Zavrieť

Porady

cena stavby

viete mi niekto priblizne povedat z vlastnych skusenosti kolko stoji realne postavit dom, bungalow s uzitkovou plochou priblizne 120-130 m? aby to malo 4 izby... je mi jasne ze to zalezi od pouziteho materialu, ale povedzme tak priblizne, nejaky stred...
resp ak mi niekto vie povedat, ak si pozeram tie katalogove domy a je tam cena za material, kolko mam pocitat este na cenu prace? byvam v okresnom meste na zapadnomslovensku, mensie mesto...

dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ja keď som spravil cenovú ponuku na dom z katalógu,tak som sa vždy zmestil do odhadovanej ceny aj s montážou.Určite som nenacenil nekvalitné materiály.Ale sú to montované domy z dreva.
    Inak otázka je toto dosť ťažká,asi ako opýtať sa na cenu auta,že koľko stojí.

    maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

    maminka1
    ano neda sa na nu jednoznacne odpovedat, ale snad mi niekto napise svoju skusenost a apson budem mat aku taku predstavu...
    aj tvoja odpoved mi nieco povie, takze vdaka marleau

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Sama si dom nepostavíte.Záleží od toho koľko ste si schopný urobiť sami.Do 100 000€ sa zmestíte ak máte pozemok a nestaviate ne kľúč.Do 70 000€ ak si to postavíte sami .
    Aj ten jeden parameter ktorý ste zadali 130m2 a 4 izby nejde dokopy ,to by boly mimni izby.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    pri dobrej organizacii od 70tis€, vstupuje tam, ale vela faktorov, pozemok, majstri (vsetko svojpomocne nepojde), akcie na material, ... , suma moze kolisat +/- 15%

    to je suma bez zariadenia, mame podobne rozmery aj pocet izieb, su ako pisal 220870 mensie

    maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

    maminka1
    day Pozri príspevok
    pri dobrej organizacii od 70tis€, vstupuje tam, ale vela faktorov, pozemok, majstri (vsetko svojpomocne nepojde), akcie na material, ... , suma moze kolisat +/- 15%

    to je suma bez zariadenia, mame podobne rozmery aj pocet izieb, su ako pisal 220870 mensie
    day prosim ta a myslime rovnako, ze 2 x detska izba, 1 x spalna a obyvka s kuchynou spojena? ako velke mas prosim izby?
    svojmpomocne toho bude malo, zvacsa najate firmy, majstri...ale nie na kluc.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    maminka1 Pozri príspevok
    day prosim ta a myslime rovnako, ze 2 x detska izba, 1 x spalna a obyvka s kuchynou spojena? ako velke mas prosim izby?
    svojmpomocne toho bude malo, zvacsa najate firmy, majstri...ale nie na kluc.
    ano presne ako hovoris, pozri si v profile foto,nieco podobne ako bravura od apexarch, prerobena podla nasej situacie a potrieb

    lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

    lienocka001
    my mame taku plochu a mame poschodak a mame 4 izby plus dve kupelne plus technicku plus satnik s pracovnou ... a samozrejme este obyvacko jedalen a kuchynu...

    takze to by bolo v pohode izby nie su malicke.. tak akurat... 15 - 16 m2 detske spalna mensia ale staci...

    nuz cena zavisi velmi od lokality co viem napr. v SC je cena prace o dost vyssia ak uz stavias napr v inom okrese... 18 km od senca...
    ale aj tak si myslim ze tych 80 000 az 100 000 musis ratat.. podla pouzitych materialov...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.