Zavrieť

Porady

Správa o hospodárení 2009

Prosím o radu. Robím protokol k správe o hospodárení. V stlpci T, U a U1 sa majú uvádzať výdavky na teplo, výchov. vzdel.proces a ďalšie vzdel.
Mali by tam byť prostriedky zo stlpca F-prevázka. Rozpsíšem prostr. do stlpca T,U a U1 a stále mi svieti výstraha (oranžová) mám si skontrolovať udaje v stĺpci T, U a U1. Neviem sa dopátrať kde mám chybu. Prosím poraďte
Usporiadat
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

judita1971 Pozri príspevok
A ako si uviedla v správe za rok 2008 vyplatenie odchodného v roku 2008 z vlastných zdrojov ?
Musela som uviesť len to čo nám KŠU pridelili , inak mi to myslím nevzalo protokol a tak som to riešila cez prevádzku. Ale nepáčilo sa mi to. Budem to musieť prípadnej kontrole vysvetľovať.Ide ma z takýchto prehmatov poraziť.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Prosím Vás, pri vypĺňaní údajov musíme dodržať presný rozpis,ktorý sa posielal na KŠÚ, alebo presne to, čo je v plnení rozpočtu?
Máme tam mierne rozdiely, ale konečná suma sedí. Ten rozpis na 610,620,630 sa nedal úplne na euro dodržať, niekde je +, niekde - oproti údajom zaslaným v rozpise.Podľa mňa, do správy to treba napasovať podľa čerpania rozpočtu presne na tie položky 610,620,630, ktoré sa posielali na KŠÚ. Stačí to rozčlenenie podľa RK 631* cestovné, 632* energie, 633* materiál atď
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Prosím Vás, pri vypĺňaní údajov musíme dodržať presný rozpis,ktorý sa posielal na KŠÚ, alebo presne to, čo je v plnení rozpočtu?
Máme tam mierne rozdiely, ale konečná suma sedí. Ten rozpis na 610,620,630 sa nedal úplne na euro dodržať, niekde je +, niekde - oproti údajom zaslaným v rozpise.Podľa mňa, do správy to treba napasovať podľa čerpania rozpočtu presne na tie položky 610,620,630, ktoré sa posielali na KŠÚ. Stačí to rozčlenenie podľa RK 631* cestovné, 632* energie, 633* materiál atď
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Ešte otázočka - sme škola s právnou subjektivitou, zriadená obcou, vlastné príjmy z prenájmu telocvične dávame do stĺpca A2, riadok 020? Je to tak správne?
0 0
katuskatus katuskatus

katuskatus je offline (nepripojený) katuskatus

na odvody do poistných fondov RK 62x
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Áno, mzdy 61*, odvody62*
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

editasara Pozri príspevok
Ešte otázočka - sme škola s právnou subjektivitou, zriadená obcou, vlastné príjmy z prenájmu telocvične dávame do stĺpca A2, riadok 020? Je to tak správne?
áno
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Ďakujem susann2, a na tú otázku č.44 mi nevieš odpovedať? 61* a62* musí sedieť s výkazom o práci, a ten rozpis 63* musí dať asi dokopy presne tú sumu z KŠK, ktorá je uvedená aj v tej pomocnej tabuľke vo výkazoch, však?
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

V pomocných tabuľkách sú nenormatívy a normatívy.61* má sedieť na výkazy o práci, 62* je podľa mňa nekontrolovateľné (ak máš dohody, a ak príjmy v mesiaci presiahnu určitú hranicu, nie sú odvody presne 35,2 %).
Podľa mňa by malo sedieť 61*+62* na sumu, ktorú si posielala na KŠU ako konečný upravený rozpočet mzdy a odvody a 63* na sumu, ktorú si posielala na KŠU ako prevádzka.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

editasara Pozri príspevok
Prosím Vás, pri vypĺňaní údajov musíme dodržať presný rozpis,ktorý sa posielal na KŠÚ, alebo presne to, čo je v plnení rozpočtu?
Máme tam mierne rozdiely, ale konečná suma sedí. Ten rozpis na 610,620,630 sa nedal úplne na euro dodržať, niekde je +, niekde - oproti údajom zaslaným v rozpise.Podľa mňa, do správy to treba napasovať podľa čerpania rozpočtu presne na tie položky 610,620,630, ktoré sa posielali na KŠÚ. Stačí to rozčlenenie podľa RK 631* cestovné, 632* energie, 633* materiál atď
Ja by som osobné náklady dala rozpočet aj výdavky rovnaké, aby tam nebol rozdiel. V prípade, že ste ušetrili finančné prostriedky, tak to nemôžete vykazovať pri osobných nákladoch, to by bolo porušenie rozpočtových pravidiel, ale len z prevádzky. Tie rozdiely by som uviedla v komentári.
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

editasara Pozri príspevok
Prosím Vás, pri vypĺňaní údajov musíme dodržať presný rozpis,ktorý sa posielal na KŠÚ, alebo presne to, čo je v plnení rozpočtu?
Máme tam mierne rozdiely, ale konečná suma sedí. Ten rozpis na 610,620,630 sa nedal úplne na euro dodržať, niekde je +, niekde - oproti údajom zaslaným v rozpise.Podľa mňa, do správy to treba napasovať podľa čerpania rozpočtu presne na tie položky 610,620,630, ktoré sa posielali na KŠÚ. Stačí to rozčlenenie podľa RK 631* cestovné, 632* energie, 633* materiál atď
Správa o hospodárení musí sedieť s tým čo máš vo svojich výkazoch ako čerpanie rozpočtu. Nemajú tam byť odchýlky ak tak len +-1,- euro v zaokrúhľovaní aj to radšej prispôsob výkazom . Mala som kontrolu z KŠU na rok 2007. Všetky údaje som mala podľa čerpania rozpočtu len jeden údaj bol zlý. KŠU za mňa nahodilo opravný protokol a pomýlili sa v jednej sume. Našťastie tú opravu urobili až potom čo protokoly mali byť dávno na KŠU, takže mi to kontrolórka uznala, že som to ja urobiť nemohla. Vtedy mi povedala, aby som si už nikdy nedala robiť protokol na KŠU, pretože sú za to veľké pokuty a môžem mať z toho problémy ja. Poslúchla som jej radu.
1 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Napíš nám niečo viac o tej kontrole, to by ma zaujímalo.
Zaokrúhľovanie je podľa mňa veľmi zradné. Tiež som si všimla, že niekedy sú výkazy zaokrúhlené jednotlivými sumami a potom, keď sa to naráta, je tam rozdiel.
Ja som SOH robila podľa skutočného čerpania (v centoch), vo výkazoch pre DU mám oproti tomu malé odchýlky (niekde +1, niekde -1). Len ma nepoplašte, SOH som už odoslala.
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

kunkelovaa Pozri príspevok
Napíš nám niečo viac o tej kontrole, to by ma zaujímalo.
Zaokrúhľovanie je podľa mňa veľmi zradné. Tiež som si všimla, že niekedy sú výkazy zaokrúhlené jednotlivými sumami a potom, keď sa to naráta, je tam rozdiel.
Ja som SOH robila podľa skutočného čerpania (v centoch), vo výkazoch pre DU mám oproti tomu malé odchýlky (niekde +1, niekde -1). Len ma nepoplašte, SOH som už odoslala.
Neboj -1 +1 nevadí. Kontrolórka mi vtedy do telefónu hovorila, že školy majú veľmi často veľké rozdiely medzi výkazom plnenie rozpočtu a výkazom SOH a kôli tomu aj nasadili pokuty.Len kôli tej fiktívnej sume mi volala odkiaľ som to zobrala a až keď som jej vysvetlila čo a ako varovala ma.Musela som jej potom posielať môj protokol ten prvý a správny, ktorý som nahodila ja.Dovtedy som ani netušila ako veľmi je to dôležité .
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Ešte ma zaujíma ten stĺpček výdavky na ďalšie vzdelávanie ped.zamestnancov. Ako to narátavate- mzdy a odvody, za všetky dni, kedy bolo zastupovanie počas ich neprítomnosti? Zastupujú sa učitelia navzájom, potom si čerpú náhradné voľno. Je toho veľa, 35 učiteľov, stále majú nejaké skúšky, štátnice, stále niekto chýba a to si vediete samostatne nejakú evidenciu na mzdy, keď ich zastupujú kolegovia? Také školenie typu lyžiarsky inštruktor, to je jasné, ale to zastupovanie? To nechápem, poraďte prosím.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Ja som práve kvôli SOH zaviedla prísnu evidenciu zastupovania, lebo tiež učitelia študujú.Evidujeme to na hodiny. Niekedy sa spájajú triedy, čerpajú si náhradné voľno, niekedy mávame na zastupovanie aj dohodárov. Zastupovanie preplácame v "nadčasoch" (u zamestnancov). Je to prácne, ale inak by som to nedokázala vyčísliť.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Sojka 007 Pozri príspevok
Neboj -1 +1 nevadí. Kontrolórka mi vtedy do telefónu hovorila, že školy majú veľmi často veľké rozdiely medzi výkazom plnenie rozpočtu a výkazom SOH a kôli tomu aj nasadili pokuty.Len kôli tej fiktívnej sume mi volala odkiaľ som to zobrala a až keď som jej vysvetlila čo a ako varovala ma.Musela som jej potom posielať môj protokol ten prvý a správny, ktorý som nahodila ja.Dovtedy som ani netušila ako veľmi je to dôležité .
Myslíš výkaz plnenia rozpočtu (FIN 1-04)? Nevedela som, že aj takáto kontrola beží. Keď som robila prvú správu, pozrela som si postup mojej predchodkyne. Súvislosti výkazu plnenia rozpočtu a správy absolútne žiadne!! Mne sa často zdá, že sú to len štatistiky.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

kunkelovaa Pozri príspevok
Ja som práve kvôli SOH zaviedla prísnu evidenciu zastupovania, lebo tiež učitelia študujú.Evidujeme to na hodiny. Niekedy sa spájajú triedy, čerpajú si náhradné voľno, niekedy mávame na zastupovanie aj dohodárov. Zastupovanie preplácame v "nadčasoch" (u zamestnancov). Je to prácne, ale inak by som to nedokázala vyčísliť.
Myslím, že nadčasy sa dajú vyčítať zo sumárnej výplatnej pásky. A nadčasy neprelácame nikomu, iba učiteľom. Stačil by takýto údaj?
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

editasara Pozri príspevok
Myslím, že nadčasy sa dajú vyčítať zo sumárnej výplatnej pásky. A nadčasy neprelácame nikomu, iba učiteľom. Stačil by takýto údaj?
A sú to len preplácané zastupovania kolegov zúčasnených na vzdelávaní?
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

No to je dobrý postreh, tak to dám vyčísliť zástupkyniam, oni si robia evidenciu. Lebo tam môže byť aj nejaká PN.
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

kunkelovaa Pozri príspevok
Myslíš výkaz plnenia rozpočtu (FIN 1-04)? Nevedela som, že aj takáto kontrola beží. Keď som robila prvú správu, pozrela som si postup mojej predchodkyne. Súvislosti výkazu plnenia rozpočtu a správy absolútne žiadne!! Mne sa často zdá, že sú to len štatistiky.
Presne tento výkaz. Ja som tiež zostala ako obarená. Dávala som tam údaje z FIN 1-04, avšak ani vo sne by ma nebolo napadlo, že to skontrolujú. Pokiaľ nedostaneš kontrolu z KŠU dovtedy je to len štatistika.Keď však prídu zoberú tvoje papiere k účtovnej uzávierke a porovnávajú ich s tým čo si uviedla v SOH.Už pri prvej návšteve kontrolórka vedela presne koľko sme z KŠU dostali a koľko sme presúvali z roka na rok. Mohla to vedieť jedine z našej SOH.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať