Zavrieť

Porady

Geometrický plán pri odkúpení pozemku

Som povinný pri odkúpení pozemku v okolí mojej rekreačnej chaty do osobného vlastníctva dať vypracovať geometrický plán? Doteraz som platil obci nájom za tento pozemok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nejde ani tak o to , či si povinný dať si vypracovať na vlastné náklady alebo to dá vypracovať obec .
    Je pravdou , že vypracovanie geometrického zamerania a vyhotovenie následných papierovačiek obnáša cca 200 € , čo je pre obec niekedy aj položka a pre jednotlivca zasa položka na kávu ...

    No ja sa na takéto záležitosti pozerám z pohľadu toho práva ako takého .
    Dáš si zamerať a budeš vedieť na čom si , pre vlastné dobro .
    Doteraz si platil za nájom ( čo bol v podstate nejaký paušál ) , no po odkúpení budeš platiť dane za presne stanovené m2 , ktoré budú uvedené v tej zmluve o odkúpení .
    Ďalšou záležitosťou je aj to , že v prípade oplotenia , alebo poniektorých susedských vzťahov budeš mať všetko podchytené na papieri a s každým máš proste pokoj .
    toptom Ďakujem. Ale aj tak ma zaujíma, či som povinný a ak áno, tak na základe čoho tento geometrická plán vypracovať? Všetci moji okolití susedia už majú pozemky odkúpené v osobnom vlastníctve, to znamená, že môj pozemok, za ktorý už teraz platím obci nájom, nemôže zasiahnuť mimo. O odpredaj sa zaujímam preto, že mi obec niekoľkonásobne zvýšila výšku nájmu. Ďakujem za odpovede.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Pokiaľ ten pozemok nie je v katastri vedený ako samostatná parcela a chceš ho odkúpiť tak treba dať urobiť GP.
    No a pokiaľ starosta nie je padnutý na hlavu, alebo nie si s ním rodina príp. dobrý kamarát, tak Ti neostáva nič inšie, len si dať vypracovať GP na vlastné náklady.

    Neboj sa robilo to tak tisícky ľudí pred tebou, tak nebudeš jediný. A nezabúdaj ešte, že aj na kúpnu zmluvu a vklad do katastra ti treba tiež pripraviť bubáky.

    Geometrický plán pri odkúpení pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.