Zavrieť

Porady

DP A alebo B?

Dobri den vsetkym...

Som zivnostnik v stavebnictve ako murar. Ake danove priznamie musim podat A alebo B? Prijmi mam len z tejto cinnosti ziadne ine prijmi nemam..

Ak typ A tak potom do ktorej kolonky pisem vydavky? Tam som nikde nenasiel
kolonku,kde by som to mohol uviest..


dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Daňové priznanie typu B .

    Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

    Timcsi
    Musíť podať DP typ B, ba dokonca si môžeš uplatniť pauš.výdavky 60%, ak nemáš dostatok preukázat.výdajkov.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Timcsi
    Musíť podať DP typ B, ba dokonca si môžeš uplatniť pauš.výdavky 60%, ak nemáš dostatok preukázat.výdajkov.
    Pokiaľ má na uvedenú profesiu živnosť celý rok 2004 , len v tom prípade si môže uplatniť 60% výdavkov . Treba si pozrieť remeselné živnosti .

    bandi01 je offline (nepripojený) bandi01

    bandi01
    Zivnost mam len od 1.4.2004 takze v tom pripade nemozem Uplatnit 60%?
    Inak ale nepotrebujem uplatnovat,lebo prijmy som mal male.

    Prijem 102000sk
    Vydavky 3870sk
    Odvody do soc.poist 19262sk

    Musim dodat aj okopirovane Vypisi z banky?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    bandi01
    Zivnost mam len od 1.4.2004 takze v tom pripade nemozem Uplatnit 60%?
    Inak ale nepotrebujem uplatnovat,lebo prijmy som mal male.

    Prijem 102000sk
    Vydavky 3870sk
    Odvody do soc.poist 19262sk

    Musim dodat aj okopirovane Vypisi z banky?
    Pri 60 % paušálnych výdavkov, treba mať istotu či si si robil tzv. "remeselnú živnosť". Ak máš iba voľnú živnosť tak môžeš ísť iba na 25 % paušálne výdavky.
    Ak si nebol zamestnaný a nemal si žiadny iný príjem, tak môžeš ísť aj na 25 % paušál, aj tak Ti nevychádza žiadna daň.
    Ak pôjdeš na účtovníctvo - musíš dávať k DP aj výkazy, ak pojdeš na paušálne výdavky - neprikladáš nič. Výpisy z banky sa nikdy neprikladajú.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Muška
    Pri 60 % paušálnych výdavkov, treba mať istotu či si si robil tzv. "remeselnú živnosť". Ak máš iba voľnú živnosť tak môžeš ísť iba na 25 % paušálne výdavky.
    Ak si nebol zamestnaný a nemal si žiadny iný príjem, tak môžeš ísť aj na 25 % paušál, aj tak Ti nevychádza žiadna daň.
    Ak pôjdeš na účtovníctvo - musíš dávať k DP aj výkazy, ak pojdeš na paušálne výdavky - neprikladáš nič. Výpisy z banky sa nikdy neprikladajú.
    Je to tak ako píše Muška .

    bandi01 je offline (nepripojený) bandi01

    bandi01
    Ano rozumiem.. Vsetkym velmi pekne dakujem...


    Dalej ale nerozumiem jednej veci.

    V X oddieli,kde sa uz vyratava samotna dan do kolonky 70 treba vpisat sumu z
    kolonky 69,tam zas z kolonky 59+68,v kolonke 59 mam zas sumu z kolonky 36.

    V kolonke 36 mam ale sumu ktora mi zostala z celkoveho rocneho prijmu - odvody.

    t.zn.

    33) 102000
    34) 19262
    35) -------
    36) 82738



    Z tejto sumy mozem odratat este nezd.ciastku teda 80832 = 1899 z toho 19% dan.

    Niekde robim chybu,ale neviem kde...Kde sa odratava ta 25% pausalna dan?

    Prepacte,mozno moje otazky su pre vas zmiesne ale DP robim prvy krat v zivote.Doteraz mi
    to robil zamestnavatel ale uz som zivnostnik....



    Vdaka za trpezlivost...

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Nezda sa mi, ze si vsetko specifikoval, aby to bolo jednoznacne. Pises, ze mas zivnost iba id 1.4.2004. Dovtedy si bol zamestnany? V tom pripade pocitas aj s tymto prijmom. Ak mas v zivnostenskom liste murarske prace, uvedene mozes mat aj ine cinnosti, ale fakturoval si vsetky prijmy iba na murarske prace, mozes odpocitat pausal 60% plus poistne v preukazatelnej vyske.
    Naposledy upravil Evanka : 10.03.05 at 19:42

    bandi01 je offline (nepripojený) bandi01

    bandi01
    Evanka dakujem za reagovanie. Takze od 1.12004 do 31.3.2004 som bol dobrovolne nezamestnany a nemal som ziadne prijmy.Cestne prehlasenie s overenym podpisom dokladam k DP.
    Prijmi som mal vyhradne len z tekto cinnosti,teda murarskej.Viem ze mam narok na 60% ale mne uplne staci aj 25% lebo aj tak ma vijs nulova dan,len neviem kde sa tych 25% udava.

    Alebo v oddieli V v kolonke 33 mam zapisat,celkovy prijem-25% ???


    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    bandi01
    Evanka dakujem za reagovanie. Takze od 1.12004 do 31.3.2004 som bol dobrovolne nezamestnany a nemal som ziadne prijmy.Cestne prehlasenie s overenym podpisom dokladam k DP.
    Prijmi som mal vyhradne len z tekto cinnosti,teda murarskej.Viem ze mam narok na 60% ale mne uplne staci aj 25% lebo aj tak ma vijs nulova dan,len neviem kde sa tych 25% udava.

    Alebo v oddieli V v kolonke 33 mam zapisat,celkovy prijem-25% ???

    VI oddiel_____Prijem________Vydavky
    r. 2________102 000________44 762 (25% zo 102000-odvody 19.762)
    r.8 aj r.10___102 000________44 762

    r. 37_______102 000
    r. 38_______44 762
    r.39________57 238
    r.70 _______57 238
    r. 71_______80 832

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    Vpisujes do riadkov tabulky c.1 v oddieli VI. formulara B, konkretne r. 2. prijmy.
    Do vydavkov zapises vycislenu hodnotu pausalnych vydavkov (ale potom uz ziadne dolozene vydavky -blocky, prijate faktury na zaplatenie a tak podobne) + odvody.
    Tie riadky, co si pisal, tie ignoruj, tie su urcene len pre plat zo zamestnania.
    Nezabudnut na VII oddiel v tab. c 2. a to zo vsetkych uctov aj privatnych.

    bandi01 je offline (nepripojený) bandi01

    bandi01
    Evanka vysvetlila si mi to velmi rozumne....Vrela vdaka ... Takto som to myslel s vysvetlenim...
    Este raz dakujem

    Zelam ti vsetko len a len to najlepsie.....

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Videla som, ze si bezradny a nemas s tym ziadne skusenosti. Som rada, ze ti to pomohlo.

    bandi01 je offline (nepripojený) bandi01

    bandi01
    Este ma napada jedna vec. Decembrovu splatku do odvodov som zaplatil az v januari 2005.(plati sa mesiac pozadu). Neviem,ale to by som uz nemal dat do vydavkov,lebo som to platil az tento rok 2005.
    Prosim o potvrdenie ci je to tak spravne

    Vdaka

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    bandi01
    Este ma napada jedna vec. Decembrovu splatku do odvodov som zaplatil az v januari 2005.(plati sa mesiac pozadu). Neviem,ale to by som uz nemal dat do vydavkov,lebo som to platil az tento rok 2005.
    Prosim o potvrdenie ci je to tak spravne

    Vdaka
    Je to výdavok roku 2005 . Uvažuješ správne .

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    decembrová splátka uhradená v jan.05 sa dáva ako výdaj do DP za rok 2005

    iba tie čo si skutočne zapl. do 31.12.2004 si môžeš uplatniť, Evanka to to dobre vysvetlila

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.