Zavrieť

Porady

Problem s UPSVaR

Manželka je dlhodobo nezamestnaná a prišlo jej predvolanie s UPSVaR na výberové konanie ohľadom zamestnania. V prípade, že zamietne je dosť možné, že ju vyradia s evidencie pretože tam pracuje dosť nepríjemná ženská. A to by bolo ten najväčší problém lebo môj otec zajtra 20.10. ide podať žiadosť O príspevok na podporu vytvárania pracovných miest , s tým že ju zamestná do baru. A ona má predvolanie na stredu 21.10. Co by ste my odporučili? Vypísať pre to výberové konanie nejaké čestné vyhlásenie o tom že ju chce zamestnať, či....?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tak nech neodmietne ak ju príjmu tak môže skončiť v skúšobnej dobe kedykoľvek ... bez zdôvodnenia ...
    A mimochodom, to že má ísť na výberové konanie neznamená že jej miesto dajú.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    arizona, terezamaria, avalik, Mária27, Katy a R
    5
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Radoka Ok.Lenže ja mam taky pocit ,ze ju ta ženska tlači na nejake miesto prave preto ,ze na nu moze ziskat ten prispevok ina firma lebo splna podmienky do 29. rokov a je viac ako 3 mesiace evidovana na UPSVaR. A co ak jej daju zmluvu na s tym ,ze ta firma ziska ten prispevok.
    Xanti Hm... tak odpracuje tri dni a dá výpoved ved to píšem ... ak nechce pracovať pracovať nebude. A veru mna keby niekto tlačil tak by som s radosťou šla . A myslíš že bude tam sama do 29 rokov čo sa tam ukáže? Nemyslím .
    Radoka Myslim-nemyslim .Ona chce pracovat a uz ma aj miesto ,na ktorom by rada pracovalal ,tak preco by si to komplikovala vypovedami a natahovackami,ak by sa tomu dalo predist.A co ked vyberu prave ju zo 100 do 29.rokov. Nerad polemizujem.Dakujem za odpoved .
    ivka70 Pozri, ma na vyber: komplikovat si zivot tym, ze nedodrzi povinnost evidovaneho nezamestnaneho (zucastnovat sa akcii UP) alebo tam ist, splnit si povinnost a mas aj postup, co urobit, ak by ju nahodou prijali ....
    Radoka No neviem ci by ste sla pracovat niekam kde vas niekto bude tlacit alebo na miesto ktore sa vam paci a chcete sa tam zamestnat. preto som prosil o radu aby sme sa vyhli komplikaciam s vypovedami atd.NIe preto ,ze sa jej tam nechce ist.No ale ak nepoznate taku moznost tak ,nic.Dakujem za odpovede.
    Xanti Pozri sa s prepáčením nepreštíš systém, ak odmietne prácu vyradia ju. Potom aj tak aj tak tvoj otec nedostane dotáciu za jej zamestnanie ... a vyradia ju na pol roka či tri mesiace či koľko ... a ak príjme prácu , a skončí tak znova bude potrebovať 3 mesiace evidenciu. A čo je menej 3m vyradenie +3m evidencia ... alebo 3 dni práca +3 mesiace evidencia?
    arizona Preco sa jedujes, ze ju "niekto"tlaci niekam? Ved ju niktoo nenutil sa registrovat ako uchadzacku o zemestnanie na urade prace. Moze sa odhlasit a hotovo. Pokym je evidovana, musi respektovat podmienky UP.Ak si v skus.dobe najde ine miesto, moze jednoducho skoncit ,ako radila Xanti a nastupit do inej prace.
      zbaliť

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Odmietnutie účasti na výberovom konaní, bez platnej PN-ky, je absolútne pádny dôvod na vyradenie z evidencie ÚPSV a R.
    Radoka Dakujem za pomoc, vidim ze moj problem nema viac rieseni.
    kn-alka však nech ide na to výberové konanie, nech sa ohákne ako posledný bezdomovec a určite ju nevyberú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.