Zavrieť

Porady

Správa o hospodárení 2009

Prosím o radu. Robím protokol k správe o hospodárení. V stlpci T, U a U1 sa majú uvádzať výdavky na teplo, výchov. vzdel.proces a ďalšie vzdel.
Mali by tam byť prostriedky zo stlpca F-prevázka. Rozpsíšem prostr. do stlpca T,U a U1 a stále mi svieti výstraha (oranžová) mám si skontrolovať udaje v stĺpci T, U a U1. Neviem sa dopátrať kde mám chybu. Prosím poraďte
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Nemáte chybu. Oranžová znamená len výstrahu, aby ste nezabudli vyplniť tieto údaje. Protokol urobíte úplne v pohode. Horšie by bolo, ak by svietili políčka na červeno, vtedy by bola niekde chyba. Ak máte vyplnené všetko, čo treba, kľudne urobte protokol.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Gabika, ani nevieš ako si ma potešila. Už som skúšala všetko možné aj nemožné. Ale tiež to mohli napísať. Lebo od rána nad tým špekulujem.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Ano, veľa ľudí to mätie, lebo výstraha stále svieti, aj keď doplníš údaje. Podľa správnosti by sa po vyplnení mala stratiť. Ale tento problém my nevyriešime. Rada so správou pomôžem, ak bude treba, stačí sa spýtať.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Ďakujem, ak niečo nebudem vedieť tak sa spýtam skôr. Nie ako teraz. Zabila som pod dňa.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Ahojte. V SOH 2009 v stĺpci U sú výdavky na výchovno-vzdelávací proces. Keďže sem zadávame aj fin.prostriedky na deti v MŠ - predškolákov, tak aj z týchto prostriedkov treba uviesť výdavky na vých-vzdel. proces. Ak sme okrem iného kupovali z týchto prostriedkov aj nábytok do MŠ, je to výdavok na výchovno - vzdelávací proces, alebo nie. Poraďte.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Kde by som mala dať sociálne náklady z 527 (poplatok za stravovanie 55% zam-ľ) - môžem to dať k ostatným službam? Čo všetko sa môže dať do ostatných služieb?
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

kunkelovaa Pozri príspevok
Ahojte. V SOH 2009 v stĺpci U sú výdavky na výchovno-vzdelávací proces. Keďže sem zadávame aj fin.prostriedky na deti v MŠ - predškolákov, tak aj z týchto prostriedkov treba uviesť výdavky na vých-vzdel. proces. Ak sme okrem iného kupovali z týchto prostriedkov aj nábytok do MŠ, je to výdavok na výchovno - vzdelávací proces, alebo nie. Poraďte.
Nie je. V pokynoch pre vyplnenie výkazu je uvedené nasledovné:

Stĺpec U - Výdavky na výchovno-vzdelávací proces
Uvedú sa vyčerpané finančné prostriedky zo stĺpca F čerpané na výchovno-vzdelávací proces. Patria sem napr. výdavky na nákup učebníc a učebných pomôcok, výdavky na cestovné vyplatené pedagogickým zamestnancom za účasť na školeniach, seminároch, poradách...
1 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

ZlaticaB Pozri príspevok
Kde by som mala dať sociálne náklady z 527 (poplatok za stravovanie 55% zam-ľ) - môžem to dať k ostatným službam? Čo všetko sa môže dať do ostatných služieb?
Z pokynov k správe:

Stĺpec M - Služby
Vyčerpané finančné prostriedky na ďalšie bežné výdavky nezaradené v stĺpcoch K až P.

Väčšinou sú to výdavky zaúčtované pod rozp. položkou 637xxx. Vyplníš najskôr všetky ostatné kolonky a zvyšok budú služby.
Naposledy upravil susann2 : 20.03.10 at 17:34
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

A v ktorom stĺpci by mal byť 527 (príspevok na stravovanie 55%), nikde som to totiž nenašla. Ďakujem
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

ZlaticaB Pozri príspevok
A v ktorom stĺpci by mal byť 527 (príspevok na stravovanie 55%), nikde som to totiž nenašla. Ďakujem
Zostala som v pomykove, čo vlastne vyplňaš ? Teraz ked sa na tým zamýšlam, správa o hospodárení je vlastne o výdavkoch, nie o nákladoch, aj som tak odpovedala v predchádzajúcom príspevku.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Ďakujem susann, že si ma usmernila. Ale dúfam, že dohody o prac. činnosti tam môžu byť, tie učtujem na 518...(sme nezisková organizácia). Nemôžem ich dať do miezd lebo vo výkaze 1-04 tam nie su a kontrola bude na tento výkaz.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

susann2 Pozri príspevok
Nie je. V pokynoch pre vyplnenie výkazu je uvedené nasledovné:

Stĺpec U - Výdavky na výchovno-vzdelávací proces
Uvedú sa vyčerpané finančné prostriedky zo stĺpca F čerpané na výchovno-vzdelávací proces. Patria sem napr. výdavky na nákup učebníc a učebných pomôcok, výdavky na cestovné vyplatené pedagogickým zamestnancom za účasť na školeniach, seminároch, poradách...

Pokyny mám naštudované, ibaže je tam uvedené "Patria sem napr. ..." a navyše sú na konci tri bodky. Keď som sa na to pozrela z druhej strany, postriedky na predškolákov možno použiť na výchovno-vzdelávací proces, preto som rozmýšľala, že tam ten nábytok dám. Navyše, podľa KŠU,počítače, tlačiarne a pod. do stĺpca U patria.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

ZlaticaB Pozri príspevok
Ďakujem susann, že si ma usmernila. Ale dúfam, že dohody o prac. činnosti tam môžu byť, tie učtujem na 518...(sme nezisková organizácia). Nemôžem ich dať do miezd lebo vo výkaze 1-04 tam nie su a kontrola bude na tento výkaz.
Ja účtujem dohody na 521A, ale to len tak na okraj. Podľa mňa v SOH patria dohody do služieb,lebo istotne nie sú mzdami. NEviem, či aj tento rok bude kontrola na Výkaz o práci, nenašla som o tom ani zmienku.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

kunkelovaa Pozri príspevok
Ja účtujem dohody na 521A, ale to len tak na okraj. Podľa mňa v SOH patria dohody do služieb,lebo istotne nie sú mzdami. NEviem, či aj tento rok bude kontrola na Výkaz o práci, nenašla som o tom ani zmienku.
Myslím si, že ju budú vykonávať, lebo mne sa vyskytol problém v súvislosti so mzdami a musím to uviesť v komentári, na základe rady z KŠU.
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Kontrola sa bude vykonávať na výkaz, bolo to povedané na porade o financovaní škôl Ing. Sládečková. Ale dobre dala som tie dohody do služieb. Ja som kedysi tiež účtovala dohody na 521 ale potom sme dostali usmernenie, že majú byť účtované na 518.. tak neviem... Ďakujem za pomoc
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Ano, dohody idú do služieb, určite nie do miezd. A čo sa týka kontroly, bude sa vykonávať na základe výkazu P1-04. Takže čerpanie miezd treba uviesť tak, ako bolo uvedené v tomto výkaze za rok 2009.
1 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

kunkelovaa Pozri príspevok
Ahojte. V SOH 2009 v stĺpci U sú výdavky na výchovno-vzdelávací proces. Keďže sem zadávame aj fin.prostriedky na deti v MŠ - predškolákov, tak aj z týchto prostriedkov treba uviesť výdavky na vých-vzdel. proces. Ak sme okrem iného kupovali z týchto prostriedkov aj nábytok do MŠ, je to výdavok na výchovno - vzdelávací proces, alebo nie. Poraďte.

Finančné prostriedky sú účelovo určené pre materskú školu (ďalej len MŠ) zriaďovateľa na financovanie nákladov súvisiacich s výchovno-vzdelávacím procesom detí, ktoré majú v danej MŠ jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky (napr. na nákup učebných pomôcok, hračiek, výtvarných potrieb, materiálu na výzdobu triedy, materiálne vybavenie triedy a ihriska, ktoré 5-ročné deti využívajú, odmeny učiteľom (interným aj externým) za vedenie krúžku, za nácvik a vystúpenia týchto detí...).
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

GabiZ Pozri príspevok
Finančné prostriedky sú účelovo určené pre materskú školu (ďalej len MŠ) zriaďovateľa na financovanie nákladov súvisiacich s výchovno-vzdelávacím procesom detí, ktoré majú v danej MŠ jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky (napr. na nákup učebných pomôcok, hračiek, výtvarných potrieb, materiálu na výzdobu triedy, materiálne vybavenie triedy a ihriska, ktoré 5-ročné deti využívajú, odmeny učiteľom (interným aj externým) za vedenie krúžku, za nácvik a vystúpenia týchto detí...).
Toto usmernenie som si pozerala, ale ťažko z toho posúdiť nábytok. Na KŠU mi to odporučili nedať do stĺpca U.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Výchovno-vzdelávací proces v podstate je zabezpečenie hlavne učebných a iných pomôcok pre deti v MŠ. Preto sa neodporúča dať to do stĺpca U. Toto usmernenie je priamo od MŠ SR a materiálne vybavenie triedy je aj nábytok. Často sú kladené otázky, či sa môže z týchto finančných prostriedkov nakúpiť aj nábytok. Podľa usmernenia MŠ SR je to možné, ale v SOH v stĺpci U by sa nemali udávať. Chcela som to tu uviesť k tomu usmerneniu, ale predbehla si ma.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

GabiZ Pozri príspevok
Výchovno-vzdelávací proces v podstate je zabezpečenie hlavne učebných a iných pomôcok pre deti v MŠ. Preto sa neodporúča dať to do stĺpca U. Toto usmernenie je priamo od MŠ SR a materiálne vybavenie triedy je aj nábytok. Často sú kladené otázky, či sa môže z týchto finančných prostriedkov nakúpiť aj nábytok. Podľa usmernenia MŠ SR je to možné, ale v SOH v stĺpci U by sa nemali udávať. Chcela som to tu uviesť k tomu usmerneniu, ale predbehla si ma.
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať