Zavrieť

Porady

Z nezamestnaného SZČO

Dobrý deň, mám takýto problém.

Som vedený na úrade práce 6 mesiacov. Popritom "pracujem" v jednej maklérskej spoločnosti. Čiže mám zmluvu o sprostredkovaní. V marci budúceho roka plánujem ísť na živnosť. Viem že dostanem peniaze z ÚP. Ibaže momentálne ked pracujem ako poradca mám síce príjem, ale nedostávam žiadne peniaze. /dal som si pozastaviť vyplácanie provízii/. Chcem sa spýtať, že keď si dám odblokovať provízie a následne mi prídu na účet, budem musieť zaplatiť aj nejaké odvody alebo také niečo z tých peňazí? A nie je to čo robím protizákonné, že som na úrade aj zarábam?
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Je to protizákonné.
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

bod 14. 14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Okrem iného: provízia je iba pozastavená,keď ju vyplatia ,bude na nej obdobie, za ktoré bola vyplatená. To len na okraj.
0 0
chlapec chlapec

chlapec je offline (nepripojený) chlapec

Ibaže keď ten príjem nepresiahne určitú sumu tak by sa z tých peňazí nemali platiť žiadne odvody. Keď som sa bol zahlásiť so zmluvou o sprostredkovaní v zdravotnej poisťovni tak mi povedali aby som prišiel až keď budem mať spravenú živnosť! A živnosť si spravím až v budúcom roku! Ja sa v týchto veciach moc nevyznám, ale veď pokiaľ to nebude viac ako určitá suma tak by som nemal platiť žiadne odvody alebo hej? Len na toto mi niekto odpovedzte ak môžte,prosím vás.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ako sprostredkovateľ poistenia si mal mať pridelené DIČ z DÚ. Pretože ten príjem sa môže považovať za nezákonné podnikanie.
Ešte doplním:ako sprostredkovateľ si bol povinný vykonať aj RZZP,pretože na účely ZP si posudzovaný ako SZČO,bez ohľadu na to, podľa ktorého § máš uzatvorenú zmluvu o sprostredkovaní.
Zamestnankyne ZP chceli po Tebe práve DIČ.

Moja rada- obetuj príspevok od ÚP,lebo ak Ti prídu na tieto veci budeš mať o problém viac.
Ak máš dobrý projekt na podnikanie zvládneš to aj bez príspevku. Horšie by bolo vracať ho aj s prípadnými sankciami.
Naposledy upravil Melnick : 09.12.06 at 18:44
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

1. Dobre si prečítaj papiere, ktoré si pospísal na ÚP.
2. Berieš podporu, alebo dávku v hmotnej núdzi?
3. Prečo si si dal pozastaviť vyplácanie provízií?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ak si evidovaný na Úrade práce, možeš vykonávať zárobkovú činnosť v rozsahu najviac 16 hodín týždenne a mzda za výkon tejto činnosti nesmie presiahnuť 800 sk týždenne
Naposledy upravil Ivana Š : 09.12.06 at 21:18
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Na úrade práce si vedený ako "uchádzač o zamestnanie". To znamená, že štát ti hľadá prácu. Ty však prácu máš. Porušil si zákon. Sprostredkovávaš poistenie podľa zákona o sprostredkovaní poistenia. Mal si povinnosť registrácie na Daňovom úrade a z tohto príjmu máš povinnosť platiť daň z príjmu. Nezaregistroval si sa - porušil si zákon. Na základe registrácie na DÚ si mal povinnosť vykonať RZZP v zdravotnej poisťovni.
0 0
chlapec chlapec

chlapec je offline (nepripojený) chlapec

kukučka
1. Dobre si prečítaj papiere, ktoré si pospísal na ÚP.
2. Berieš podporu, alebo dávku v hmotnej núdzi?
3. Prečo si si dal pozastaviť vyplácanie provízií?

Absolventská prax.
0 0
chlapec chlapec

chlapec je offline (nepripojený) chlapec

Ivana Š
Ak si evidovaný na Úrade práce, možeš vykonávať zárobkovú činnosť v rozsahu najviac 16 hodín týždenne a mzda za výkon tejto činnosti nesmie presiahnuť 800 sk týždenne

To viem, veď práve. Ja môžem zarábať a pokiaľ v priemeru nepresiahnem 800 Sk týždenne tak to nemusím nikomu hlásiť. Alebo hej?
0 0
chlapec chlapec

chlapec je offline (nepripojený) chlapec

ermon
Na úrade práce si vedený ako "uchádzač o zamestnanie". To znamená, že štát ti hľadá prácu. Ty však prácu máš. Porušil si zákon. Sprostredkovávaš poistenie podľa zákona o sprostredkovaní poistenia. Mal si povinnosť registrácie na Daňovom úrade a z tohto príjmu máš povinnosť platiť daň z príjmu. Nezaregistroval si sa - porušil si zákon. Na základe registrácie na DÚ si mal povinnosť vykonať RZZP v zdravotnej poisťovni.

Ja som sa podľa zákona zahlásil na daňovom úrade aj v zdravotnej poisťovni. Mám pridelené DIČ a keď som bol v ZP tak mi povedali aby som prišiel keď budem mať živnosť! Tak neviem v čom je chyba. Ak je tu niekto kto sa tomu rozumie bližšie nech sa vyjadri.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Vysvetli absolventská prax... Robíš pre tú maklerskú spoločnosť absolventskú prax? S vedomím úradu práce? Aj o tých 800,- Sk musí vedieť úrad práce.
0 0
chlapec chlapec

chlapec je offline (nepripojený) chlapec

ermon
Vysvetli absolventská prax... Robíš pre tú maklerskú spoločnosť absolventskú prax? S vedomím úradu práce? Aj o tých 800,- Sk musí vedieť úrad práce.
Absolventsku prax na urade prace. 4 hodiny denne.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Nerozumiem... robíš absolventskú prax pre úrad práce? To som ešte nepočula... Štyri hodiny denne pracuješ na úrade práce?
0 0
chlapec chlapec

chlapec je offline (nepripojený) chlapec

ermon
Nerozumiem... robíš absolventskú prax pre úrad práce? To som ešte nepočula... Štyri hodiny denne pracuješ na úrade práce?
Absolventsku prax môže robiť každý uchádzač o zamestnanie, ktorí skončil školu a pod. Je to 1700 Sk mesačne = 4 hodiny pod - pia. Môže tam byť max. 6 mesiacov a po 1 roku od skončenia abs. praxe môže ísť znovu. Je tak?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ermon
Nerozumiem... robíš absolventskú prax pre úrad práce? To som ešte nepočula... Štyri hodiny denne pracuješ na úrade práce?
Od začiatku čítam chlapče zlatý tieto príspevky, a priznám sa Ti, obdivujem trpezlivosť Poraďákov. Pokiaľ nepripravuješ práve program na Silvestra, tak sa snažíš relaxovať týmto spôsobom. Nemáš pocit, že ak si na absolvenstskej praxi na úrade práce, mali by sme sa pýtať my Teba?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ja viem čo je absolvenstká prax, len ty si napísal:
Absolventsku prax na urade prace. 4 hodiny denne.
Úrad práce predsa eviduje zmluvy o absolvenstkej praxi a vie u koho ju vykonávaš, tak prečo píšeš Absolventskú prax na úrade práce. 4 hodiny denne?
0 0
chlapec chlapec

chlapec je offline (nepripojený) chlapec

Danila
Od začiatku čítam chlapče zlatý tieto príspevky, a priznám sa Ti, obdivujem trpezlivosť Poraďákov. Pokiaľ nepripravuješ práve program na Silvestra, tak sa snažíš relaxovať týmto spôsobom. Nemáš pocit, že ak si na absolvenstskej praxi na úrade práce, mali by sme sa pýtať my Teba?
No veď ak budem vedieť odpovedať tak rád poradím....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

chlapec
Absolventsku prax môže robiť každý uchádzač o zamestnanie, ktorí skončil školu a pod. Je to 1700 Sk mesačne = 4 hodiny pod - pia. Môže tam byť max. 6 mesiacov a po 1 roku od skončenia abs. praxe môže ísť znovu. Je tak?
Vieš chlapec, snažím sa ti pomôcť a zodpovedať na tvoj problém, ale buď to nechceš, alebo odpoveď už poznáš, alebo neviem, pretože tvoje odpovede sú také nijaké...
0 0
chlapec chlapec

chlapec je offline (nepripojený) chlapec

ermon
Ja viem čo je absolvenstká prax, len ty si napísal:

Úrad práce predsa eviduje zmluvy o absolvenstkej praxi a vie u koho ju vykonávaš, tak prečo píšeš Absolventskú prax na úrade práce. 4 hodiny denne?
No veď hej, lenže evidovaný nezamestnaný môžu vykonávať abs. prax aj na úrade práce. Pomáhajú tam úradníkom a tak. Nerozumiem na čo narážaš, neviem ako to mám vysvetliť....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

chlapec
Dobrý deň, mám takýto problém.

Som vedený na úrade práce 6 mesiacov. Popritom "pracujem" v jednej maklérskej spoločnosti. Čiže mám zmluvu o sprostredkovaní. V marci budúceho roka plánujem ísť na živnosť. Viem že dostanem peniaze z ÚP. Ibaže momentálne ked pracujem ako poradca mám síce príjem, ale nedostávam žiadne peniaze. /dal som si pozastaviť vyplácanie provízii/. Chcem sa spýtať, že keď si dám odblokovať provízie a následne mi prídu na účet, budem musieť zaplatiť aj nejaké odvody alebo také niečo z tých peňazí? A nie je to čo robím protizákonné, že som na úrade aj zarábam?
V podstate si si odpovedal už v prvej otázke...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať