Zavrieť

Porady

minimalny dovolenkovy priemer 10/2007

chcela by som sa informovat, aka je suma minimalneho dovolenkoveho priemeru za 10/2007, ma to byt suma 46,60 , alebo mam vyratat priemer z predchadzajucich troch mesiacov,ktory je vsak nizsi. dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri : § 134 odst.5 Zákonníka práce :
    ) Ak je priemerný zárobok zamestnanca nižší ako minimálna mzda, na ktorú by zamestnancovi vznikol nárok v kalendárnom mesiaci, v ktorom vznikla potreba priemerný zárobok použiť, zvýši sa priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu tejto minimálnej mzde. Ak u zamestnávateľa nie je odmeňovanie zamestnancov dohodnuté v kolektívnej zmluve a priemerný zárobok zamestnanca je nižší ako príslušný minimálny mzdový nárok (§ 120 ods. 4), zvýši sa priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu tomuto minimálnemu mzdovému nároku. Ak zamestnávateľ skráti ustanovený týždenný pracovný čas podľa § 85 ods. 5, zamestnávateľ zvýši priemerné zárobky dotknutých zamestnancov nepriamo úmerne skráteniu týždenného pracovného času odo dňa účinnosti tejto zmeny; opačný postup zamestnávateľ uplatní v prípade predĺženia ustanoveného týždenného pracovného času.

    --------
    Veronika

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    janka666 Pozri príspevok
    chcela by som sa informovat, aka je suma minimalneho dovolenkoveho priemeru za 10/2007, ma to byt suma 46,60 , alebo mam vyratat priemer z predchadzajucich troch mesiacov,ktory je vsak nizsi. dakujem..
    ak je pracovník zaradený do 1. stupňa náročnosti a priem. hod. zárobok za uplynulý Q má nižší ako minimálny mzdový nárok (46,60 Sk) tak mu ho zvýš, t.j. min. dov. priemer má mať 46,60 Sk, ak je zaradený do 2. stupňa tak 55,90 Sk, v 3.stupni náročnosti 65,20 Sk ... atď.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Heni Pozri príspevok
    ak je pracovník zaradený do 1. stupňa náročnosti a priem. hod. zárobok za uplynulý Q má nižší ako minimálny mzdový nárok (46,60 Sk) tak mu ho zvýš
    To nie je potrebne, ak je dovolenkovy priemer nizsi program ho navysi automaticky, vid. parameter "Kontrola dovolenkoveho priemeru" (Nastavenie -> Parametre miezd -> Vypocet mzdy).

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    Kontrolujem mzdy za 01/08 a zistila som, že zamestnanec čerpal v 01/08 dovolenku a jeho dovolenkový priemer bol 44,10 Sk/hod. Čiže bol nižší ako 46,60 Sk. Idem mu robiť mzdu za 02/08 a chcem mu doplatiť ten vzniknutý rozdiel na dovolenke, len neviem ako to zadať /Olymp/.
    Ďakujem!

    AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

    AMajka22
    Ahojte.. chcela by som sa opýtať ak máte v MRP....kontrola dovolenkového priemeru tak hodnota parametra má byť minimálny mzdový nárok??a ešte ak v kolektívnej zmluve mám napísané že mzda je 317eur...aj mi ju tak zadáva... ale na výplatnú listinu mi dáva 315,61 ..môže to súvisieť s tým, že mali dovolenku??a že mi to prepočítalo??..prosím pomôžte mi niekto
    Naposledy upravil AMajka22 : 18.08.11 at 06:59

    minimalny dovolenkovy priemer 10/2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.