Zavrieť

Porady

Nenavratny prispevok z UPSVR

Ahojte,
chcel by som sa spytat ci neviete ake su presne podmienky na ziskanie prispevku, ked si niekoho vezmem z uradu prace.
Chcel by som niekoho zamestnat, ale len na cca 4-6 mesiacov a potom vziat moju priatelku (tiez bude evidovana na urade).
Niekde som cital, pocul (uz neviem), ze musi byt uchadazc evidovany aspon 4 mesiace? A prispevok daju len ak je pracovne miesto vytvorene aspon na 2 roky alebo musi byt ten koho vezmem zamestnany aspon 2 roky?
Diky za odpovede a mozete dopisat vase skusenosti ak mate alebo co sem patri
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Ak prijmeš na takéto miesto musí to byť uchádzač o zamestnanie evidovaný na UP, môžeš ho prepustiť ale na jeho miesto potom musíš prijať taktiež uchádzača o zamestnanie evidovaného na UP. Taktéto miesto si povinný udržať podľa zmluvy s UPSVAR spravidla to býva 24 mesiacov.

    chatko je offline (nepripojený) chatko

    chatko
    karpis
    Ak prijmeš na takéto miesto musí to byť uchádzač o zamestnanie evidovaný na UP, môžeš ho prepustiť ale na jeho miesto potom musíš prijať taktiež uchádzača o zamestnanie evidovaného na UP. Taktéto miesto si povinný udržať podľa zmluvy s UPSVAR spravidla to býva 24 mesiacov.
    No ja som potreboval najma toto vediet, ci to musi byt ten isty nezamestnany alebo ich mozem striedat, lebo po cca 4 mesiacoch by som chcel tam dat svoju priatelku.
    A nevies ze kolko davaju teraz prispevku? A aka dlha je jeho splatnost na moj ucet?
    Dik

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    chatko
    No ja som potreboval najma toto vediet, ci to musi byt ten isty nezamestnany alebo ich mozem striedat, lebo po cca 4 mesiacoch by som chcel tam dat svoju priatelku.
    A nevies ze kolko davaju teraz prispevku? A aka dlha je jeho splatnost na moj ucet?
    Dik
    Ak priateľka bude evidovaná v čase, keď ju chceš zamestnať na ÚP aspoň 4 mesiace, potom môžeš miesto preobsadiť. Pokiaľ ide o konkrétne čísla, sú rôzne pre rôzne okresy, ale je to spojené s určitou administratívou a zháňaním potvrdení od SP,ZP, DÚ, IP a pod. a celková doba vybevenia až po schválenie projektu a podpísanie zmluvy trvá cca 2 mesiace. Po podpise zmluvy dostaneš peniaze cca do 2 týždňov.
    Pozri aj tu http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/7...0?OpenDocument

    Nenavratny prispevok z UPSVR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.