Zavrieť

Porady

Leasing prechádzajúci z roku 2003 do roku 2004 a jeho účtovanie

Vie mi niekto prosím poradiť ako na to. V roku 2003 v 11. mes. sme začali leasin úžitkového ojazdeného motorov. vozidla. Zaúčtovali sme zálohovú splátku +2 splátky.
Jedná sa mi o pomoc ako to účtovať v JU v roku 2004. OC MT je 175000,- bez DPH a splátka je 4.262,3 bez DPH je v tom aj havarij. poistka.

Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ADA, čo sa týka účtovania leasingu, ktorý prešiel z roku 2003, pokiaľ sa nezmenila zmluva, tak sa leasing účtuje po starom, nie novým spôsobom, že sa auto zaraďuje do majetku firmy a odpisuje. Tento postup sa používal LEN pri leasingových zmluvách uzatvorených po 01.01.2004, alebo prípadne, ak sa zmenila pôvodná stará zmluva. Ak teda vaša zmluva menená nebola, postupujete v účtovaní, ako v roku 2003 a účtujete leasingové splátky do prevádzkovej réžie, a alikvótnu časť zo zaplatenej zálohy vopred na konci roka cez uzávierkové operácie.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    A skontrolovať si to môžete tak, že celkovú sumu lízingu bez DPH vydelíte počtom mesiacov(štvrťrokov, polrokov...) lízovania a vynásobite počtom mesiacov lízovania v danom roku(u Vás v roku 2004 je to 12 mesiacov). To platí pre ten prípad, ak doba lízovania je minimálne 36 mesiacov(zjednodušene)

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja by som Vás chcela poprosiť,keby ste mi zaučtovali lízing v r. 2003.Zaradenie,splátky aj koniec.
    Napr. obstaranie 42/474
    zaradenie 022/042
    splátky 474/221
    a pod.Nemám s účtovaním lízingu v PU skúsenosti,hľadala som to na tejto stránke,ale tak lopatisticky som to nenašla.Veľmi pekne ďakujem.

    Leasing prechádzajúci z roku 2003 do roku 2004 a jeho účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.