorou vystupuje a zaraba ako freelancer. Nechce moc zakladat dalsiu s.r.o pre nas startup. A teraz ta teoreticka otazka - je mozne spravit nejaku zmluvu tak, ze ja budem figurovat v jeho s.r.o ako 50%-tny spoluvlastnik, ale len na nasu aplikaciu? Ze on by v ramci tej s.r.o zachoval jeho biznis co sa tyka freelancerstva, a ja by som figuroval len ako 50%-tny spoluvlastnik co sa tyka tej konkretnej aplikacie ktoru spolu spravime?

Je take nieco vobec mozne, alebo je predsa len nutne vytvorit separatnu s.r.o, aby sme boli obaja 50%-ni spolumajitelia?

Dakujem velmi pekne,

S pozdravom,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Je to nezmyselný nápad, keď raz vlastníš 50% spoločnosti, tak vlastníš 50% celej spoločnosti a bodka, v tomto prípade nepoužiteľné.
    Buď založiť novú spoločnú spoločnosť alebo inú právnickú osobu, ktorá vás bude združovať a reprezentovať, alebo môže projekt obchodne zastupovať len jeden z vás a druhému polovicu zisku vyplácať.
    Myslím, že prakticky nie je žiadnou výhodou mať spoločnú firmu, než dve samostatné a navzájom sa vyrovnávať. Dôvera medzi spoločníkmi či obchodnými partnermi musí byť tak či tak a pokiaľ sa jeden druhého rozhodne okašlať, tak to môže urobiť v obidvoch prípadoch.
    radrak Zdravim Vas. Dakujem velmi pekne za informacie ;-)

    Pridanie partnera do existujucej s.r.o (specificky problem) ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.