Zavrieť

Porady

Najom a opravnene naklady

Dobry vecer...Som uplny zaciatocnik vo veciach uctovnych a tak by som vas chcela poprosit o radu. Od 1.4 som SZCO, miestom podnikania bola doteraz adresa mojho trvaleho pobytu, co je rodicovsky dom. Predmetom mojej zivnosti je prekladatelstvo a vyucba anglickeho jazyka, takze okrem vyucby v jazykovke na zivnost, na podnikanie v podstate potrebujem par m2, pracovny stol, pocitac s pristupom k netu, tabulu na stene a stolicku pre individualnych studentov. Momentalne vsak chystam zmenu miesta podnikania, kedze sa stahujem k segre do bytu, ktory ma ona v svojom osobnom vlastnictve. Je mi jasne ze musim tuto zmenu v ramci pravnej lehoty nahlasit na vsetky urady pocnuc Zivnostakom a konciac danovakmi. ZIvnostensky potrebuje vediet aky vztah mam k nehnutelnosti, v ktorej budem vykonavat pod. cinnost, kedze uz to nebude miesto trvaleho bydliska. Stacilo by len suhlas mojej sestry s vykonavanim tejto cinnosti v priestoroch, ktore patria jej. Budem jej ale samozrejme financne prispievat (forma najmu). Chcem sa teda spytat, mozem si tento najom dat do opravnenych nakladov? Ako sa to pravne osetri v najomnej zmluve kedze sa nebude jednat v podstate o prenajom celej miestnosti, len budem mat nejaky pracovny kut v obyvacke. Segra samozrejme bude tuto skutocnost hlasit na DU, takze vsetko bude tak ako ma. Vedel by mi niekto z vas poradit?? Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Najom a opravnene naklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.