Zavrieť

Porady

Príplatok za riadenie

Sme ZŠ s MŠ - právny subjekt, v materskej škole je vedúci zamestnanec - zást. ZŠ s MŠ pre materskú školu. Vie mi niekto poradiť v ktorom stupni riadenie je tento vedúci zamestnanec. Ide mi o určenie percentuálneho podielu príplatku za riadenie. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Ivča Pozri príspevok
    Sme ZŠ s MŠ - právny subjekt, v materskej škole je vedúci zamestnanec - zást. ZŠ s MŠ pre materskú školu. Vie mi niekto poradiť v ktorom stupni riadenie je tento vedúci zamestnanec. Ide mi o určenie percentuálneho podielu príplatku za riadenie. Ďakujem.
    Nájdeš to v prílohe č. 6 k zákonu 553/2003 a je to stupeň riadenia II. vedúci zamestnanec, ktorý zodpovedá za zverený úsek činnosti zamestnávateľa a zastupuje štatutárny orgán v čase jeho neprítomnosti v celom rozsahu jeho práv a povinností ......a 10-30%(obce do 10 000 obyvateľov) alebo 10-32%(odbce od 10 000-50 000 obyvateľov).

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Ivča Pozri príspevok
    Sme ZŠ s MŠ - právny subjekt, v materskej škole je vedúci zamestnanec - zást. ZŠ s MŠ pre materskú školu. Vie mi niekto poradiť v ktorom stupni riadenie je tento vedúci zamestnanec. Ide mi o určenie percentuálneho podielu príplatku za riadenie. Ďakujem.
    Toto si treba ošetriť v mzdovom poriadku, u nás napr. vedúca MŠ je zaradená v IV. stupni riadenia. V II. stupni je len zástupca pre ZŠ a ten je zároveň uvedený ako zástupca štatutára. V daľšej smernici máme uvedený rozsah právomocí jednotlivých vedúcich, ani zástupca štatutárneho orgánu, nemá právnoci zastupovať ho v plnom rozsahu, nemôže, napr. podpisovať zmluvy.

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Ja ju mám už roky v IV. stupni riadenia, len dnes mi hovorila, že ona by mala byť v II. stupni. Za to som to sem hneď zaradila, lebo som si nebola istá. Je pravda, že to nemáme nikde opatrené, v žiadnej smernici. Bolo by to možné sem pripojiť, aby som vedela ako postupovať?
    Ďakujem!

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Ivča Pozri príspevok
    Ja ju mám už roky v IV. stupni riadenia, len dnes mi hovorila, že ona by mala byť v II. stupni. Za to som to sem hneď zaradila, lebo som si nebola istá. Je pravda, že to nemáme nikde opatrené, v žiadnej smernici. Bolo by to možné sem pripojiť, aby som vedela ako postupovať?
    Ďakujem!
    Príplatok za riadenie si zapracuj do vnútorného platového predpisu.

    Príplatok za riadenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.