Zavrieť

Porady

RZD v roku 2003

Poprosila by som Vás o radu...

V roku 2003 u nás pracovala zamestnankyňa, ktorá dala v novembri 2003 výpoveď. Musela si dať žiadosť o RZD, alebo sa malo robiť automaticky, alebo ako to v tom čase bolo? Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    janaGT
    zamestnanec vždy musí dať žiadosť o ročné zúčtovanie dane
    vždy je silné slovo ...musí podať dp sám alebo požiadať o rzd zamestnávateľa...v roku 2003 tuším platilo, že ak mal viacerých platiteľov dane, musel podávať dp sám a v prípade že vy ste boli za celý rok jeho jediný platiteľ dane/t.j. po ukončení prac.pomeru u vás šiel na úrad práce/ tak mohol posledného zamestnávateľa požiadať o rzd...ak po ukončení pp u vás šiel k ´dalšiemu zamestnávateľovi, musel podať dp sám...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ja som to myslela tak, že keď chce aby mu rz urobil zamestnávateľ, tak je nevyhnutné aby dal zamestnávateľovi žiadosť, ak žiadosť nedá, tak zamestnávateľ nemá povinnosť robiť mu RZ

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Ak zamestnanec ukončí pracovný pomer, zamestnávateľ je mu okrem iného povinný vydať Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmov FO zo závislej činnosti, o zrazených preddavkov na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse. Zamestnávateľ nie je povinný urobiť zamestnancovi ročné zúčtovanie. Toto mu vystavuje v tom prípade, ak zamestnanec písomne požiada do 15. 02. nasledujúceho kalendárneho roka o vykonanie ročného zúčtovania. Pokiaľ mal počas roka viacero zamestnávateľov je povinný dať zamestnávateľovi, u ktorého žiada o ročné zúčtovanie všetky potrebné doklady. V prípade, že je okrem zamestnanca ešte aj SZČO podáva daňové priznanie.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    vierkat
    Poprosila by som Vás o radu...

    V roku 2003 u nás pracovala zamestnankyňa, ktorá dala v novembri 2003 výpoveď. Musela si dať žiadosť o RZD, alebo sa malo robiť automaticky, alebo ako to v tom čase bolo? Ďakujem...
    V roku 203 platilo tak, ako píše Karkulka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.