Zavrieť

Porady

Ako získať späť DPH z faktúr, ktoré neboli zaplatené?

Dobrý deň,

pri vystavení faktúry, ktorá obsahuje DPH vzniká povinnosť túto DPH odviesť. Pokiaľ dôjde k úhrade faktúry, tak to pre platcu DPH nepredstavuje problém. Problém nastáva, ak je faktúra neuhradená a navyše reálne nevymožiteľná.

Vo firme evidujeme faktúry, ktoré majú desať rokov, existuje na nich platný exekučný rozkaz, ale povinný (rozumej odberatelia) sú nemajetný a zadĺžený a tak neexistuje nádej, že dôjde k ich uhradeniu.

Je legálny spôsob, akým sa vieme k "neoprávnene" vybratému DPH dostať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    laudum To mi je jasné, že to štát nevráti, preto potrebujem radu ako sa to dá a nie ako sa to nedá vyriešiť?

    Nešlo by to cez dobropis? Napr. by som faktúry vydobropisoval na hodnotu obstarania tovaru..
    Tweety nešlo, nešlo, ak služby alebo tovar boli dodané , tak nemôžeš dobropisovať
    laudum nevidím dôvod prečo by som nemohol dobropisovať, dodatočnú zľavu na tovar predsa viem vždy poskytnúť.

    Okrem toho sa dľa môjho názoru sa jedná o daň z pridanej hodnoty, t.j. musí byť splnený aj materiálny aspekt pridania hodnoty (reálne plnenie), nielen formálný (t.j. fakturácia). Viem, že štátny vyjebanci (ospravedlňujem sa za výraz, ale neviem ako inak nazvať týchto chrapúňov) to v zákone majú špecifikované tak ako spomínaš, ale to neznamená, že to je v súlade s ústavou a dohovorom o ľudských právach.
      zbaliť

    Ako získať späť DPH z faktúr, ktoré neboli zaplatené?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.