Zavrieť

Porady

Výberové konanie do štátnej správy

Zdravím Vás,

má niekto nejaké skúsenosti s konkurzami do štátnej správy? Prešiel nimi niekto naozaj s vlastnými vedomosťami? Ja som to vyskúšal trikrát (dvakrát som bol druhý a raz tretí), ale šuškalo sa medzi ďalšími, ktorí tam boli, že konkurz je len proforma a vyvolení sú dopredu už vybraní. Súhlasíte s tým? Ďalej by som sa chcel spýtať ako sa pripravujete. Samozrejme, každý orgán požaduje niektoré vedomosti (zákony, nariadenia, vyhlášky, atp.). Mne sa nejedná ani tak o test, ale skôr o to tú ústnu časť. Počas tých pokusov sa pýtali nespočetne veľa vecí, ktoré ani so samotnou pozíciou nesúviseli...Vedeli by ste poradiť aspoň nejaký okruh, prípadne šablóny otázok, na ktoré sa môžem pripraviť (hlavne sa to týka ústnej časti konania).

Všetkým pekne ďakujem za rady.

pozn.: ak by som to zle zaradil, prosím admina o správne zaradenie. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Asi je to tak - povinnosť výberového konania, realizácia formálna. Napr. podľa vyjadrenia jednej účastníčky, výberového konania sa zúčastníl aj jej kolega - a ako jediný odpovedal správne na všetky otázky, takže ho zobrali. Až na druhý deň sa v práci dozvedela, že on už pred tromi dňami dal výpoveď ...

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    je to v nezmyselnom zákone - musí byť konkurz - ale na vedúce postavenie, nie napr. na referenta - a pri tom si vedúci môže vybrať osobu, ktorej dôveruje a verí v jeho schopnosti, tak sa to robí aj napr. pri zostavovaní vlády - minister si zostavuje kabinet a obsadzuje miesta ľuďmi, v ktorých má dôveru a pozná ich možnosti a vedomosti, vlastne pohovori sú "proforma" a zákon sa dodržal
    dmc ale tu vobec nejde o doveru a ani vedomosti - staci sa pozriet vokol seba - co si budeme nahovarat

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ak máš opakovane neúspešné konkurzy do štátnej správy, skús konkurzy do súkromných spoločností. Šablóny na tie správne odpovede neexistujú, pretože je to o ľuďoch a každí sme iní. Možno tvoj verbálny prejav neoslovil, alebo nemáš dosť skúseností a praxe na danú pozíciu.

    Výberové konanie do štátnej správy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.